Flower
  • Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Aranżacja działki

Zaczęty przez Mikkolino, 04 Paź 2019, 08:01:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikkolino

witam jak w temacie osiadam działke ogrodowa nieduza na ktorej stoi dosc duzy domek

i niewiem dokladnie co na niej zrobic aby sie zasłonic od sasiadow a przy tym aby było slicznie

jestem laikiem w tym temacie

jezeli ktos moglby pomoc prosze o rade

jakie rosliny , w jakim miejscu itp

gwendolina

04 Paź 2019, 09:14:39 #1 Ostatnia edycja: 30 Paź 2019, 14:22:36 by gwendolina
My obsadzamy w tym roku ogród tujami dookoła, a poza tym poprosiliśmy o aranżację projektanta ogrodów i on nam wybrał wszystkie nasadzenia. Jedynie co sugerowałam to ogród zimozielony a że też jestem laikiem, to nawet nie próbowałam niczego planować na własną rękę, bo nie mam pojęcia jakie rośliny można obok siebie sadzić a jakie się nie znoszą, nie wiem po jakiej stronie ogrodu, co powinno rosnąć, co się ładnie komponuje obok czego... wolałam to zostawić fachowcowi, mam teraz projekt i wystarczy pójść do szkółki, zakupić rośliny i posadzić :-D będzie dużo "zabawy" na wiosnę. Już się nie mogę doczekać.
A jeśli wolisz poradzić sobie sama, to myślę że spokojnie znajdziesz jakieś porady ogrodnicze w internecie. Myśmy szukali alternatywy dla tuj dookoła ogrodu i jest naprawdę wiele różnych propozycji na żywopłoty, trzeba sobie tylko wszystko przeliczyć i przemyśleć. Bardzo piękny jest bukszpan, ale sadzonki są drogie i tak maleńkie, że musielibyśmy czekać aż nas zasłonią chyba z 10 lat

Jesli chodzi o trawnik to polecam zastosować na niego nawóz jesienny do trawy, ładnie go odżywi!
Rodowita mieszkanka

jeremi

tylko nie tuje !! obrzydliwe zywopłoty, tzw. trupie ziele, bardzo skodliwe dla zdrowia i wygląa to wszystko bardzo sztucznie, sztampowo, tandetnie

posadź różne zimozielone gatunki jałowców, cyprysów,
winorosle, winobluszcze, graby do przycinania

pzdr

farah557

Dlaczego uważasz, że tuje są obrzydliwe? Ja również mam je na swojej działce, urosły już do wysokości 2,5 metra. Moim zdaniem pięknie komponują się z resztą zieleni. Trzeba pamiętać jednak, że tuje zaraz po posadzeniu wymagają obfitego podlania, gdyż są wrażliwe na przesuszenie. Dla laików polecam artykuł na temat ich pielęgnacji: https://poradnikogrodniczy.pl/tuja-szmaragd-thuja-occidentalis-smaragd.php

ToTuToTam

Myślę, że aranżując działkę warto pomyśleć o budowie altany. Takie miejsce trzeba odpowiednio wkomponować w ogród. Na stronie https://firanydywanex.pl/blog/aktualnosci/altana-ogrodowa-nowoczesna-najlepsze-pomysly-inspiracje-i-porady.html znajdziecie ciekawe pomysły na nowoczesne altany ogrodowe. Ja w tym roku planuję postawienie takiej altany drewnianej z zasłonami. Na zdjęciach wygląda to super i mam nadzieję, że w rzeczywistości będzie jeszcze lepiej się prezentowało.

mczay

Ja myślę że dobrym rozwiązaniem na taką działkę ogrodową będą parasole ogrodowe nowoczesne. Ja do siebie niedawno zamówiłem taki parasol, wybrałem solidny i nowoczesny, takie są teraz modne. No i z jakości jestem zadowolony, parasol jest wygodny w użyciu, żaden wiatr nie jest mu straszny. Czy wy macie takie parasole u siebie?

Heniograd

Miałem podobną sytuację i po długich przemyśleniach większość działki wyłożyłem kostką brukową, zostawiłem mały trawnik by dzieciaki miały gdzie się pobawić. Ogrodziłem wysokim płotem z blachy, by nikt nie zaglądał.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć