• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Wyślij odpowiedź

Podczas wysyłania wiadomości, pojawiły się następujące błędy:
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
Załączniki i inne opcje
Załącz:
Przeciągnij i upuść tutaj swoje pliki
Cancel all Upload all Dodaj pliki
(Wyczyść załącznik) (więcej załączników)
Ograniczenia: Pozostało 4

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

Podgląd wątku

Wysłany przez Quake
 - 29 Paź 2019, 22:35:51
To są relatywnie drogie systemy więc to co kluczowe to kwestia czy system się zwróci. A zwróci się wtedy kiedy faktycznie pasuje do danej firmy i zostanie poprawnie wdrożony. Podstawą jest więc określenie samodzielnie (albo przez doradcę zewnętrznego) czego firma oczekuje od systemu, co ewentualnie można zmienić, usprawnić, zautomatyzować. Dopiero wtedy zaczynasz przegląd ofert i de facto są 4 drogi. Największy czyli SAP. Wszystkim niby nie pasuje, ale jakoś od lat jest liderem w największych korpo na świecie. Potem masz systemy od dużych dostawców (asseco, comarch, microsoft) - wtedy masz z jednej strony taniej niż SAP i system sprawdzony, ale z drugiej system który pasuje do setek czy tysięcy wdrożeń siłą rzeczy ma granice przy personalizacji pod daną firmę. Potem masz mniejsze firmy i mniejsze systemy (często pisane pod branżę) i wtedy masz i taniej i możesz dużo więcej niż standardowo od dostawcy wymagać (bo jesteś jednym z kilku wdrożeń w roku a nie kilkudziesięciu). Wady są dwie - trudniej znaleźć lokalnego magika do ewentualnego serwisu, bo system nie jest popularny wiec wymaga więcej zachodu niż od takiego comarchu. A kolejna kwestia to wiarygodność - bo łatwo jest obiecać (a będzie im zależeć bardziej niż największym firmom), ale może być problem z wdrożeniem (np terminy, funkcje itd). Ostatnia droga to pisanie od podstaw pod siebie, ale to już raczej odchodzi w zapomnienie - za drogo, za długo, projektem też trzeba zarządzać a lokalny magik może nie dać rady itd.
Na co zwracać uwagę:
- migracja danych z obecnego systemu
- koszt wdrożenia oraz potem koszt utrzymania
- czy chcesz integrować z urządzeniami zewnętrznymi (Np jakieś skanery kodów itd)
- czas reakcji na awarie
- doświadczenie z branży w której działasz
- jak szybko masz aktualizacje dla działek HR i ksiegowości
Wysłany przez bursky
 - 24 Paź 2019, 11:22:41
Wybór jest stosunkowo duży, bo fakty są takie, że tego rodzaju programy są chętnie wybierane przez wiele firm. W dużym skrócie podnoszą one wydajność, zarządzenie, usprawniają przepływ informacji, umożliwiają rozliczanie pracowników z wykonania powierzonych im zadań.

Bez przetestowania trudno będzie podjąć decyzję. Na https://waproprogramy.pl/wapro-online-mozliwosci-srodowiska-chmurowego/ proponuję jeszcze sprawdzić.
Wysłany przez nutelka
 - 20 Paź 2019, 11:25:12
Szukam jakiegoś dobrego pod względem jakości oprogramowania typu ERP. Możecie polecić mi coś z tego zakresu? Na co należy zwracać uwagę przy jego wyborze?
SMF spam blocked by CleanTalk