• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Wyślij odpowiedź

Podczas wysyłania wiadomości, pojawiły się następujące błędy:
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
Załączniki i inne opcje
Załącz:
Przeciągnij i upuść tutaj swoje pliki
Cancel all Upload all Dodaj pliki
(Wyczyść załącznik) (więcej załączników)
Ograniczenia: Pozostało 4

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

Podgląd wątku

Wysłany przez administrator
 - 09 Wrz 2016, 12:09:57
Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .
Wysłany przez IgwaPigwa13
 - 28 Sie 2006, 21:34:19
zależy gdzie jest  deptak mały... no ale w takich konkretnych miejscach to naprawde nawet jedna stopa sie nie mieści (racja) :)
Wysłany przez Adka
 - 28 Sie 2006, 20:14:16
Nowy deptak..!! Yeah.. Czekamy:)
Wysłany przez IgwaPigwa13
 - 28 Sie 2006, 16:19:23
fajnie fajnie :) no ale to chyba przesada ze mamy aż tak małe deptaki  :] ja się jeszcze mieszcze :)
Wysłany przez luki
 - 21 Sie 2006, 19:57:49
W przyszłym roku na tym deptaku odbędzie się Lato z suwalki.info :)
Wysłany przez ania
 - 21 Sie 2006, 18:32:57
po pierwsze to W Suwałkach nie mamy żadnych średniwecznych zabytków, bo miasto powsatało dopiero w XVI wieku, a te które mamy starają się być wyrmontowane. Ito może fajnie, że w końcu w Suwałkach coś ruszyło, aby zachęcić turystów do przyjazdu do nas, a nie zostaniu w Augustowe czy Olecu bez zwiedzania naszego miasta, fajnie byłoby jeszcze, gdyby ktoś pomyślał o ciekawych imprezach kulturalnych w miejscu powstającego placu.
Wysłany przez luki
 - 21 Sie 2006, 16:08:17
Plany są takie, żeby wszystkie ulice dookoła parku były w takiej kostce i wszystkie zamknięte dla ruchu samochodowego... i ratusz ma być przerobiony na hotel z kasynem:D:D
Wysłany przez Pawy
 - 21 Sie 2006, 09:53:00
Ehhh.... to te kostkowe coś nazwane Placem Europejskim będzie otwarte dla ruchu samochodowego?
Wysłany przez Sairam
 - 21 Sie 2006, 06:27:14
True. A poza ty, caly ten 'remont' wprowadzi pewne utrudnienia w kominikacji miejskiej. Kazda dodatkowa minuta w drodze do szkoly zmniejsza szanse na zdobycie pracy domowej :)

[cytat]parasole itd?? czy dalej w sobotę o 20 w centrum miasta będzie pusto??[/cytat]
Raczej to drugie. Zreszta jakie parasole? Przeciez owy 'deptak' bedzie zamykany dla ruchu samochodowego tylko z powodu waznych imprez (czyli z dwa razy w roku). Jak to mowia, "Slepemu i okulary nie pomoga", a krotki odcinek ladnego podloza nie zrobi z Suwalk Las Vegas :)
Wysłany przez NID
 - 19 Sie 2006, 13:18:35
A wedlug mnie remont ul. Kościuszki jest zupełnie niepotrzebny. Deptak już jest na Chłodnej i jaki tam jest ruch - każdy widzi. Teraz będzie on tylko o połowę mniejszy. A miasto na tym nie zarobi nic, bo - jak już ktoś wyżej wspomniał - na tym odcinku nie bardzo jest gdzie otwierać jakieś puby czy restauracje. Lepiej już by było zająć się parkiem Konopnickiej i okolicami bo syf tam panuje straszny.
Ul. Kościuszki natomiast jest robiona na siłę, pewnie po to, żeby ktoś mógł na tym nieźle zarobić (przykład: po kiego grzyba zrywają tam bruk spod asfaltu, skoro jest on w bardzo dobrym stanie i do tego ładnie ułożony? Po to, żeby móc tam położyć nowy, kolorowy polbruk, który posypie się po 2 latach, a przy okazji komuś zapłacić?). Że o beznadziejnej organizacji ruchu nie wspomnę..

