• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Wyślij odpowiedź

Podczas wysyłania wiadomości, pojawiły się następujące błędy:
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
Załączniki i inne opcje
Załącz:
Przeciągnij i upuść tutaj swoje pliki
Cancel all Upload all Dodaj pliki
(Wyczyść załącznik) (więcej załączników)
Ograniczenia: Pozostało 4

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

Podgląd wątku

Wysłany przez administrator
 - 09 Wrz 2016, 12:09:55
Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .
Wysłany przez Cara
 - 30 Gru 2005, 15:12:06
Popieram parade krasnoludkow!
Wysłany przez vanillacat
 - 23 Gru 2005, 18:22:50
Przeczytaj ksiązkę to moze sie domyslisz.
Wysłany przez Wołodzia
 - 23 Gru 2005, 15:30:48
Ciekawe jak mocno krasnoludki lubily (?) sierotke marysię?
Wysłany przez Wołodzia
 - 23 Gru 2005, 15:20:37
Proponuję PARADE ROWNOSCI  Z GEJAMI I LIZBIJKAMI CO WY NA TO?
Wysłany przez Wincenty
 - 22 Gru 2005, 16:51:53
też stwierdzenie, a aktywni w zyciu jak się nazywaja? pajacami??
Wysłany przez tajna-polska.blog.pl
 - 22 Gru 2005, 15:07:32
są tacy ludzie aktywni, którzy potrafią działać na polu kulturalnym, nazywają się aktorami
Wysłany przez Wincenty
 - 22 Gru 2005, 09:40:19
I o to chodzi aby były rózne propozychje w tym miesce zyje 70 tys osób, a odwiedza drugie tyle w roku, to nie tak mało jakies ciekawe imprezy by były wskazane, coś co by \"rozgrzewało\" i dodawało chęci ... do działania...
Ożywić \"martwe\" dusze, chociazby krasnoludkami...
Wysłany przez punisher
 - 21 Gru 2005, 15:56:04
Mądrze piszesz i zgadzam się z Tobą. Jeżeli chodzi o krytykę to chyba się mylicie. Ja po prostu mam swoje zdanie i to wszystko. Mi się pomysł z marszem krasnali okropnie nie podoba. Chciałbym aby było coś innego, ale nie odnoszę tego do kogokolwiek i do żadnej instytucji.
Wysłany przez Wincenty
 - 21 Gru 2005, 14:17:20
Punisher  slowa do ciebie.
Swiat bez wcielaanie marzeń jest niczym.
Jesli krytykujesz kogos, a sam nie robisz nic, to próżna twoja krytyka.
Pamietam słynną zcenę z filmu \"Bona\", kiedy to głowna bohaterka powidzaiła ze pieniadze leża pod stopami tylko wam P... nie chce się podniesc. - Tak samo jest  z Suwalkami - zwiazanych z miastem jest wielu ludzi i wiele jest rzeczy które moga posłużyc do rozsławienia miasta.
Tym samym do wzbogazenia miata zrówno w aspekcie materialnym jak i pozameterialnym.
Wysłany przez punisher
 - 21 Gru 2005, 12:58:07
Krytykuję tylko Twój pomysł marszu krasnali. Gdybym miał lepsze propozycje to podzieliłbym sie nimi na forum. Zgadza się, jeżeli chodzi o organizację imprez, niech to robi samorząd, ale niech się nie zajmują \"marszami krasnali\".
Wysłany przez Zagranica
 - 21 Gru 2005, 08:33:30
Aleś mnie wymęczył. Marsz krasnali to tylko pomysł, jeśli masz lepsze propozycje, proszę podziel się z nami. I kto jest mądrzejszy od ciebie i ode mnie (może podałbyś jakieś nazwiska, chętnie skorzystam z ich rady)? Wybacz punisher, ale to ty wszystko krytykujesz i nie prowadzisz merytorycznej dyskusji.
P.S. Wracając do dyskusji, ze względów technicznych i merytorycznych, lepiej by było gdyby, coś takiego organizowały organa samorządowe. To nie spychologia - tylko czysta logika.
Wysłany przez punisher
 - 20 Gru 2005, 21:41:48
Do Zagranicy:
!. Jeżeli ten temat jest kontynuacją wcześniejszych postów to powinno być tego wspomnienie w tekście. Nie będę czytał wszystkich tematów po kolei, bo mnie to nie interesuje. Każdy temat powinien być odrębny i tak ja traktuję. Czytam jeden i wypowiadam się w jednym wątku, a nie skaczę z tematu na temat. Nie mam czasu czytać wszystkiego, bo kiedyś było coś w dawniejszym temacie poruszane.
2. Prawie każdy o tym wie.
3. Też prawda, ale trochę zawyżasz sławę Konopnickiej.
4. To wolny kraj, nie mam nic do tego.
5. Chyba jestem zacofany umysłowo, bo nie słyszałem o marszu krasnali we Wrocławiu. Jednak nie rozsławił tego miasta ten marsz krasnali. Znam za to Wrocław z innej strony.
6. Tak, tak można by jeszcze wymienić kilka miast, ale wątpię czy Suwałkom pomoże taki marsz.
7. W dzisiejszych czasach dzieciaki wolą co innego (co nie znaczy, że jest to dobre)
