• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Wyślij odpowiedź

Podczas wysyłania wiadomości, pojawiły się następujące błędy:
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
Załączniki i inne opcje
Załącz:
Przeciągnij i upuść tutaj swoje pliki
Cancel all Upload all Dodaj pliki
(Wyczyść załącznik) (więcej załączników)
Ograniczenia: Pozostało 4

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

Podgląd wątku

Wysłany przez administrator
 - 09 Wrz 2016, 12:10:20
Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .
Wysłany przez misiek
 - 22 Sie 2014, 17:39:33
Ja tankuje tylko i wylacznie na stacji Inees na Mickiewicza.Maja dobry gaz i swietna mila a przedewszystkim szybka obsluge.
Wysłany przez gaźnik
 - 28 Maj 2011, 13:59:33
Też tankuję w Barterze na Bakałarzewskiej. Co do Inees - nie polecam, robię o wiele mniej km na gazie z Inees niż na tym z Barteru.
Wysłany przez Pracownik salonu
 - 08 Kwi 2011, 23:08:37
Na shelu to i benzyna coś chyba po****dła albo tylko w Suwałkach. Kiedyś z shela paliwo było chyba najlepsze w mieście a teraz i gaz do bani i benia nie za ciekawa.
Wysłany przez Krzysztof M.
 - 08 Kwi 2011, 19:46:06
Na shelu gaz się ostatnio bardzo pogorszył nie polecam zrobiłem 70% kilometrów co normalnie na pełnym zbiorniku
Wysłany przez przemo
 - 12 Gru 2010, 22:14:32
A dla czego wiele postów zostało usuniętych?

Ja tankuje na bakałarzewskiej w stacji Barteru, mają tylko gaz i jest dobry i w normalnej cenie
Wysłany przez gosc
 - 01 Gru 2010, 08:55:45
Polecam stacje \"Iness\"na Mickiewicza tuż za strażą pożarną tam też mają dobry gaz a u paszkieta to się przejechałem już kilka razy.
Wysłany przez wrok
 - 01 Gru 2010, 08:39:12
Ja tankuje na Orlenie. Gaz jest tam najtańszy jeśli chodzi o stacje sieciowe. Np. ostatnio na Orlenie w Augustowie gaz był po 2,14 , w Suwałkach po 2,19, a na statoilu 2,31 (przy kauflandzie na statoilu 2,21).

