Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info

Kategoria ogólna => Suwałki - pozostałe tematy => Wątek zaczęty przez: ODPOWIEDZIALNOŚĆ w 04 Wrz 2016, 12:31:18

Tytuł: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: ODPOWIEDZIALNOŚĆ w 04 Wrz 2016, 12:31:18
Kilka dni temu wezwałem karetkę do chorej matki gdyż odebrało jej władzę w nogach i miała zawroty głowy tak po prostu  z dnia na dzień
przyjechała karetka i dwóch sanitariuszy bez lekarza po godzinie i po zbadaniu ciśnienia ,poziomu cukru
itd stwierdzili że nic tu nie widzą na moją prośbę żeby zabrac ją na izbę przyjęć czy tzw, sor  w celu dokładnego zbadania arogancko odpowiedzieli że nie ma mowy że to nie jest taxi a jak chcę to mogę udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do szpitala i jechac z nią do szpitala ,nie miałem wyjścia tak zrobiłem załatwiłem też transport medyczny ,na izbie przyjęć pani dr.Edyta Cz. po wywiadzie i poradzie neurologa postanowiła że mamie nie jest potrzebna  hospitalizacja i mam ją znowu karetką zabierać do domu ,na drugi dzien stan mamy pogorszył sie zaczynała tracić świadomość i postąpił  niedowład lewej ręki wezwana karetka przyjechała już z lekarzem bardzo uprzejmym i fachowym w odróżnieniu  do sanitariusza /to już kolejny inna ekipa niż dzien wcześniej/ zabrano ją stwierdzono ostatecznie ciężki udar mózgu ,piszę tu aby podzielić się z wami arogancja i brakiem wyczucia czy współczucia sanitariuszy suwalskiego pogotowia ,jutro bedę składał skargi we wszystkich możliwych instytucjach zarówno na sanitariuszy jak i na panią doktor którzy doprowadzili do paraliżu mają mamę ,nie odpuszczę tego dla dobra potrzebujących pomocy osób
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: kutapokalipsa w 04 Wrz 2016, 19:30:07
A może by tak nagłośnić sprawę,ciekawe czy to było do wykrycia za tym pierwszym razem
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Błąd w 04 Wrz 2016, 20:14:28
Moim zdaniem to był bład diagnostyczny zabrakło usg i tomografii
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: taaak w 04 Wrz 2016, 21:14:24
Gościu z 1 posta - karetka to nie taksówka - dobrze powiedzieli. Takich zgłoszeń są dziesiątki dziennie. Gdyby każdego brali od razu na usg/tomografię i 50 innych badań to 40 osób by umarło żeby te 10 przebadać.
Gościu chyba jesteś kolejnym co z lasu wypuścili i nie rozumie jak dziś świat działa.
Chcesz więcej ? Kup sobie prywatną opiekę medyczną z dedykowanym doktorem który będzie miał 10 pacjentów a nie pół miasta to może będziesz zadowolony.
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Pankracy w 04 Wrz 2016, 22:25:14
Komuś tołku brakuje. sanitariusz to woził skóry w Mieście Łodzi -wszystko w temacie
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: nie w 04 Wrz 2016, 22:35:37
Mylisz się gościu z 4 posta ,objawy były takie a nie inne ,to oni są wykształceni czy raczej powinni być w tym kierunku ,jak przyjedziesz do mechanika i mówisz że auto źle hamuje to on wie co robić tak ,inaczej byś pisał gdyby byłaby to twoja matka a może jesteś właśnie ratownikiem medycznym/sanitariuszem /, karetki zapracowane ?wczoraj widziałem trzy pod kościołem salezjanów na sygnałach dźwiękowych i świetlnych a wiesz co było no ty wiesz pewnie ale napiszę dla pozostałych ...ślub jednego z pracowników pogotowia
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 05 Wrz 2016, 00:16:16
Eh szkoda strzępić ryja.
Mógłbyś się dodatkowo ubezpieczyć prywatnie ale to nic nie da bo w Suwałkach miałbyś dostęp tylko do Adamskiej.
Opowiedziałbym trochę jak ten Szpital wygląda od kuchni ale tej bratniej pomocy naszych wschodnich sąsiadów nie da się łatwo zniszczyć tak jak Barszczu Sosnowskiego czy Pałacu Kultury i Nauki.

I nie wymieniaj słowa doktor nadaremno bo pani Edyta Czarniewska z tego co się orientuje jest rezydentką-czyli lekarzem uczącym się specjalizacji i to z chorób wewnętrznych a nie neurologii chociaż jak w 2010-10-01 otrzymała uprawnienia wykonywania zawodu to już niedługo się pewnie dostawi pieczątkę ze specjalizacją-choć musi wykonywać wszystkie "pouczenia" innych lekarzy żeby dostać tą pieczątkę.

Mogę tylko powiedzieć tyle,że w większych miastach w Polsce Szpitale są lepiej kontrolowane i funkcjonują bardziej jako służba medyczna a nie wytwórnia papierów wartościowych dla siebie-jak ten w Suwałkach. Zresztą znam wielu mieszkańców Olecka którzy są przyzwyczajeni do lepszej jakości usług medycznych w swoim Szpitalu i każdy z nich mi mówił,że wolałby jechać do Szpitala w Ełku.

Nie odpuścisz dla dobra potrzebujących pomocy osób? Skup się na razie na sobie i swojej matce bo potrzebujących pomocy osób jest wszędzie multum. Musisz wynająć jakiegoś dobrego prawnika który miał już sukcesy w wygrywaniu takich spraw. Ale licz się z tym,że jak wygrasz jakieś zadośćuczynienie to i tak w tym czasie lekarz cały swój majątek przepisze na kogoś innego,rozwiedzie się z żoną i Sąd zasądzi takie alimenty na dzieci,że i tak Ci nic nie zapłaci.
A nawet Ziobro nie będzie miał takich instrumentów,żeby połowę tego środowiska(bo tyle pewnie na to zasługuje) powsadzać do więzienia na jakieś chociaż krótkie bezwzględne kary.


