• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Wyślij odpowiedź

Podczas wysyłania wiadomości, pojawiły się następujące błędy:
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
Załączniki i inne opcje
Załącz:
Przeciągnij i upuść tutaj swoje pliki
Cancel all Upload all Dodaj pliki
(Wyczyść załącznik) (więcej załączników)
Ograniczenia: Pozostało 4

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

Podgląd wątku

Wysłany przez administrator
 - 09 Wrz 2016, 12:10:18
Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .
Wysłany przez monokl
 - 01 Paź 2010, 09:08:18
Wiesz, ja już dawno odpuściłam sobie próby zrozumienia takich rzeczy. Poza tym w jednej i tej samej społdzielni jedna osoba mówi jedno, druga co innego.. W każdym razie życzę Ci powodzenia - na pewno będzie potrzebne :) Pozdrawiam
Wysłany przez blackangel
 - 30 Wrz 2010, 18:39:19
Wielkie dzięki monokl za informacje:)
Dziś rozmawiałam z sąsiadką która mnieszka w bloku 14 a ja 18... I dowiedziałam się że u nich wymienili okna całkowicie za darmo i jeszcze usłyszałam coś bardzo ciekawego. Że również za darmo wymienili okna we wszystkich blokach od 1-17 a gdy doszli do 18-stki to sobie odpuścili... Chyba od mojego bloku zaczyna się ta gorsza polowa he Nic z tego nie rozumiem... Mam nadzieje że wkrótce ich coś najdzie i reszcie mieszkańców na naszym osiedlu również wymienią. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam :)
Wysłany przez monokl
 - 30 Wrz 2010, 11:03:00
hej, blackangel
nie wiem, czy jakakolwiek spółdzielnia zapłaci całą kwotę. Niedawno wymieniałam okna w mieszkaniu w bloku stojącym od jakichś 40 - 50 lat (stare okna liczyły sobie tyle samo), ale spółdzielnia zwraca 30 - 50 %. Cała zabawa odbywa się w sposób następujący: piszesz podanie (żadnych cudów, po prostu: \"Proszę o zezwolenie na wymianę stolarki okiennej w mieszkaniu przy ul......\" i podpis), przychodzi ktoś ze spółdzielni i stwierdza, że faktycznie trzeba, dostajesz pisemko z pozwoleństwem i listą firm, od których możesz kupić te okna, żeby dostać dofinansowanie, wybierasz jedną i zamawiasz okna, oni robią je i montują, ale Ty najpierw płacisz im całą kwotę. Po otrzymaniu faktury od dostawcy okien idziesz z nią do spółdzielni, a oni - jeśli spełnisz warunki postawione w zezwoleniu - po jakimś czasie zwracają Ci te 30 - 50 % sumy. I znowu heca, bo dostajesz nie 50% tego, co zapłaciłeś; spółdzielnia liczy, ile bierze najtańsza (nie znaczy najlepsza) firma \"okienna\" i otrzymujesz zwrot 50% właśnie tej kwoty, a nie tej, którą zapłaciłeś. Mogę jeszcze dodac, że za moje okna (3 duże okna i drzwi balkonowe plus parapety wewnętrzne plus montaż) zapłaciłam prawie 3,5 tys - zwrotu jeszcze nie dostałam, więc nie wiem, ile tego będzie. I jeszcze jedno: dobrze, żeby przy montażu był obecny ktoś, kto ma jakie takie pojęcie na ten temat i patrzył robotnikom na ręce, bo niektórzy potrafią 8 okien uszczelnić jednym opakowaniem pianki, a pod parapetem zostawić drugie \"okno\". Powodzenia
Wysłany przez blackangel
 - 29 Wrz 2010, 15:39:14
hej. Mam pytanko :) Czy moze ktos z was pisał do zbmu pismo o wymiene okien? mieszkam w bloku ktory liczy sobie juz ponad 40 lat i nigdy nie były wymieniane okna przez zbm.
Na wymiane na własny koszt nawet nie mam co marzyc gdyz nas na to nie stac,podkresle ze dziadkowie mieszkaja tu od poczatku powstania tego bloku. Jak wyglada takie pisamo? Co trzeba w nim uwzglednic? z góry dzieki za wszelkie komentarze :)
SMF spam blocked by CleanTalk