Flower
  • Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Kultura, rozrywka, sport, oświata / Odp: Wzorowy suwalczanin.
Ostatnia wiadomość przez Fajdros - 03 Lip 2020, 20:39:52
Ciekawe... Rozumiem, że zgodnie z sugestią wzorowy suwalczanin powinien się leczyć. Jest też chłopem, a nie mieszczaninem, hmm, przyznam że moje myśli podążały innymi tory. Dzięki za rady, proszę o kolejne.
2
Regulamin, ogłoszenia i propozycje zmian / Odp: Toyota Yaris 1.3 benzyna ...
Ostatnia wiadomość przez Kojotek - 28 Cze 2020, 11:25:34
Mechanik na końcu ul. Ogrodowej
3
Kultura, rozrywka, sport, oświata / Odp: Wzorowy suwalczanin.
Ostatnia wiadomość przez citizen - 27 Cze 2020, 12:24:14
lecz się chłopie...
4
Sprzęt komputerowy / Odp: internet radiowy suwałki
Ostatnia wiadomość przez fradasmert33 - 19 Cze 2020, 11:08:09
Od siebie mogę wam polecić abyście zajrzeli do oferty dostępnej na https://www.multimedia.pl/ . Mają na prawdę wysokie pakiety internetu ze stabilnym łączem, a do tego ceny ich usług są bardzo korzystne. Moim zdaniem warto jest się tą ofertą bardziej zainteresować
5
Babskie sprawy / Odp: Kieliszki do wina
Ostatnia wiadomość przez LunaN - 17 Cze 2020, 15:47:25
w sieciówkah wnętrzarskich bez problemu, nawet w marketach
6
Babskie sprawy / Odp: leki z internetowej aptek...
Ostatnia wiadomość przez LunaN - 17 Cze 2020, 15:46:52
teraz jest pełno tych aptek, prawie każda tradycyjna ma sklep online :)
7
Babskie sprawy / Odp: Zagęszczanie włosów
Ostatnia wiadomość przez LunaN - 17 Cze 2020, 15:46:05
a znacie jakieś naturalne metody na zagęszczenie włosów?
8
Babskie sprawy / Odp: Kosmetyki naturalne
Ostatnia wiadomość przez LunaN - 17 Cze 2020, 15:45:07
sprawdź sobie w drogerii pigment - tam większość jest kosmetykami naturalnymi
9
Babskie sprawy / Odp: Co na zwalczanie cellulit...
Ostatnia wiadomość przez LunaN - 17 Cze 2020, 15:44:25
regularność + zdrowa dieta + nawadnianie + bańka chińska
10
Kultura, rozrywka, sport, oświata / Odp: Wzorowy suwalczanin.
Ostatnia wiadomość przez Fajdros - 13 Cze 2020, 21:02:32
Zacznę od wyglądu. Przede wszystkim długa, nawet bardzo długa broda jest obowiązkowa, bez tego nie ma nawet co podchodzić do wzoru, bo ucieknie. Zatem broda, to już ustalone, głowa z kolei bez włosów, czyli łysa, wygolona czaszka do skóry, dodam że chyba nie musi błyszczeć, ważne, żeby nie było włosów. Co do ubioru, może być różnie, czyli jeśli kto chciałby, mógłby bez krępacji nałożyć prostą szatę do kostek przewiązaną w pasie grubym sznurem. Szata powinna być koloru białego lub szarego, ale nie czarnego ! Jednak, kiedy ktoś wychodzi na miasto lepiej, żeby założył proste spodnie płócienne w kolorach szarych, wyjątkowo niebieskie dżinsy, ale nie dzwony, które kojarzą się z kwietnymi dziećmi Szatana. Na górę co się ma, obojętnie, ważne, żeby koszula nie była kolorowa, ani w żadne kwiatki, a sweterek, bluza lub kurtka w stonowanym kolorze spodni, choć kolory nie muszą być takie same, gra odcieni to coś jak najbardziej pozytywnego. Można używać podkoszulków. Zimą jest dozwolony kaszkiet i lepiej nie zakładać czapki. Latem na nogach obowiązkowe sandały z wiadomych przyczyn higienicznych, choć w niedziele warto je zastąpić bardziej reprezentatywnym, choć skromnym obuwiem, tak zwanym chińskim "adidasem", rodzimym "Wojtasem", bądź, jeśli kogoś stać, droższym obuwiem, ale takim, by nie szpanować. Trzeba bardzo uważać, żeby pod żadnym pozorem nie wzbudzać zawiści u współobywateli. 

Co do dbania o wygląd, to kąpiel jest wskazana w ilości według uznania i indywidualnej potności wzorowego suwalczanina. Warto ustanowić zakaz używania żelu do włosów, brylantyny czy innych wynalazków takich jak cukier czy surowe jajka wtarte w mokre włosy. Ma być schludnie, czysto, ale bez ekstrawagancji. Używanie dezodorantów bądź perfum jest jak najbardziej możliwe, ale w sposób umiarkowany i dyskretny. Mężczyznom powinna wystarczyć woda kolońska, kobiety zaś - dobrze by było - gdyby ograniczyły się do szarego mydła i naturalnych perfum na bazie ziół i spirytusu. 

Teraz omówię zachowanie i obyczaje wzorowego obywatela Suwałk. 

O dobry obyczaj i poprawne zachowanie w każdym calu nie jest łatwo, wiedzą o tym dorośli, młodzież zdaje się tego nie dostrzegać, bowiem bardziej kieruje się odruchami, niż intelektem, ale do zalet umysłu przejdę później.

Wzorowy obywatel powinien łączyć w sobie różne sprzeczności i stapiać je w sobie niczym w hutniczym tyglu w jasny i prosty, twardy i pewny charakter.

Jakie to sprzeczności ? Zapytacie. Wzorowy suwalczanin to ktoś na wskroś normalny, zwyczajny do bólu, akuratny w każdym calu, idealny rozmówca zawsze pełen frazesów i najnowszych plotek. Ale to również chrześcijanin, który chrzci swoje dzieci, bierze ślub kościelny, i co niedziela przyznaje się w kościele do Jezusa i jego radykalnego przesłania. To również kibic piłki nożnej, boksu, siatkówki i uczestnik pielgrzymek na Jasną Górę. Zwolennik lewicy, dawny członek PZPR, obecnie SLD, ale przyjmujący księdza po kolędzie. Lubi się pośmiać z innych, choć głowa jego pusta jak makówka, ale tak trzeba, bo wzorowy obywatel uznaje tylko zbiorowy umysł, żadnego zaś wywyższania się, popisywania się wiedzą, mędrkowania. Ogół nigdy się nie myli ! I zawsze ma rację, więc i wzorowy obywatel też ma rację.   

Co do osiągnięć życiowych, kariery, to zaleca się pewną ostrożność. Nie można robić czegoś, czego jeszcze nikt nie zrobił. Uwaga ! Wyjątkiem jest sport. Zatem nie warto podejmować się wyzwań, by nie okazać się w czymś lepszym od innych, bądź nie wyjść na zarozumialca. Pod żadnym pozorem nie można gwiazdorzyć, zadzierać głowy ( wyjątek - książęta katoliccy ), za to trzeba mieć w sobie dumę i przekonanie, że świetnie mówi się po polsku i ma się świetną kulturę w każdym i szerokim znaczeniu.

Nie wyczerpałem w pełni zagadnienia zachowania i obyczajów wzorowego suwalczanina, czeka mnie jeszcze omówienie intelektu, ale tutaj przerwę, by dać czas Państwu na przedstawienie własnych przemyśleń.   
Strony1 2 3 ... 10