Bo to Polska nie elegancja Francja-Rewolucji Francuskiej tutaj nie będzie
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Oczernianie!!!!!!!!!! w 05 Wrz 2016, 12:44:00
Moi mili , łatwo jest oskarżać i podsumowywać, szukać winnych, krzywda jak zwykle boli ale ....
- Po pierwsze, od wielu lat w pogotowiu nie ma już sanitariuszy, tylko Ratownicy Medyczni w zdecydowanej większości po studiach.
- Po drugie, ciężko jest podważać decyzję ratownika o pozostawieniu poszkodowanej w domu, skoro po kilku godzinach zarówno internista jak i neurolog potwierdzili , że nie ma powodów do hospitalizacji i odesłali Panią do domu.
- Po trzecie, nikt nie przewidzi ani nie zapobiegnie , szczególnie u starszej osoby, pogorszeniu stanu zdrowia na drugi dzień, dziś można mieć zawał serca  a jutro udar mózgu, jak też dziś zdrowa osoba umiera na drugi dzień niespodziewanie.
- Po czwarte, szanowni mieszkańcy fundusz przewiduje na 70 tyś Suwalczan 3 karetki pogotowia, tj. ponad 23tyś. mieszkańców na jedną, proszę więc nie dziwić się, że dopóki społeczność nie zrozumie że do bólu brzucha, biegunki, stłuczeń zranień i innych przewlekłych spraw jest lekarz rodzinny a nie karetka, dopóty ludzie w stanie zagrożenia życia będą oczekiwać na karetkę coraz dłużej i nie jest to wina ratowników a was samych.
- Do tego poradnie rodzinne tnąc koszty bardzo często angażują pogotowie w obsługę ich pacjentów, zamiast transportu wzywają  karetkę.
- Rodziny wzywają karetkę do biegunki, na podwórzu trzy samochody i sześciu kierowców ale po co stać w kolejce, karetka załatwi sprawę.
- Pacjenci kardiologiczni obstawieni lekami znający swoje dolegliwości przy 50 epizodzie migotania przedsionków nie dzwonią po rodzinę czy taksówkę ale po karetkę.
- na izbie wytrzeźwień dyżuruje ponoć lekarz miasto wydaje na jej utrzymanie krocie , ale wszelkie  problemy załatwia pogotowie.
- wszelkie problemy w izbie zatrzymań, areszcie  czy nawet szpitalu psychiatrycznym załatwia pogotowie.
 Można tak wymieniać jeszcze dziesiątki powodów, ale wszystkie trzeba sprowadzić do jednego:
drodzy Mieszkańcy czas w końcu otworzyć oczy i przestać nadużywać służb, angażując choć minimum własnych możliwości zamiast wyręczać się pogotowiem. Lekarz  rodzinny dostaje pieniądze na każdego swojego pacjenta, ma obowiązek odwiedzić go w potrzebie w domu, jeśli trzeba  zlecić bezpłatny transport medyczny i przewieźć do szpitala, a przed tym zlecić całą gamę badań , pamiętajmy że oddział Ratunkowy nie służy do diagnostyki za wszystkie poradnie, a ma zabezpieczać stany nagłe zagrażające życiu tak samo jak karetki. Jeśli już szukać winnych temu że ktoś czeka na karetkę przy wypadku, czy nie ma dla niego miejsca na sor to nasuwa się jedna myśl  : "LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS " kolejnym razem, zanim zadzwonicie po karetkę, pomyślcie czy ktoś inny bardziej jej nie potrzebuje!!!!
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: OK w 05 Wrz 2016, 19:48:24
Dawno nie było tak merytorycznej i rzeczowej dyskusji
reasumując przekazać trzeba sprawę prokuraturze i spokojnie czekać
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 06 Wrz 2016, 05:14:06
No ja nie wiem czy tu kogoś trzeba "oczerniać". Jak ta wytwórnia papierów wartościowych się sama "oczernia".

Jak można nazwać Udar Mózgu bezpodstawnym wezwaniem karetki?
Przecież to nawet ten "RATOWNIK MEDYCZNY" po "studiach" powinien wiedzieć,że jest to bardzo poważny problem w którym bardzo liczy się czas.
No nawet jakby dostał tego magistra tylko na piękne oczy.

Po za tym skoro ludzie tak bezpodstawnie wzywają te karetki to czemu nie sypią się kary na tych ludzi?

Ale z tym,że ktoś inny a nie Szpital w Suwałkach powinien robić całą gamę badań to się zgodzę. Bo jak mi lekarz zlecił dużą dawkę benzodiazepin które brałem regularnie od miesiąca a w wynikach badań ta wytwórnia mi wpisała "benzodiazepiny-" to ja bardzo dziękuję za te badania


Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 06 Wrz 2016, 06:01:09
Ale z tymi benzodiazepinami to może po prostu któraś laborantka tam przysnęła.
Ale najlepszy to jest lek. med. Józef Suchocki.

Niby takie sprawy jak zmierzenie ciśnienia,saturacji,temperatury i tętna można wykonać bardzo szybko i praktycznie bez kosztów dla Szpitala tym bardziej mając pod ręką wolną pielęgniarkę i ratownika medycznego ale on i tak wolał wpisać zmyślone dane.
A na moje pytanie grzecznościowe "czy ja miałem wykonane te badania i może ich nie pamiętam?" odpowiedział,że zaraz przyjdzie psychiatra mnie zbadać. Gdy poprosiłem o tego psychiatrę to odpowiedział mniej więcej "zaraz tu przyjadą panowie w niebieskich mundurach i cię zabiorą do szpitala". Miałem wtedy złamanie stopy,praktycznie całą nogę w gipsie i nikogo z rodziny pod ręką,więc odpuściłem całą sprawę.

Później się dowiedziałem,że do NFZ nawet napisał,że dał mi jakiś zastrzyk którego nie było. Faktycznie mi zaordynował zastrzyk z relanium nie pytając wcześniej jakie leki przyjmuje,więc odmówiłem
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 06 Wrz 2016, 06:21:54
A tak po za tym to Panie @Oczernianie!!!!!!!!!! NIGDY W ŻYCIU NIE WZYWAŁEM KARETKI W ŻADNEJ SPRAWIE.
A to,że zgłosiłem się na SOR a nie do Ambulatorium na Mickiewicza było spowodowane tym,że wcześniej mi pewna rezydentka o nazwisku Cwalina zaleciła Altacet+kwas borowy na złamanie stopy i zapewniała,że "na pewno nie ma żadnego złamania,zwichnięcia ani skręcenia".

No i ja tak sobie chodziłem z tym złamaniem i zapewnieniem tej pindy która udaje lekarza ryzykując jeszcze gorszy uraz.
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: echo w 06 Wrz 2016, 07:13:50
Gość OCZERNIANIE na bank jest pracownikiem "służby zdrowia",cudzysłów specjalnie.Może powinni jezdzic karawanami w hadesie,tam może by nie musieli sie tłumaczyć
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: czytam ze zrozumieniem w 06 Wrz 2016, 08:37:29

- Po drugie, ciężko jest podważać decyzję ratownika o pozostawieniu poszkodowanej w domu, skoro po kilku godzinach zarówno internista jak i neurolog potwierdzili , że nie ma powodów do hospitalizacji i odesłali Panią do domu.I wszystko w temacie.
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: ludzie bez serca w 06 Wrz 2016, 10:30:22
Ludzie może zamiast oceniać i czepiać się człowieka, którego dotknęło takie nieszczęście może byście mu pomogli... Podpowiedzieli co w takiej sytuacji zrobić? Gdzie się zgłosic? Nie mówię tu juz nawet o podawaniu instytucji do oskarżania ratownikow  medycznych czy lekarzy , ale NAJZWYCZAJNIEJ POMOCY DLA OSOBY PO UDARZE....