P.S. phi - rzeczywiście - na chłodnej jest MASA dyskotek - AŻ DWIE (wliczając w to Piwnicę, która jest na Kościuszki :] )

P.P.S. phi - może poszukaj w słowniku słowa interpunkcja..
Wysłany przez phi
 - 19 Sie 2006, 10:29:48
Posłuchaj na chłodnej jest tyle knajp oraz dyskotek to i tam się znajdzie zobacz chłodna jest lodziarnia naleśnikarnia bary z piwem!
Wysłany przez Arens
 - 19 Sie 2006, 01:14:18
Łoooo to Suwałki mają " centrum " ?  :lol:  :lol: dobrze wiedzieć... ;) ....a tak poważnie w temacie...

Złapali się ludziska za deptak, fajnie. Nawet bardzo. No bo rzecz potrzebna i niezbędna ( do tego praktyczna ) ku chwale estetyki miasta powstająca. Szkoda wielka iż np. włodarze nie wykiminili kasy na remonty starych - co ja pisze? - średniowiecznych budynków, które przeplatają się z nowoczesną architekturą niemal na każdej ulicy , co sprawia że po jednym spacerze czuje się jak po podróży wechikułem czasu. Taaaa wymagam pewnie kolosalnego wysiłku bo miasto dłuuuugo nie będzie stać na remont "niemal" każdej ulicy, ale 3a pamiętać że małymi kroczkami do celu...
Za to będziemy mieli " Plac Europejski " ( wielka radość  :D ), tylko kuuuurnia z czym do Europy ? Z kawałkiem miejsca, który będzie można bez wstydu pokazać turystom np. ?
Po deptaniu na deptaku ( Europejskim ) i deptaniu na Chłodnej pozostanie tylko wdepnięcie pedału gazu do dechii na drodze wylotowej z suwałków...
Wysłany przez KIEŁBASA
 - 19 Sie 2006, 00:10:11
A moim zdaniem powinni zrobić taki deptak w miejscu dawnego rynku mianowicie obecny "park" Konopnickiej, w którym wychodowana została nowa oddmiana fontann tzw. fontanna sucha... nie pamiętająca jak smakuje woda ;) Nie wiem czy Kościuszki bedzie takim dogodnym miejscem spotkan, gdy pijąc piwo wypełznie z bramy oszczany osobnik z nosem w 43 kawałkach. Moim zdaniem cała ta akcja jest nieco wymuszona. Z drugiej jednak strony będa mogły być organizowane tam rózne imprezy masowe. Jednak ja osobiście wolabym żeby park Konopnickiej zmienil swoje oblicze zamiast pakować kase w coś co do końca nie bedzie spełniało swojej funkcji. Przykład: Chłodna jest tam raptem kilka jadłodajni (ostatnio sie troche poprawiło kilka lat wstecz było bardzo miernie) takze nie wiem czy na Kościuszki bedzie takie wielkie zainteresowanie. Taka mała dygresja... kiedyś była moda na polbruk który jest wszechobecny... a teraz powstaje moda na nie do końca praktyczną kostke... nie zbyt wygodnie sie po tym chodzi ale fanie wygląda coś za coś. Może lepiej byłoby połozyć o wiele trwalsze i praktyczniejsze (pewnie tez kosztowniejsze) plyty kamienne miedzy którymi mozna wyłozyc drobną kostką granitową.

Jak już zacząłem wątek o Parku Konopnickiej to i porusze sprawe samego jej pomnika, który jest ironią swoejgo przeznaczenia. Pomnik powinien być wysławieniem osoby dla której został postawiony - takie moje rozumowanie. W Suwałkach... kazali postawić to postawilim... choćby z rolek papieru toaletowego ale co tam. Głowa biała reszta szara... ehh.

Wysłany przez Pawy
 - 18 Sie 2006, 21:53:05
No nie ma wątpliwości... pomysł jest fajny ale i tak myśle że idea nie dojdzie do skutku.. nie będzie tam żadnych kawiarenek, miejsca do posiedzenia (chyba ze wybudują coś w parku... hahah) a w efekcie będzieli mieli drugą chłodną, duży chodnik, kilka ławek i wywalone pieniądze w błotko ;)
Wysłany przez eith
 - 18 Sie 2006, 21:46:02

 Pomysl (juz dosc stary) jest swietny i jest rzecza oczywista ze powinno do tego dojsc. Dochodzi tylko kwestia realizacji, z tym moze byc gorzej. Ale badzmy dobrej mysli.
 Swoja droga - Magnolia - moze raczej Augustowem+Wigrami+Suwalszczyzna a Litwa/Wilnem?

 Mysle ze ta wioska Jacwingow moze bys niezlym chwytem + moze jakies letnie festiwale i heya :)
SMF spam blocked by CleanTalk