• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Wyślij odpowiedź

Podczas wysyłania wiadomości, pojawiły się następujące błędy:
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
Załączniki i inne opcje
Załącz:
Przeciągnij i upuść tutaj swoje pliki
Cancel all Upload all Dodaj pliki
(Wyczyść załącznik) (więcej załączników)
Ograniczenia: Pozostało 4

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

Podgląd wątku

Wysłany przez administrator
 - 09 Wrz 2016, 12:10:11
Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .
Wysłany przez cris
 - 06 Wrz 2009, 20:46:38
w tym wszystkim to chyba chodzi o to ze nazywali swoje wyroby np. boczkiem a miały one w sobie część mięsa drobiowego. no i co - to takie przestępstwo? jesli rzeczywiście na nich było napisane ze jest tam mieso drobiowe to chyba nie falszowali, no nie? gdyby nie pisali to co innego. a tak afera o nic moim zdaniem
Wysłany przez vanillacat
 - 06 Wrz 2009, 19:54:12
3/ W składzie deklarowaliśmy wyraźnie zawartość mięsa drobiowego i ta informacja była nie była przed klientem ukrywana.

4/ zakwestionowane wyroby były przez ostatnie lata kilkukrotnie kontrolowane przez różne inspekcje i nie stwierdziły one uchybień.

Sama jadlam konserwy z Mispolu i rozne ich dania i jakos sie nie zatrulam, tym bardziej ze te informacje byly podawane do widomosci klientow. Po prostu wszedzie dodaja mieso drobiowe, tak samo parowki nie sa 100% parowkami bo maja dodane mieso roznorakie itd takich przykladow jest mnostwo, wazne ze te jedzenie spelnia wymogi sanitarne i ze sie tym nie zatrujesz.
Wysłany przez <lol>
 - 06 Wrz 2009, 13:04:04
dokladnie a chodzi konkretnie o mispol w bialymstoku :)
Wysłany przez mon
 - 05 Wrz 2009, 19:54:07
Ale nie nam oceniać czy to prawda czy nie. Chyba, że ktoś z nas jest jakimś śledczym :).
Wysłany przez <lol>
 - 05 Wrz 2009, 15:57:48
ja tych konserw nie mam najmniejszego zamiaru tykac, jesli je zle pakuja a pozniej one puchna i miesa ktore zostalo spuchniete przerabiaja je spowrotem to wielkie dzieki, tak samo chodza w magazynach myszy :) zycze Wam kochani smacznego :)
Wysłany przez jeno
 - 05 Wrz 2009, 09:22:59
smacznego...
Wysłany przez tajna
 - 04 Wrz 2009, 20:15:03
Wydaje mi się, że praktyka jaką stosuje Mispol jest powszechna w naszym kraju, więc jest jak jest. Słyszałem że uczciwszy są producenci niemieccy.
Wysłany przez ArchaniolOna
 - 04 Wrz 2009, 20:02:27
tajna zgodze sie z Toba, ale zastanawiam sie jak ta sprawa wyszla na jaw to czy inne firmy beda nadal te konserwy skupowac :) i wysylac za granice
Wysłany przez tajna
 - 04 Wrz 2009, 19:57:58
czytałem o podobnej sprawie w wyborczej, jest jakiś instytut żywnościowy w polsce, który walczy z producentami żywności jeśli chodzi o etykietowanie produktów i jednym z jego osiągnięć jest wprowadzenie nazwy: parówki z cielęciną - wcześniej to one się nazywały parówki cielęce, mimo że tej  cielęciny w mięsie było bardzo mało; Skoro Mispol dodaje tylko 15% mięsa drobiowego do golonki, to w sumie nie jest tak źle, chociaż pewnie nie jest to rasowa golonka:)
Wysłany przez ArchaniolOna
 - 04 Wrz 2009, 19:57:11
nie nie zatrujemy ale zastanawiam sie czy to prawda
Wysłany przez aaa
 - 04 Wrz 2009, 19:46:52
zatrujemy sie tym czy co bo nie rozumiem ?
Wysłany przez ArchaniolOna
 - 04 Wrz 2009, 19:43:37
Chodzi o znaną na cały kraj podlaską firmę Mispol. Szczegółowe analizy wykryły, że producenci fałszowali swoje wyroby. Do wszystkich puszek dodawano mięso drobiowe. Co nie przeszkadzało producentom umieszczać na konserwach zdjęć golonki, boczku czy wędzonki.

Jak informuje Radio Białystok, chodzi w szczególności o trzy konserwy - mielony boczek, golonkę i łopatkę. Inspekcja stwierdziła, że dodatki drobiowe w tych wyrobach stanowią ponad 15 % całości.

Firma Mispol oprócz produkcji konserw mięsnych zajmuje się także wyrobem pasztetów, dań gotowych oraz karmy dla psów i kotów.

Oświadczenie MISPOLU
1/ Nie ma jednoznacznych przepisów określających nazwy wyrobów mięsnych. Większość producentów stosuje nazwy \"zwyczajowe\" stosowane od wielu lat i MISPOL jako producent też takie stosował.

2/ Większość polskich producentów stosuje analogiczny sposób znakowania podobnych wyrobów i takie wyroby są dostępne na wszystkich półkach sklepowych.

3/ W składzie deklarowaliśmy wyraźnie zawartość mięsa drobiowego i ta informacja była nie była przed klientem ukrywana.

4/ zakwestionowane wyroby były przez ostatnie lata kilkukrotnie kontrolowane przez różne inspekcje i nie stwierdziły one uchybień.

Z uwagi na brak jednoznacznej interpretacji prawa żywnościowego i pojawiające się coraz to nowe i odmienne interpretacje prawa przez różne jednostki kontrolne, mimo dokładania wszelkich starań w temacie znakowania produktów trudno jest przyjąć takie znakowanie wyrobów, które zadowoli wszystkie jednostki kontrolne w tak różny sposób interpretujące prawo. Mimo to sposób znakowania kilku zakwestionowanych wyrobów
dostosowaliśmy do wymogów inspekcji.

Podkreślamy, że wszystkie niezbędne informacje dotyczące składu produktów znajdowały się na etykietach i firma nie miała na celu wprowadzenie kogokolwiek w błąd.
Z poważaniem Piotr Domaszewski Dyrektor Generalny - Członek Zarządu MISPOL SA

co o tym sadzicie czy to jest prawda czy fałsz.
SMF spam blocked by CleanTalk