Miejcie serce i troche współczucia!
Życzę jak najmniejszych efektów udaru i dużo zdrowia!
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 06 Wrz 2016, 12:50:35
A WIELKIEGO DOKTORA z dwiema specjalizacjami któremu nikt nie ma prawa nic zarzucić i nawet obecna przy badaniu pielęgniarka potwierdzi jego wersje Józefa Suchockiego informuje,że byłem pracownikiem tego Szpitala i znam wielu pracowników tego Szpitala i  mogę tyle powiedzieć,że rykoszetem nawet takiemu "czystemu jak łza" doktorowi może się oberwać
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Aaaaaaa w 06 Wrz 2016, 13:01:54
Temat ciężki. Współczuję dla autora wątku. Rozumiem rozżalenie. Fakt jest jednak niestety taki, że karetki jeżdżą do pierdułek (sraczki, żygaczki, kac,miesiączki). Jak sama nazwa mówi pogotowie ratunkowe  ma nas ratować a nie leczyć. Ratownik nie ma usg w oczach żeby na miejscu zdiagnozować pacjenta. Jak widać na tym przykładzie nawet interwencja lekarza nic nie dała a ten ma przecież dostęp do potrzebnych badań. Wypuścili ją ze szpitala więc wiadomo do kogo powinny być pretensje. Tam pracują specjaliści, mają dostęp do specjalistycznego sprzętu. Widać tam były oszczędności na biednej kobiecie. A ratownicy co mogą jedynie wozić w tą i z powrotem. Z lekarzami się nie wygra oni mają swoją izbę lekarską, która patrzy dobra lekarza nie pacjenta. Nas mają w poważaniu. Przykre ale prawdziwe.  :-[  
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 06 Wrz 2016, 16:48:08
@Aaaaaaa a powiedz skąd ty tak dobrze wiesz do czego są wzywane karetki?
No i dlaczego do jak twierdzisz "sraczki, żygaczki, kac,miesiączki" nie jest stosowany Art. 66 Kodeksu Wykroczeń?

Oczywiście można usprawiedliwiać ratownika medycznego,że ma swoją rodzinę i chcę utrzymać pracę która jest zależna od lekarzy którzy rządzą.
Ale w takim przypadku powinniśmy też usprawiedliwić wszystkich medyków dokonujących okrutnych eksperymentów na ludziach w obozach koncentracyjnych. No bo przecież oni działali tylko na rozkaz Hitlera lub innego urzędnika wyższego szczebla.

Przestań mówić,że z lekarzami się nie wygra bo mają swoją Izbę lekarską bo zaraz się okażę,że z nikim się nie wygra bo wszędzie są związki zawodowe.
W Polsce jest naprawdę wielu świetnych lekarzy którzy brzydzą się takimi ludzkimi śmieciami którzy hańbią zawód lekarza.
Po za tym lekarzowi biegłemu sądowemu trudno jest napisać,że czarne jest białe bo sam może ponieść konsekwencje.
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Aaaaaa w 06 Wrz 2016, 16:59:06
Kodeks wykroczeń doobree a do czego on jest stosowany może mi powiesz? Prawa mają tylko cwaniaki i złodzieje i tyle w temacie prawa! A ty odstaw to co bierzesz bo ciężko już się Ciebie czyta. Może jesteś tu od podkręcania wątków żeby było ciekawie? heheh
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 06 Wrz 2016, 17:33:38
@Aaaaaa może trochę przesadziłem z tym "śmieciem ludzkim" ale przez Suwalską służbę zdrowia naprawdę popadłem w alkoholizm z którego udało mi się jakimś cudem wyjść ale tylko dzięki temu,że na świecie istnieją jeszcze naprawdę bardzo życzliwi ludzie gotowi nieść bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

W Polsce faktycznie mają prawa tylko cwaniaki i złodzieje ale ci grubsi.Myślę,że tych od kaców,miesiączek i innych można spokojnie pociągnąć to odpowiedzialności. Bo nie pociągając ich do odpowiedzialności sami przyczyniamy się do patologii.

Nie jestem tu od podkręcania wątków. Ale po prostu staram się obiektywnie(choć wiem,że zawsze będę subiektywny) przedstawić sytuacje bo nienawidzę propagandy i ludzi którzy z własnej woli żyją z kradzieży i oszukiwania innych ludzi.
Kradzież i oszukiwanie innych ludzi prowadzi do tego,że w końcu staje się to ogólnie akceptowane.

A W SZCZEGÓLNOŚCI W SŁUŻBIE ZDROWIA powinni służyć moim zdaniem tylko ludzie którzy naprawdę chcą leczyć a nie liczyć tylko pieniądze.
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Aaaaaa w 06 Wrz 2016, 17:45:21
IP. No teraz muszę się z Tobą zgodzić. Powinni pracować ludzie z powołania ale nie tylko w służbie zdrowia. Praktycznie w każdym zawodzie. Ja akurat mam do czynienia z oświatą i powiem Ci że z powołania ludzi na palcach można policzyć. Mimo to są, więc nie oceniajmy ludzi na podstawie jednej sytuacji, jednego zdarzenia bo to jest krzywdzące w tym przypadku dla wszystkich ratowników czy też lekarzy. Dziś my oceniamy jutro możemy my być oceniani i oczerniani. Czemu ma to służyć? Szerzeniu nienawiści?
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Jan555 w 07 Wrz 2016, 07:00:47
A ja bym to podał do programu uwaga lub interwencja
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 07 Wrz 2016, 10:58:46
@Aaaaaa jak ludzie mający do czynienia z "oświatą" pracujący z powołania piszą słowo "Oświata" z małej litery to ja chyba bym nie chciał poznać innych pracowników tej instytucji.

Mam nadzieje,że autor wątku napiszę jak wygląda sprawa aktualnie. Bo myślę,że powinniśmy się postarać mu jakoś pomóc.
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: ODPOWIEDZIALNOŚĆ w 07 Wrz 2016, 16:39:12
Witam wszystkich i dziekuję za wsparcie i podjęcie tematu ,który jest myślę bardzo ważny
w naszej nie tylko suwalskiej rzeczywistości
Na teraz sprawa przedstawia się następująco :
- w dzisiejszym wydaniu gazety współczesnej na pierwszej stronie jest obszerny artykuł
udzieliłem wywiadu dla pani redaktor która rzetelnie podeszła do tematu i chyba zawarła
wszystkie moje uwagi

- wczoraj złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w prokuraturze rejonowej
rozmawiałem osobiście z panią prokurator i co mnie mile zdziwiło zostałem przyjęty praktycznie
jak to się mówi z ulicy ,bez umawiania