8. Łatwo jest mówić, trudniej zrobić.
9. Nie interesuje mnie co robisz, to Twoja prywatna sprawa.
10. Jednak spychologia, bo miasto ma obowiązek....
11. Patrz punkt 9.
Podsumowując: Nie obraź się, ale zachowujesz się jak dziecko. Z uporem maniaka powtarzasz na forum: marsz krasnali, marsz krasnali.... Czasami wydaje mi się, że masz taki kaprys aby zobaczyć dzieciaki poprzebierane za krasnale i nic więcej. Do tego maszerujące w równym szeregu ulicą Kościuszki. Wybacz, ale taka sezonowa impreza nic Suwalkom nie pomoże. Gdyby to wszystko było takie proste jak piszesz.... Jednak są mądrzejsi ode mnie i od Ciebie i jakoś nie wiedzą jak naszemu miastu pomóc zaistnieć.
Wysłany przez vanillacat
 - 20 Gru 2005, 19:30:41
Oj taki program przydałby się szczegolnie placówkom oswiatowym, kulturalnym i podobnym w naszym miescie bo jak dotąd wielkie plany pozostają w teorii, a osoby odpowiedzialne za tego typu zadania tzn. promocję miasta, zaangazowanie dzieci i młodziez w roznego rodzaju formy kulturalne nie mają wielu osiagnieć na koncie, w zasadzie ....żadnych....
Wysłany przez Zagranica
 - 20 Gru 2005, 19:16:31
Powinieneś zostać politykiem - taką demagogię uprawiasz, że aż przykro. Jak wiele osób nie zgadza się na tym forum? Policzyłeś? Czy wg ciebie jest to tzw. grupa reprezentatywna?
1.Po pierwsze ten wątek jest kontynuacją wcześniej poruszanych przez Wincenta tematów. Więc może powinieneś je prześledzisz zanim zaczniesz krytykować.
2. Pozwolisz zatem, że powtórzę to, co napisałam wcześniej: Maria Konopnicka jest znaną bajkopisarką. W wielu krajach Sierotka Marysia jest lekturą szkolną. Choćby w Skandynawi.
3. Fakt, że urodziłą się w Suwałkach nie jest wykorzystany promocyjnie przez miasto.
4. Pochód krasnali był pewnego rodzaju propozycją w tej kwestii.
5. Marsze krasnali były już organizowane w jednym z miast Polski i w rzeczywisty sposób przełożyło się na rozsławienie tego miasta, stworzenie jego pozytywnego wizerunku (chodzi oczywiście o Wrocław i Pomarańczową Alternatywę, marsze krasnali miały wprawdzie podłoże polityczne, ale dalej krasnale są wykorzystywane przez miasto marketingowo) i nie przypominały pochodów pierwszomajowych, ale my Suwalczanie może po prostu nie umiemy świętować i cieszyć się drobiazgami.
6. A propos świętowania, chciałam ci przypomnieć, że są takie miasta na świecie, które żyją dzięki paradam ot choćby Rio - wiesz ile trwa słynny pochód szkół samby? półtora godziny, a zabawa trwa kilka tygodni, miejsca w hotelach są zarezerwowane pół roku wcześniej. Nie mówię, że przemarsz szkół samby to to samo co parada krasnali. Próbuję jedynie rozruszać trochę twoją wyobraźnię i pokazać, że rzeczy w sumie niewielkie, mogą przynieść znakomite rezultaty.
7. Krasnale są fantastycznym wzorem dla dzieciaków. Maleńkie a pomocne, pracowite i mądre.
8. Teraz kwestie techniczne, które były dla ciebie takim problemem. Krasnalami mogłby być przedszkolaki, a cały marsz możnaby było zorganizować, tak żeby byłaby to także fantastyczna zabawa dla dzieci. Można zorganizować dla nich w parku Marii Konopnickiej, gdzie kończyłby się przykładowo ten pochód gry i zabawy, spektakle lub koncert. Dzieci mogłyby zostać obdarowane słodyczmi i balonikami. Skąd na to pieniądze? Choćby Program Operacyjny Inicjatyw Lokalnych i kilka innych, możnaby też znaleźć sponsorów -całe zdarzenie jest dość zabawne i w miarę spektakularne, myślę więc, że znalezienie darczyńcó nie byłoby takie trudne.
9. Co do mnie mylisz się gruntownie. Ja zawodowo zajmuję się wymyślaniem i organizacją takich rzeczy. Ale nie w Suwałkach.
10. Nie jest to rzadna spychologia. Aby cały projekt mógł się udać, musiałby zaangażować sporo instytucji i nie mógłby być inicjatywą społęczną, musiałby wyjść od władz miejskich, bo taka impreza musiałaby się stać imprezą miejską, ponad to  na tychże władzach spoczywa obowiązek kreowania wizerunku miasta, ale też  mają one moc angażowania instytucji sobie podległych.
11. Nie zarzucaj mi, że nie jestem zaangażowana społecznie. Właśnie robię coś za co przeważnie biorę pieniądze. Jak chcesz mogę ci również sporządzić program finansowania takiego przedsięwzięcia.
SMF spam blocked by CleanTalk