Co do jakości gazu to nie widzę żadnej różnicy między stacjami. Samochód zawsze mniej więcej tyle samo pali i tak samo przyspiesza.
Wysłany przez copernik
 - 27 Lis 2010, 21:51:39
odpowiadając na pytanie Biospeca - liczba oktanowa tak jak napisałeś odnosi się do silników z zapłonem iskrowym czyli samochodów zasilanych również LPG,w przybliżeniu sprawa wygląda całościowo w ten sposób : Autogaz, czyli LPG (Liquified Petroleum Gas), to gazowe paliwo alternatywne do silników z zapłonem iskrowym. Jest to skroplony gaz, mieszanina propanu i butanu. Stosowany jest głównie jako paliwo silnikowe, w procesach przemysłowych i w przenośnych i stacjonarnych kuchenkach gazowych.W temperaturze pokojowej gaz ten jest przechowywany w formie ciekłej przy ciśnieniu ok. 6 atm. Jego liczba oktanowa wynosi ok. 90-120, (najczęściej 103-105) natomiast liczba metanowa — 60-80, w zależności od składu (propan ma LO 112 a butan — 94).Przy ciśnieniu atmosferycznym, temperatura wrzenia propanu wynosi -42,5°C, butanu — -8°C. Z tego względu manipulując składem LPG możemy otrzymać paliwo o różnej lotności.Przestawienie silnika benzynowego na zasilanie LPG powoduje znaczne obniżenie toksyczności spalin. O 70-80% spada zawartość CO w spalinach, tlenków azotu i niedopalonych węglowodorów jest mniej o 5%. Wynika to z lepszego mieszania się gazowego paliwa z powietrzem.Współczynniki KCIE podają wartość opałową LPG w wysokości 47,31 MJ/kg, wyższą o 6% niż dla benzyny, ale z różnic gęstości między jednym a drugim paliwem wynika większe zużycie LPG, tankowanego przecież w litrach a nie kilogramach.Wspomniane przez Ciebie współczynniki CNG i LNG dotyczą gazu ziemnego w dwóch różnych fazach skupienia
Co do Certyfikatu jakości sprzedawanego gazu to sprzedawca ma obowiązek okazania kupującemu przedmiotowego dokumentu a nieświadomość kupujących powoduje że nie domagamy się i tankujemy to co nam sprzedają ... nieświadomi jakości
Wysłany przez antek
 - 26 Lis 2010, 19:20:48
ja jeżdze do Warszawy na ul. kopernika tam majo najlepszy, zawsze starcza aby do Smolan dojechadz
Wysłany przez biospec
 - 25 Lis 2010, 22:45:45
copernik, a liczba oktanowa nie odnosi się czasem do silników z zapłonem iskrowym? Liczba cetanowa jest dla diesla czyli zapłon samoczynny. LPG ma swoją oddzielną klasyfikację wynikająca z podziału na CNG (sprężony gaz), LNG (skroplony) no i to na czym jeździmy wszyscy czyli LPG (autogaz)
copernik czy kiedykolwiek prosiłeś np. na shellu o ten certyfikat i czy jest możliwość że klientowi go udostępniają?
Wysłany przez copernik
 - 25 Lis 2010, 14:26:51
No tak,sprawa wydaje się jasna i oczywista,pozwólcie jednak że podzielę się z Wami \"sekretnymi\" szczegółami co do gazu lpg,jak każdy z nas wie jest to mieszanina technicznych gazów propanu i butanu w odpowiednich proporcjach dodatkowo klasyfikowana ... i tu właśnie znajduje się \"pies pogrzebany\"... każda stacja paliw sprzedająca płynny gaz otrzymuje przy każdorazowym tankowaniu zbiorników tzw. Certyfikat jakości,jest to dokument obowiązkowo dostarczany jednak my zwykli użytkownicy i nabywcy po prostu o tym nie wiemy,czyli reasumując każdy sprzedawca obowiązany jest przedstawić nam w/w certyfikat opatrzony datą do czego zmierzam,okazało się że gaz sprzedawany w suwalskich stacjach bardzo różni się jakością jeżeli chodzi o znaną wszystkim liczbę oktanową która w bezpośredni sposób oddziałowuje na jakość i moc naszych silników a również na ilość spalanego paliwa,tak więc radziłbym żądać od sprzedawców okazywania powyżej wspomnianego Certyfikatu a unikniecie problemów z jakością paliwa,tańsze a co za tym idzie uboższe mieszanki są relatywnie tańsze w sprzedaży,jakość musi kosztować,pozdrawiam wszystkich w oczekiwaniu na dalsze info od Was
Wysłany przez suw
 - 25 Lis 2010, 11:21:49
ja też szela preferuje, chociaż droższy, wcześniej polecanego Orlena przy wylocie na augustów, jednak obsługa tam jest tak fatalna, że po 3 tankowaniu wyrzuciłem karte vitaj do kosza. Starszy siwy pan łaskę robi że sprzedaje, czekałem 5 minut kiedy on pił kawkę (widziałem przez szybę) a kiedy podszedł już byłem tak zgotowany, że \"delikatnie podziękowałem\" mu za usługę, wyrzuciłem kartę i odjechałem :) zdziwienie pana-bezcenny widok. Poza tym budki omijam z daleka, paszkiewicza szczegolnie
Wysłany przez do gazu
 - 25 Lis 2010, 09:11:32
Hej, ja od jakiegoś czasu tankuję na W.Polskiego u Paszkiewicza i póki co nie narzekam. Autko jeździ sprawnie bez zrywów,poza tym mają całkiem niezłe ceny i przyjemna obsługę,  nie tak jak na niektórych stacjach.
Wysłany przez Marian
 - 25 Lis 2010, 04:49:46
shell bynajmniej tam sie staram zawsze tankować,  wysokiej jakości gaz , pare groszy droższy ale i tak zazwyczaj na nim jak jeżdżę spalanie wychodzi miejsze.
SMF spam blocked by CleanTalk