-dzisiaj również przed południem udzieliłem wywiadu tvp3 przedstawiłem swoje racje itd

zaznaczam wszytko co napisałem to jest moje subiektywne odczucie i podkreślam że
m o i m    zdaniem procedury i diagnostyka powinna wyglądać inaczej a jeśli było robione zgodnie
ze sztuką i przyjętymi zasadami to należy je zmienić dla dobra przyszłych pacjentów

mama leży na oddziale neurologicznym ,mimo że na początku miałem z nią kontakt ,tzn.
potwierdzała kiwnięciem głowy/oczy cały czas zamkiniete były i są/ to teraz mam wrażenie
a nawet pewność że udar postepuje ,kontaktu zero
po informacji dr. prowadzącej jest to ciężki udar trzeba przygotować się na najgorsze ,przełomowy będzie pierwszy
miesiąc,ale nie będzie już mowy o samodzielnej egzystencji,będzie to pacjent ,jak to określiła,leżący

kurcze może się czepiam ale po wczorajszym moim pytaniu na oddziale o ewentualne masowanie czy smarowanie pleców mamy i obawę o odleżyny dostałem reprymendę że robią to rano codziennie ale słuchajcie osoba ważąca 115 kg leżąca ciągle w jednej pozycji na plecach wymaga czegoś więcej być 'może podziałała moja uwaga a być może tak miało być dzisiaj rano leżała już na materacu przeciwodleżynowym zasilanym stałym ciśnieniem ,tak sobie myślę każdy z nas leżąc nieruchomo przez jedną noc rano będzie miał ciężkie wstanie a ona leżała od 2 września do 6 czyli 5 dni na zwykłym materacu przecież było wiadomo że nie wstanie sama w najbliższe dni,przepraszam ale to są refleksje zrozpaczonego syna i chcę nikogo urazić ,chcę tylko trochę więcej wrażliwości i troski ,skoro wybrało się taki zawód  to mam nadzieję że było również tzw. powołanie ,wszyscy żyjemy w napięciu większym czy mniejszym ,stresie ,w ciągłym ruchu ale najgorsze kurcze myślę jest rutyna to nas zabija
dzięki jeszcze raz wszystkim jak chcecie to mogę pisać na bieżąco tzn.co jakiś czas

pzdr,M
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 07 Wrz 2016, 19:09:07
Pewnie Trole z suwalskiego Szpitala(to jeden z największych pracodawców w Suwałkach) będą zakopywać ten temat ale jak zakopią to napisz nowy bo wielu ludzi na pewno to zainteresuje.

Jak rozmawiałeś z panią prokurator z rejonowej to prawdopodobnie powołają tylko jakiegoś biegłego doktora który napiszę,że wszystko się odbyło zgodnie procedurami.
W takiej sprawie moim zdaniem powinien Cię przesłuchać Prokurator Okręgowy i przekazać tą sprawę Prokuraturze z innego miasta.
Musisz zawnioskować przynajmniej o zabezpieczenie wszystkich możliwych dowodów w tej sprawie. Oczywiście monitoring Szpitala za pewne był zepsuty albo skończyła im się pamięć na twardym dysku. A te dokumenty które leżą w Szpitalu tak jak wcześniej pisałem w tym wątku MOGĄ BYĆ NAJZWYCZAJNIEJ SFAŁSZOWANE bo skoro mi fałszowali dokumenty to myślę,że w takiej sprawie tym bardziej będą.
Jak Prokuratura umorzy i Sąd przyklepie(jak nie przyklepie to też nic dobrego bo sprawa się będzie ciągnąć pewnie latami) to już będziesz musiał wynająć sobie prawnika z poza Suwałk który już wygrywał podobne sprawy aby napisał Ci prywatny akt oskarżenia. Ale jak pofałszowali wszystkie dokumenty w Szpitalu to może być ciężko.
Dobrze,że rozmawiasz z mediami. Fajnie by było jakbyś napisał do TVN bo oni potrafią tych buraków spod suwalskich wsi ładnie ograć żeby zrobić dobry materiał.

I nie pisze tego aby Cię zdołować ale zmotywować.
Jeśli Twoja mama przeżyje to przeniosą ją pewnie do Hospicjum i będą jej jeszcze zabierać jakieś 70% dochodu jak ma niską emeryturę.
Moja daleka znajoma miała zator w żyle na który nie pomagały leki i też jej nie chcieli przyjąć do Szpitala w Suwałkach na operacje. Zator się odczepił i dotarł do tętnicy. Więc operowali i z tego co wiem wycieli jelita i ona tak sobie żyje na tych samych kroplówkach już jakieś pół roku. Między czasie miała jeszcze co najmniej jedną operację bo pielęgniarka jej przecięła kabelek. Oczywiście pielęgniarka z tego co wiem żadnych konsekwencji nie poniosła a co najmniej nadal pracuje w tym hospicjum.

Najważniejsze to zachować teraz spokój i chłodno myśleć(chociaż wiem,że ciężko mając matkę w takim stanie).Staraj się na razie nie obwiniać personelu Szpitala o tą krzywdę bo to za pewne nie wyjdzie Ci na dobre. Ale jak pociągniesz tą sprawę dalej to być może uratujesz wielu ludziom życie i zdrowie
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 07 Wrz 2016, 19:51:12
@ODPOWIEDZIALNOŚĆ i pamiętaj,że w Suwałkach nie ma jasnych podziałów między światem typowo przestępczym(jak złodziej który kradnie Ci komórkę wartą 200PLN) a Sędzią Sądu Rejonowego,więc jak się nie będę udzielał w tym temacie to prawdopodobnie już mnie nie będzie.
Pozdrawiam Serdecznie
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Kafka w 08 Wrz 2016, 00:50:07
ODPOWIEDZIALNOSC
Uwazaj na lekarzy pracujacych na neurologii. Oni nie potrafia leczyc. Szybciej usmierca. Wiem co mowie moja rodzina stracila bliska osobe przez nich. Kilka pielegniarek nadaje sie do wymiany. Nic nie potrafia jedynie chodzic i zwracac uwage ludziom. Tez chcielismy zalozyc sprawe lekarzom ale po skonsultowaniu sie z kilkoma ludzmi powiedzieli ze juz nie ma sensu. Wiemy dokladnie co bylo przyczyna zgonu ale w dokumentach nic o tym nie napisali. Z lekarzem ciezko wygrac. Zbieraj dowody na kazdym kroku. Nagrywaj rozmowy.  I jezeli mozesz to zabierz swoja mame z tego szpitala. Aha i nie licz  na pielegniarki opiekuj sie sam mama. Masuj ja, zmieniaj pozycje, mow do niej. Powodzenia. Ps. Naglosnienie sprawy w tv byloby chyba najlepszym pomyslem. W Suwalkach jest jedna wielka klika. Z nimi sie nie wygra. Tu trzeba zadzialac na skale calej Polski.
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: ODPOWIEDZIALNOŚĆ w 08 Wrz 2016, 18:54:31
Witam na dzisiaj sytuacja wygląda troszkę lepiej mama mimo że cały czas ma zamknięte
oczy i jest jak gdyby w półśnie  powtarza co jakiś czas  moje imię ,wiadomo nie jest to czysta mowa ,
to jest taka wymowa zamazana przy sztywnym języku ,takie seplenienie ale dla mnie zrozumiałe

Zrobiło się o sprawie głośno i zarówno współczesna jak i tv3 białystok rzetelnie potraktowały temat
i jakby  tego było mało rano zadzwonił redaktor z uwaga tvn nie wiem czy chcę tam jeszcze udzielić wywiadu powiedziałem że zastanowię się do poniedziałku na tą chwilę na jego prośbę  wysłałem mu
dokumentację diagnostyczną którą ma skonsultować z prof. x

Zauważyłem że trochę osób nie tylko w szpitalu patrzy na mnie że tak napiszę delikatnie dziwnie
chciałem napisać do nich że nikogo nie oskarżam stwierdzam fakty przy których byłem osobiście
co do zgodności procedur czy czynności są biegli a  oskarżania są inne osoby ja tylko zadaje pytanie
i jeśli było wszystko ok to niech tak będzie , jeśli ktoś zamierza ze mną rozmawiać z pozycji urzędnika
to proszę go tylko aby na chwilę stanął z drugiej strony barierki czy okienka i wczuł się w sytuacje gdy chodzi o jego matkę,żonę czy córkę
pzdr,M
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 08 Wrz 2016, 19:47:40
Na mnie też dużo ludzi patrzy dziwnie. To jest małe miasteczko.W ludziach nawet młodych siedzi jak szósty zmysł socjalizm. Dzielenie się na kasty jest akceptowane. Pielęgniarka się cieszy,że doktor "chcę" z nią chociaż pożartować itd.
Oczywiście,że możesz jeszcze powiedzieć wszystkim "przepraszam" i wszystko Ci prawdopodobnie będzie odpuszczone.

