• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Prezent

Zaczęty przez obywatelka, 13 Lip 2017, 11:01:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

JerryG

W tekście jest napomnienie o alkomacie z nasadką lejkową. Posiadasz może taki alkomat? Warto kupić i jak wygląda kwestia ceny takich urządzeń?

Danilo

Ja mam Alkohita x50. Kupowałem chyba ze 4 lata temu. Ma właśnie taki lejek, ale można zamieniać na zwykłe ustniki. Jak robiłem kiedyś porownanie to wynik i tak wychodził mi taki sam. A cena nie jest uzależniona tak bardzo od tego czy jest lejek czy nie tylko do sensora i liczby badań jakie można zrobić bez potrzeby kalibracji. Co do takiego lejka ma jedną ważną zaletę. Higiena i to że nie trzeba co chwilę dokupować ustników.

gwendolina

14 Sie 2019, 10:20:07 #48 Ostatnia edycja: 16 Sie 2019, 09:53:46 by gwendolina
Nie wiem czy jest to dobra opcja prezentowa dla każdego. Moze dla faceta bedzie to dobry prezent ale nie wiem czy kobieta będzie zadowoona.

Dla kobiety polecam
ksiązke
kosmetyki
albo bukiet kwiatów, piękne ma kwiaciarnia Lublin http://www.kwiaciarnialublin.pl
Rodowita mieszkanka

ewiska

alkomat czemu nie, sama bym się z takiego prezentu ucieszyła. W rodzinie i wśród znajomych mnóstwo wesel, imprez, nieswojo się czuję jak wypiję nawet kieliszek szampana a potem mam prowadzic, w sumie alkomatm od razu bym mogła się sprawdzić. Często taki alkmat trzeba kalibrować?

JerryG

Cytat: Danilo w 09 Sie 2019, 23:14:45Ja mam Alkohita x50. Kupowałem chyba ze 4 lata temu. Ma właśnie taki lejek, ale można zamieniać na zwykłe ustniki. Jak robiłem kiedyś porownanie to wynik i tak wychodził mi taki sam. A cena nie jest uzależniona tak bardzo od tego czy jest lejek czy nie tylko do sensora i liczby badań jakie można zrobić bez potrzeby kalibracji. Co do takiego lejka ma jedną ważną zaletę. Higiena i to że nie trzeba co chwilę dokupować ustników.

Co, jaki czas trzeba robić kalibrację? Wykonuje ją się samodzielnie, czy zleca specjaistycznej firmie?

Danilo

Ja robię kalibrację raz do roku, bo nigdy nie dobiłem do max liczby pomiarów (jest licznik). Wysyłałem zawsze do dystrybutora i w miarę szybko załatwiali sprawę. Paczka wracała z wydrukiem z aparatury i potwierdzeniem.

JerryG

A gdzie, jeżeli można wiedzieć, kupowałeś swój alkomat? Bo myślałem o zakupie na allegro i nie wiem, czy tam też byłyby takie możliwości. A chodzi o minmum problemów.

Danilo

Cytat: JerryG w 23 Sie 2019, 10:48:28A gdzie, jeżeli można wiedzieć, kupowałeś swój alkomat? Bo myślałem o zakupie na allegro i nie wiem, czy tam też byłyby takie możliwości. A chodzi o minmum problemów.

Ja takie urządzenia zamawiam zawsze ze sklepów producentów czy dystrybutorów. Cena i tak jest taka sama, a firma jakoś tak lepiej podchodzi jak się zamówi u nich bezpośrednio. Kilka razy miałem tak z elektroniką, przy zakupach np w Euro stos problemów z reklamacją, zakup u dystrybutora wszystko szybko i na czas. Alkomat zamawiałem ze strony alkohit.pl

mentorka

A co według was sprawdzi się na prezent dla chłopaka? We wrześniu obchodzimy dzień chłopaka, a ja nie wiem co kupić swojemu ukochanemu. Przeglądam różne oferty w sklepach internetowych.  W oko wpadły mi na przykład te oferty https://321prezent.pl/prezent-dla-niego Robiliście już zakupy w tym sklepie?

jenkas

Cytat: JerryG w 23 Sie 2019, 10:48:28A gdzie, jeżeli można wiedzieć, kupowałeś swój alkomat? Bo myślałem o zakupie na allegro i nie wiem, czy tam też byłyby takie możliwości. A chodzi o minmum problemów.
jak szukasz pewnego miejsca to najlepszą opcją jest sklep producenta https://sklep.alkohit.eu/ nie musisz sie potem w razie czego martwić o kalibrację, ja u nich robiłem i szybko mi wyslali z powrotem

JerryG

Dzięki. Na stronie jest nawet formularz serwisowy do kalibracji. Co jaki czas, z twojej praktyki, trzeba kalibrować alkomat? Chodzi o to, czy ten czas rok wystarczy, czy jednak trzeba częściej?

Danilo

Powinno wystarczyć, ale też powinno się kalibrować jak tylko masz wątpliwości co do pomiaru albo jak alkomat gdzieś upadnie itp.

JerryG

N ile taki alkomat jest czuły na upadki? Chodzi mi o zwykły upadek, a nie jak żona we mnie rzuci, a ja się uchylę i urządzenie uderzy w ścianę. A na te alkohity z lejkiem można nałożyć też zwykły ustnik?

Danilo

Cytat: JerryG w 11 Paź 2019, 14:16:22N ile taki alkomat jest czuły na upadki? Chodzi mi o zwykły upadek, a nie jak żona we mnie rzuci, a ja się uchylę i urządzenie uderzy w ścianę. A na te alkohity z lejkiem można nałożyć też zwykły ustnik?

Różnie z tym bywa. Ja bym był ostrożny. Mój alkomat mi nigdy nie upadł, ale wolę w ten sposób nie uszkodzić sensora. Moim zdaniem jest jak z zegarkiem - może upaść 100 razy i nic się nie stanie, a może upaść raz i klops. W razie wątpliowści zawsze zostaje kalibracja. Co do drugiej sprawy. Jak jest lejek to ustnik na pewno będzie pasował. Z resztą zawsze są w komplecie dodawane ustniki.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk