• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Wyślij odpowiedź

Podczas wysyłania wiadomości, pojawiły się następujące błędy:
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
Załączniki i inne opcje
Załącz:
Przeciągnij i upuść tutaj swoje pliki
Cancel all Upload all Dodaj pliki
(Wyczyść załącznik) (więcej załączników)
Ograniczenia: Pozostało 4

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

Podgląd wątku

Wysłany przez administrator
 - 09 Wrz 2016, 12:10:28
Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .
Wysłany przez fein
 - 26 Gru 2012, 17:40:18
poprzedni prezydent Suwał odwołał swoich przedstawicieli i nastepnie poprzez nowo powołamnych odwołał szefa PECu ale juz nie odwołał przyczyny odwołania czyli sufitowej podwyzki za ogrzewanie i g. przysługujacej podwyzsze wynagrodzenia dla tamtejszych  pracowników w porównaniu do nizszych wynagrodzenb w zakładach w Suwałkach nie wspominajac o miejskiej biedocie -obecny szef zarabia wiecej jak poprzednik i tyz z sufitu podnósł opłaty ale Rynkiewicz juz slepo widzi
Wysłany przez AMR
 - 17 Paź 2011, 14:42:21
Ktoś, coś wywalczył?

Ja napisałem reklamację do spółdzielni i jak na razie dostałem tylko informację, że moją reklamację wysłali do Olsztyna, do firmy rozliczającej podzielniki!?
Dziwi mnie to trochę, bo współczynniki ustala spółdzielnia w Suwałkach, a nie firma rozliczająca.
Wysłany przez Karolson
 - 06 Paź 2011, 17:26:23
wyjaśnienie: otwierając okno przy minusowej temperaturze na podwórku z automatu termometr zacznie grzać na full mimo że będzie ustawiony na 2. i temu zakrywa się ten termostat. ja go zakrywam na stałe wtedy nie grzeje jak opentany. a ptzetesowałem ten sposób jak widać po kwocie zwrotu.
I jedna porada, zasłony i firanki w sezonie grzewczym powinny być krókie bo długie zasłąniają ciepłomierz i pewnie z tąd wynika u niektórych większe wskazania na liczniku
Wysłany przez _ja
 - 03 Paź 2011, 11:37:18
dorcia 3001
Jasne, że trzeba zakręcać grzejniki jak sie otwiera okna. To chyba logiczne - chyba, że chcesz ogrzewać podwórko.

justyna
zostałaś rozliczona ryczałtem. Jeśli ogrzanie mieszkania przekracza koszty opłat ryczałtowych, to mieszkanie jest rozliczane na zasadach ryczałtu - tak jest zapisane w regulaminie Spółdzielni.


Karolson
Owszem, przy wietrzeniu można zakryć \"pokrętełka\", wtedy termometr nie zgłupieje wykrywając niską temperaturę (oczywiście trzeba zakręcić najpierw grzejnik).
Grzejniki i pokrętła powinny być odsłonięte, aby na termometr w \"pokrętełku\" oddziaływała realna! temperatura pomieszczenia, a nie temperatura między zimną ścianą a zasłonką.
Z tym grzaniem na full jednak się nie zgodzę. Najlepiej jest utrzymać stałą temperaturę - ustawić \"pokrętełko\" na odpowiednią opcje i tak pozostawić. Jeśli w pomieszczeniu się ochłodzi - to \"pokrętełko\" przepuści tylko tyle ciepłej wody aby dogrzać pomieszczenie do ustawionej temperatury. Jeśli będziesz zakręcać i odkręcać to na rozruch zużyjesz więcej ciepła niż na dogrzanie pomieszczenia, w którym delikatnie spadła temperatura kilka razy w ciągu dnia.

margerita
Jednostka w każdym bloku kosztuje inaczej i każdego roku również inaczej. Wszystko zależy ile ciepła zużyje dany blok - na tej podstawie wyliczane sa stawki.
Stawka nie jest stałą i jednakową dla wszystkich bloków (którymś numerze echa spółdzielni było opisane jak wyliczane są stawki).

Wysłany przez dorcia3001
 - 02 Paź 2011, 17:44:19
Czyli na czas wietrzenia zakręcasz szalik na termostacie? A grzejnik jest wtedy odkręcony czy zakręcony? Rok temu słyszałam, że trzeba ustawić termostat na 3-kę i otworzyć okno na maksa na 10 min. Ale sposób chyba do bani, skoro mam 900 dopłaty...
Wysłany przez Karolson
 - 02 Paź 2011, 07:58:59
Witam, 64 merty i zwrotu 600 zł. Słuchajcie ja 2 lata temu też miałęm mieć dopłątę ale okazało się że sie pomylili i z tego co wiem często się to im zdaża. Ale co do mnie to przestrzegam pewnych zasad: czujniki(ciepłomierze) zawsze są odłonięte, natomaist pokrętła w któych są termostaty owijam szalikiem bo czasem głupieją i grzejana potęgę (pilnować zwłaszcza gdy sie wietrzy). I jak wszyscy wychodzimy z domu to zmniejszam na minimum, a po powrocie daję na full na 10 min a potem ustawiam na tyle ile mi potrzeba. Proste i skuteczne, spróbujcie!
Wysłany przez dorcia3001
 - 01 Paź 2011, 20:49:31
Mieszkanie narożne, ostatnie piętro, 60m2, dopłata prawie 900 zł...  żeby jeszcze ciepło było ... masakra!!! Zastanawiam się, może to przez otwieranie okien, nie wiem czy na czas wietrzenia pokoju zakręcac grzejnik czy nie?  Bo dopłacać co roku takie pieniądze to normalnie paranoja...
Wysłany przez BIPOWER
 - 01 Paź 2011, 19:04:13
No i stało się .....oczywisćie dopłata 260 pln.(parter, ok.60 m2,mieszkanie narożne)  Może to i nie dużo ,gdybym przez całą poprzednią zimę chodził w koszulce i bokserkach po mieszkaniu,ale tak nie było.Nie wiem jak u was,ale u mnie grzejniki są tylko od góry ciepłe,dół jest zimny,i tak przez całą zimę.  
Wysłany przez maziaczka
 - 28 Wrz 2011, 12:19:45
70m2 wiezowiec doplata 1630 zl
Wysłany przez BIPOWER
 - 26 Wrz 2011, 20:32:34
Wynajmuję mieszkanie i dostaje dreszczy na myśl , kiedy przyjdzie właściciel z rozliczeniem ogrzewania za poprzedni okres.Jak czytam wasze wypowiedzi to nasuwa mi sie jedno stwierdzenie \"TOTALNE OSZUSTWO\" Dośka ma świetny pomysł ,niech prezesuńcio na łamach Radia 5 wypowie się ,ile trzeba zapłacić ,żeby w mieszkaniu mieć w zimę 20 stopni.
Wysłany przez dośka
 - 26 Wrz 2011, 18:23:06
ala masz rację trzeba napisać do Radia 5 i niech ściągną prezesa spółdzielni do siebie. niech nam wyjaśni ile trzeba zapłacić za centralne ogrzewanie żeby w mieszkaniu mieć przynajmniej tem. 20 st i nie marznąć w okresie zimowym
Wysłany przez ala
 - 26 Wrz 2011, 09:26:35
Dzisiaj dzwoniłam do spółdzielni kiedy zaczną grzać i odpowiedziała mi Pani że jeszcze nie wiadomo.
To jest paranoja spółdzielnia włącza ogrzewanie najpóźniej ze wszystkich i ludzie mają takie wysokie dopłaty. Inne społdzielnie także mają w swoich budynkach ogrzewanie i ludzie nie mają takich dopłat jak u nas i nie marzną zimą. Czy nie uważacie że cos z tym trzeba zrobić?
Może niech by się wypowiedział Prezes na forum Radia 5 i odpowiedział na pytania mieszkańców.
Wysłany przez zbulwersowana
 - 25 Wrz 2011, 18:19:53
to chyba licznik masz odkrecony:]....to się ciesz
Wysłany przez natka
 - 24 Wrz 2011, 21:04:25
Witam moim zdaniem okna nie mają tu nic do rzeczy mam w mieszkaniu nie wymienione mieszkanie od szczytu i niespecjalnie oszczędzalam na ogrzewaniu a mam zwrot ponad 700 zł
SMF spam blocked by CleanTalk