Ja już żadnej pomocy od nikogo tu nie otrzymam dlatego piszę tak ostrym językiem. Zresztą nie zawsze,nie jest za późno na efektywną pomoc.

Jak mówi Kodeks Etyki Lekarskiej "leczenie opiera się na wzajemnym zaufaniu". Ja w Suwałkach już naprawdę niewielu lekarzom bym potrafił zaufać.

Życzę,żeby mama jednak doszła do jakiegoś zdrowia dającego jej zadowolenie z życia.
Pozdr.


Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 08 Wrz 2016, 21:36:22
Zresztą ja tam od przedszkola nie lubiłem wdupowłastwa,lizusostwa i plecoklepanek


Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: HiHIHI w 09 Wrz 2016, 09:06:19
Potraktowały temat rzetelnie gazety i tvp,. ale jaja dla nich to temat  żeby zwiększyć poczytność i oglądalność. To komercja. Żywią sie "krwią", tym co jest najlepiej poczytne i najchętniej oglądane.
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 09 Wrz 2016, 11:20:02
@HiHIHI a czego Twoim zdaniem zabrakło w artykule Gazety Współczesnej?
Każdy czyta i ogląda to na co ma ochotę.
Ja np najchętniej oglądam serial "Na Dobre I Na Złe" a czytam aktualnie "Szpital w Suwałkach. Dzieje i ludzie. 1842-1985-2015" Andrzeja Matusiewicza".
Niestety w BP w Suwałkach gdzie odbyła się premiera tej książki nie było ani jednego egzemplarza a o Autorze nic praktycznie nie wiedziałem.
Ale co tam dla mnie 80zł jak ostatnio niewiele mniej zapłaciłem za najaktualniejsze wydanie amerykańskiego podręcznika akademickiego przetłumaczonego na język polski liczącego 510 stron
Tytuł: Re: Zajęcia aquafitness na hali
Wiadomość wysłana przez: administrator w 09 Wrz 2016, 12:10:55
Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Oczernianie w 09 Wrz 2016, 14:52:53
dot . art . we Współczesnej
Artykuł Pani jest bardzo stronniczy, sam tytuł od razu wskazuje winnego:" Ratownicy nie zauważyli..." Każdy kto ma trochę oliwy w głowie, i chciałby wyjaśnić problem, a nie tylko zrobić sensację i rozgłos, przeczytałby dokumenty rzetelnie. Wynika z nich owszem, że ratownicy nie widzieli objawów udaru , ale sam syn tłumaczy, że kilka godzin później,   w SOR, nie widzieli ich również  internista jak i neurolog - więc Ratownicy nie mogli ich widzieć- może trzeba dojść do wniosku, że na tamten czas tych objawów jak i udaru jeszcze nie było.Pani redaktor podłapała temat , ale jak to we Współczesnej fakty są mniej ważne znalazła się osoba poszkodowana - jest sensacja - mam artykuł, ale już sam tytuł jest krzywdzący dla Ratowników i to oni powinni złożyć zawiadomienie o znieważaniu Funkcjonariusza Publicznego. Z drugiej strony firma Tri-med której logo widnieje na karetce zdjęcia artykułu powinna podać Współczesną do sądu ponieważ zrobiła im  Pani super anty reklamę.

Nadmienię tylko że pani Irena P. - ma owszem 77 lat , ale cała reszta artykułu to brednie.

Poszkodowana całymi latami nie wychodziła z domu, została do tego zmuszona po śmierci męża , wyprawa do zieleniaka ok 50 metrów zajmowała godzinę a wejście na pierwsze piętro to wyprawa na MONT EWEREST. Stek bzdur które fajnie sie czyta, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Pani Irena jest bardzo chorą osobą, niewydolność krążenia, miażdżyca, cukrzyca, migotanie przedsionków, gigantyczna otyłość i wiele innych  - taki stan rzeczy świadczy że osoba ta może w każdej chwili doznać udaru czy zawału albo śmierci. I tu nikt nie ma prawa udowadniać że jeśli objawy wystąpiły dziś to do udaru doszło wczoraj, bo nawet najlepszy Ratownik czy Lekarz nie może zauważyć tego czego nie ma.

Bardzo przykro że doszło do takiej sytuacji , ale nie można obrażać się na los i na siłę szukać winnych. Dziesiątki chorych wychodzi ze szpitala do domu po wyleczeniu np. zapalenia płuc a jutro umiera w domu na zawał czy udar mózgu - i kogo wtedy winić. Jeśli tak rozpatrywać sprawy każdy pacjent szpitalny przed wypisem powinien mieć z NFZ wizytę u jasnowidza - bo co jeśli potrąci go w drodze do domu samochód- kto wtedy zawini lekarz z Sor, czy Ratownik który przywiózł go do szpitala tydzień temu.  
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Rodzina w 09 Wrz 2016, 17:03:14
Widzę że zna pani bardzo dobrze sytuację ale tylko z pozycji chyba  ....  sąsiadki , czy pójście do sklepu na ulicę Witosa to jest 50 m ,o czym pani pisze o jakich latach niewychodzenia proszę wybaczyć ale chyba nie siedziała pani cały czas w oknie zresztą i takie ludzie mają hobby ? Nikt nie mówi i nie pisał że to była wysportowana  kobieta ,to była kobieta sprawna jak na swój wiek ,tak była bardzo dzielna po śmierci męża tylko        zastanawiam co to ma do rzeczy        nam chodzi o co innego , czy ta schorowana osoba ma już być inaczej obsłużona przez służby medyczne bo ma 77 lat i zdiagnozowane różne przewlekłe choroby,to co na takie osoby stawiamy krzyżyk czy jak pani pisze tak wyniośle o Mont Ewereście to mam nadzieję że pomogła jej pani przynajmniej jeden raz dotrzeć na szczyt
Uważa pani że wszystkie służby medyczne działały ok ale widzi pani syn to widział inaczej i możemy zastanowić się dlaczego ,może dlatego że patrzył najpierw na nią jak na człowieka a nie na aparat medyczny nie opierał sie na liczbach ,miał wrażliwość i tzw.przeczucie że coś jest nie tak ,czy nie powinni tych cech mieć ludzie udzielający pomocy bo jak wypowiadała się pani dyr. pogotowia byli to doświadczeni ratownicy to stwierdzenie jest niestety odbiera się negatywnie w tym wypadku
Logika pani rozumowania jest zdumiewająca zastanawiam się jaki pani ma w tym interes , tutaj zadaje się pytania nie oskarżenia do tych spraw są inne służby i wyznaczeni  biegli pisze pani że nikt nie ma prawa udowadniać a jakim prawem ma pani  tak pisać  że nikt nie ma prawa sytuacja musi być wyjaśniona dla dobra przyszłych pacjentów jeśli było wszystko ok to nikt nie ma czego się obawiać i pani również ale jeśli dzięki  temu nastąpi np.inne czy dokładniejsze  diagnozowanie ,zmiana procedur,życzliwe podejście do zbolałego pacjenta , mniejsze obciążenie godzinowe np. ratowników ,spowodowanie aby praca ich wszystkich była mniej stresująca itd to już będzie dużo
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 10 Wrz 2016, 04:37:06
No to sprawa już chyba zamknięta bo "Rzecznik wykopu" już się wypowiedział i druga strona(też?).

To na pewno sprawka Diabła,nic się nie zmieniło odkąd Kain zabił Abla.
Więc przekażmy sobie znak pokoju.

A ja polecam wszystkim rejestracje w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta-to tylko parę kroków a większość z nas prawdopodobnie będzie korzystała kiedyś z lekarza(niektórzy nawet nie korzystali a mieli tam wpisy:).

A także sprawdzanie u kogo się leczą w Rejestrze Lekarzy Naczelnej Izby Lekarskiej-bez rejestracji online.

A jak ktoś ma stopień lub tytuł naukowy to za co go dostał można sprawdzić na stronie nauka-polska-też online bez rejestracji.

Do siego roku !

Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 10 Wrz 2016, 06:16:21
@ODPOWIEDZIALNOŚĆ odezwij się do mnie na mój e-mail [email protected] jak możesz i masz ochotę.
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: ODPOWIEDZIALNIOŚĆ w 10 Wrz 2016, 22:35:19
Dziękuję wszystkim życzliwym  za wsparcie i miłe słowa i tym drugim ... też
ponieważ dostaję jakieś dziwne sygnały czy pogróżki aby nie kontynuować
sprawy  postanowiłem założyć temat na blog.pl o tym samym tytule czyli : Pomoc
suwalskiej służby zdrowia , myślę  że osoby te działały impulsywnie
nie zastanawiając się i nic z tym nie będę robił na tą chwilę , na pewno nie
skończe tematu aby ktoś poczuł sie lepiej ,jedyną osobą która mnie interesuje
jest moja mama i to ona i obecni oraz przyszli pacjenci mają czuć się lepiej
dziękuję jeszcze raz i życzę przede wszystkim zdrowia

@ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 11 Wrz 2016, 06:20:51
@ODPOWIEDZIALNOŚĆ no i na e-mail się nie odezwałeś a nie da się wszystkiego napisać na forum.
Twojego tematu na stronie blog.pl także nie znalazłem.

Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 11 Wrz 2016, 06:35:32
@ODPOWIEDZIALNOŚĆ zresztą moim zdaniem dobrze,że ktoś ze Szpitala napisał w jakim stanie zdrowia była Twoja mama.
Ale te dane powinny być ustawowo chronione. A tym bardziej nikt nie powinien próbować ośmieszać Ciebie i Twojej matki tymi danymi.

Po za tym @Rodzina to jakaś Twoja rodzina?
Przecież ta osoba się bawi w tą głupią szopkę z Suwalską Służbą Medyczną a do tego piszę bzdury
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 11 Wrz 2016, 06:53:28
Zresztą w ogóle świetne tłumaczenie na usprawiedliwienie odmowy zabrania karetką do Szpitala:
"Przecież ona i tak była schorowana to w każdej chwili mogła dostać Udaru lub nawet umrzeć".

Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 11 Wrz 2016, 15:04:03
@Rodzina Ty tak bardzo chcesz pomóc tym pracownikom Szpitala?
Powiem Ci szczerze,że ja sam nie chciałbym za bardzo poznać średniego wynagrodzenia pracowników medycznych w tym Szpitalu.
Mówię o pracownikach medycznych bo tam transportem jedzenia,śmieci,narzędzi chirurgicznych,leków,prześcieradeł,środków higienicznych i sprzątaniem Szpitala zajmuje się Firma Impel która zatrudnia na umowę o pracę tylko ze stopniem niepełnosprawności a reszta bierze około 900zł na rękę na umowę-zlecenie.
Wydawaniem jedzenia zajmują się te same salowe Impela które machają mopem między czasie za 900zł.

A czemu mnie nie interesuje za bardzo ich wynagrodzenie? Bo pewien Specjalistyczny Szpital z województwa podlaskiego opublikował średnie wynagrodzenie WSZYSTKICH pracowników Szpitala z 2012 roku i wyszło 34,896,12zł brutto a łącznie z kosztami po stronie pracodawcy średnio ponad 41 tys.zł na osobę.

Ja zakładam,że w naszym Szpitalu było by one wyższe.

Oni potrzebują zupełnie innej pomocy

Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: IP-zapisane w 11 Wrz 2016, 15:12:11
A no i zapomniałem. Transportem trupów też chyba w większości przypadków zajmują się pracownicy firmy Impel.
I z tego co wiem jest to ich "ulubiona" zajęcie w tym Szpitalu.
Jak Twoja mama ważyła 115 Kg to zapewne by wyli z zachwytu
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: ODPOWIEDZIALNOŚĆ w 13 Wrz 2016, 10:48:04
Witam okazuje się że są trudności z odszukaniem bloga
może ten link będzie pomocny
http://marek6.blog.pl/2016/09/10 przepraszam z góry
za drobne myślę niedociągnięcia w prowadzeniu go
pzdr,
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: aidielz w 16 Maj 2017, 13:19:48
hej
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: ritkalie w 27 Lip 2017, 10:27:30
vvvvv
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: chenlina w 31 Sie 2017, 09:36:23
chanyuan2017.08.31
reebok outlet store (http://www.reebokoutletstores.us.com)
nike factory outlet (http://www.nikefactoryoutlets.us.com)
mbt shoes outlet (http://www.mbt5.com)
canada goose jackets (http://www.canadagoosejackets-uk.com.co)
kate spade outlet (http://www.katespadeoutletstore.us)
longchamp outlet (http://www.long-champoutlet.in.net)
ray bans (http://www.raybanscheap.us.com)
michael kors outlet clearance (http://www.michael-korsoutletclearance.us.org)
canada goose outlet (http://www.canadagooseoutlet-stores.com)
christian louboutin outlet (http://www.christianlouboutin-shoes.org.uk)
coach factory outlet (http://www.coachfactoryoutletstore.com.co)
coach factory outlet (http://www.coach-factoryoutletonline.com.co)
true religion jeans (http://www.truereligionjeans.org.uk)
ferragamo shoes (http://www.ferragamoshoesoutlet.net)
pandora jewelry (http://www.pandorajewelryoutlet.us.com)
nike air force 1 (http://www.airforce1.us.com)
nike outlet store (http://www.nikeoutlet-stores.us)
michael kors outlet (http://www.michaelkorsoutlet-storesofficial.us.com)
air max 90 (http://www.airmax90.org.uk)
ugg outlet (http://www.uggsoutlet-stores.us.com)
coach outlet (http://www.coachoutletonline-clearance.us.com)
adidas shoes (http://www.shoelysale.com)
longchamp handbags (http://www.handbagslongchamp.us.com)
ray ban sunglasses (http://www.raybansunglassesuk.com.co)
michael kors outlet (http://www.michaelkorsfactory-outlets.us.com)
kobe 9 (http://www.kobe9elite.us.com)
pandora jewelry (http://www.pandorajewelrycharms.in.net)
coach outlet online (http://www.coach-outletonlinesale.us.com)
oakley sunglasses wholesale (http://www.oakleysunglasses-wholesale.com.co)
coach handbags (http://www.coach-handbags.us.com)
coach outlet (http://www.coach-outletclearance.us.com)
swarovski crystal (http://www.swarovskicrystals.com.co)
longchamp bags (http://www.longchamp-bags.me.uk)
coach outlet (http://www.coachoutletonline.com.co)
ugg outlet clearance,ugg outlet online clearance,ugg outlet,uggs outlet,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale (http://www.uggoutletclearance.us.com)
christian louboutin outlet (http://www.outletchristianlouboutin.us.com)
cheap jordans (http://www.cheapjordansonline.us.com)
kate spade handbags (http://www.katespadehandbags.me.uk)
christian louboutin outlet (http://www.christianlouboutin-outlet.us.org)
coach factory outlet (http://www.coachfactoryoutlet.de.com)
michael kors outlet (http://www.michaelkors.eu.com)
polo ralph lauren (http://www.poloralph-lauren.us.com)
cheap oakley sunglasses (http://www.sunglassescheap.org)
mulberry handbags (http://www.mulberry-handbags.co.uk)
coach outlet (http://www.coachoutlethandbags.us.com)
ugg outlet,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale (http://www.ugg-outletclearance.in.net)
cheap nfl jerseys (http://www.2017wholesalenfljerseys.com)
vans shoes (http://www.vans-shoes.cc)
michael kors factory outlet (http://www.michaelkorsfactoryoutlet.us.org)
pandora charms (http://www.pandoracharmsuk.com.co)
prada sunglasses (http://www.pradasunglasses.us.com)
ugg outlet (http://www.uggoutlet-online.com.co)
oakley sunglasses (http://oakley.sunglassess.us.com)
birkenstock sandals (http://www.birkenstocksandals.me.uk)
oakley sunglasses (http://www.oakleysunglassesoutletsale.us.com)
montblanc pens (http://www.montblancpenss.us.com)
oakley sunglasses (http://www.oakleysunglassescheapoutlet.us.com)
coach outlet (http://www.coachoutletonlinecoachoutlet.us.com)
oakley sunglasses (http://www.oakleysunglassesuk.com.co)
ugg outlet,ugg outlet store,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale (http://www.ugg-outletstore.in.net)
air max 1 (http://www.max1.nl)
jordan shoes (http://www.jordanshoesclearance.us.com)
michael kors handbags (http://www.michaelkorshandbags-onsale.us.com)
polo outlet (http://www.polo-outletstore.us.com)
michael kors (http://www.michael-korsoutletuk.co.uk)
michael kors outlet (http://www.michaelkorsoutletcoupons.us.com)
coach outlet online (http://www.coachoutletonlinecoachfactory-outlet.us.com)
yeezy boost 350 (http://www.yeezyboost350sale.us.com)
cheap snapbacks (http://www.cheapsnapbacks.net)
polo shirts (http://www.ralphlaurenpolo-shirts.us.com)
michael kors outlet online (http://www.michaelkorsoutletonline-stores.us.com)
mcm outlet (http://www.mcmoutletonline.us.com)
ralph lauren polo (http://www.ralphlaurenpolo-outlet.us.com)
nfl jersey wholesale (http://www.nfljerseyswholesales.us.com)
polo ralph lauren (http://www.poloralphlauren-outlets.us.com)
adidas outlet (http://www.addidasshoes.net)
canada goose outlet (http://www.canadagooseoutletstore.com.co)
ray-ban sunglasses (http://www.sunglassesrayban.org.uk)
cheap nba jerseys (http://www.wholesale-nbajerseys.com)
ugg boots (http://www.ugg-bootsclearance.com.co)
marc jacobs outlet (http://www.marc-jacobs.us.org)
kobe shoes (http://www.kobeshoes.us)
coach outlet (http://www.coachoutlet-store.eu.com)
cheap jordan shoes (http://www.shoesjordan.net)
cartier outlet (http://www.cartieroutlets.us.com)
oakley sunglasses (http://www.oakleysunglasseswholesalechina.us.com)
ralph lauren polo (http://www.ralphlauren-polo.com.co)
nike roshe run (http://www.nikeroshe-run.me.uk)
coach outlet online (http://www.coachoutletonlineclearance.us.com)
longchamp handbags (http://www.longchamphand-bags.us.com)
ferragamo outlet (http://www.ferragamo.eu.com)
ugg boots (http://www.uggboots-australia.in.net)
michael kors wallets (http://www.michaelkorswallets.us.org)
true religion jeans (http://www.truereligion-jean.us.com)
ralph lauren outlet (http://www.ralphlaurenoutletstores.us.com)
polo ralph lauren (http://www.ralphlaurenpolo.us.com)
coach outlet (http://www.coachoutletclearance.us.com)
polo ralph lauren (http://www.poloralphlaurenofficial.us.com)
burberry outlet (http://www.burberry-outletstore.in.net)
canada goose jackets (http://www.canadagoosejackets.us.org)
coach outlet online (http://www.coachoutletonlinestore.eu.com)
michael kors outlet (http://www.michaelkorsoutletonline-shop.us.com)
fitflops shoes (http://www.fitflopsshoes.co.uk)
pandora outlet (http://www.pandoracharmssaleclearance.org)
michael kors outlet clearance (http://www.michael-korsoutletclearance.com.co)
adidas trainers (http://www.adidas-trainers.org.uk)
ugg boots (http://www.ugg-bootsaustralia.com.co)
michael kors handbags (http://www.michaelkorshandbags.in.net)
polo outlet (http://www.polo-outlet.com.co)
nike roshe one (http://www.nikerosheone.us)
soccer jerseys (http://www.soccerjerseys.us.com)
mulberry outlet store (http://www.mulberryoutletstore.co.uk)
coach outlet online (http://www.coachoutlet-onlines.us.com)
canada goose outlet (http://www.canadagoose-outlet.us.org)
canada goose outlet (http://www.canadagoose-outletstores.com.co)
ray ban sunglasses (http://www.ray-bansunglasses.com.co)
ray ban sunglasses (http://www.raybansunglasses1.us.com)
swarovski crystal (http://www.swarovski-crystal.me.uk)
oakley sunglasses wholesale (http://www.oakley-sunglasseswholesale.us.com)
michael kors handbags (http://www.michaelkorshandbagsclearancestore.us.com)
fitflops sale clearance (http://www.clearancefitflopssale.com)
christian louboutin outlet (http://www.christian-louboutinoutlets.us.com)
ralph lauren sale (http://www.ralphlaurenukofficial.me.uk)
bottega veneta outlet (http://www.bottega-venetaoutlet.us)
ugg outlet (http://www.cheapuggs-outlet.us.com)
nike air max (http://www.nikeairmaxtrainers.co.uk)
chrome hearts outlet (http://www.chromeheartsoutletstore.us.com)
hermes outlet (http://www.hermesoutletstore.us.com)
football shirts (http://www.cheapfootballshirts.me.uk)
moncler jackets (http://www.monclerjacketsuksale.co.uk)
adidas shoes (http://www.skysneakers.com)
michael kors factory outlet (http://www.michaelkorsfactoryoutletonline.in.net)
kobe bryant shoes (http://www.kobebryantshoes.in.net)
cheap jordans (http://www.cheapjordansfreeshipping.us.com)
coach outlet online (http://www.coachoutletcoachoutletonline.us.com)
mulberry handbags (http://www.mulberryhandbagsuk.org.uk)
coach factory outlet (http://www.coachfactoryoutletcoachoutlet.us.com)
salomon shoes (http://www.salomonshoessalomonoutlet.us.com)
polo outlet (http://www.polooutletus.us.com)
michael kors outlet (http://www.michaelkorsoutletmichaelkorsoutletonline.us.com)
lacoste polo shirts (http://www.lacostepoloshirts.us)
coach outlet online (http://www.coachoutletonlineclearance.eu.com)
ray ban sunglasses (http://www.rayban-sunglassesoutlet.us.com)
true religion jeans (http://www.truereligionjeansclearance.us.com)
nfl jerseys wholesale (http://www.nfl-jerseyswholesale.us.com)
canada goose outlet (http://www.canada-gooseoutletstore.com.co)
michael kors outlet (http://www.michaelkorsofficial.us.com)
futbol baratas (http://www.futbol-baratas.com)
michael kors outlet (http://www.michaelkorsoutletclearanceinc.us.com)
ray ban sunglasses (http://www.raybansunglassescheap.com.co)
michael kors outlet (http://www.michaelkorsoutletfriday.us.com)
canada goose outlet (http://www.canada-gooseoutlet.us.org)
pandora outlet (http://www.pandorajewellery.cc)
swarovski crystal (http://www.swarovskicrystaljewelry.us.com)
coach outlet (http://www.coachoutlet-store.us.org)
mulberry bags (http://www.mulberrybagsuk.co.uk)
coach outlet online (http://www.coachoutletonline-factory.us.com)
air max 90 (http://www.nikeairmax90.nl)
ferragamo outlet (http://www.ferragamooutletstore.net)
tory burch outlet (http://www.toryburchoutlet-online.us.com)
basketball shoes (http://www.basketballshoes.us.com)
coach outlet (http://www.coachfactoryoutletsales.us.com)
hermes belt (http://www.hermesbelts.us.com)
nike trainers (http://www.niketrainers.me.uk)
polo outlet (http://www.polo-outlet.in.net)
burberry outlet (http://www.burberrysaleoutlet.us.com)
tods outlet (http://www.todsoutlet.us.org)
nike store (http://www.nike-store.org.uk)
converse shoes (http://www.converseshoes.us.com)
coach outlet canada (http://www.coachoutletcanada.com.co)
michael kors bags (http://www.michaelkorsbags.org.uk)
tory burch outlet (http://www.toryburchoutletofficial.us.com)
ugg boots (http://www.ugg-bootsoutlets.com.co)
michael kors handbags (http://www.michaelkorshandbagsoutletstores.us.com)
thomas sabo (http://www.thomassabocharms.org.uk)
michael kors handbags (http://www.michaelkorshandbags-outlets.us.com)
adidas nmd runner (http://www.adidasnmdshoes.us.org)
ugg boots for women,ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet (http://www.uggbootsforwomen.us.com)
mbt shoes (http://www.mbt-shoesoutlet.us.com)
ugg outlet,ugg outlet sale,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store (http://www.uggoutletsale.us.com)
canada goose outlet (http://www.canadagooseoutletcanadagoosejackets.com)
michael kors (http://www.michaelkorsoutlet-uk.me.uk)
ugg outlet,ugg outlet clearance,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet online store,ugg outlet sale,ugg outlet coupons,ugg outlet boots (http://www.uggoutletonline.eu.com)
ysl outlet (http://www.ysloutlet.us.com)
mac cosmetics (http://www.maccosmeticsoutlet.us.com)
ugg boots clearance,ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet (http://www.uggbootsclearance.us.org)
puma outlet (http://www.pumaoutlet-online.com)
oakley sunglasses (http://www.oakleysunglassesdiscount.com.co)
tory burch outlet (http://www.toryburch.com.co)
lacoste soldes (http://www.polo-lacostepascher.fr)
kevin durant shoes (http://www.kevindurantshoes.net)
swarovski outlet (http://www.swarovskioutlet.us.com)
true religion jeans (http://www.jeanstruereligion.in.net)
michael kors (http://www.outletmichaelkors.co.uk)
Basketball Shoes (http://www.skysneakers.com)
ralph lauren polo shirts (http://www.ralphlaurenpoloshirts.org.uk)
pandora charms (http://www.pandoracharmsjewelry.me.uk)
asics (http://www.asicsisrael.com)
cleveland cavaliers jersey (http://www.clevelandcavaliers.us.com)
tory burch outlet (http://www.toryburchoutletstores.us.org)
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: leilei1 w 11 Cze 2018, 10:27:36
chenlina20180611
ysl makeup (http://www.yslmakeup.us)
lululemon (http://www.lululemon.in.net)
harry winston jewelry (http://www.harrywinstonjewelrys.com)
chloe handbags (http://www.chloehandbags.us)
ferragamo belt (http://www.shopbrandbelts.com)
sophia webster shoes (http://www.sophiawebstershoes.us)
swarovski rings (http://www.swarovskirings.us.com)
jordan 3 (http://www.jordan3.us)
tommy hilfiger polo shirts (http://www.tommyhilfigerpoloshirts.us.com)
nike outlet online (http://www.nikeoutletonline.net)
versace clothing (http://www.versaceclothing.com)
linda farrow sunglasses (http://www.lindafarrowsunglasses.com)
jordan 6 (http://www.jordan6.us)
chrome hearts jewelry (http://www.chromeheartsjewelry.us.com)
tiffany rings (http://www.tiffanyrings.us.com)
monster headphones (http://www.monsterheadphones.us.com)
babyliss pro nano titanium (http://www.babylissproshop.us.com)
jordan 31 (http://www.jordan31.org)
jordan 32 (http://www.jordan32.us)
bottega veneta sunglasses (http://www.bottegavenetasunglasses.com)
armani jeans (http://www.armanijeansoutlet.com)
tiffany co (http://www.tiffanyco.org)
persol sunglasses (http://www.persolsunglasses.us.com)
ferragamo belts (http://www.ferragamobelts.com)
new balance (http://www.newbalancestore.us.com)
jordan 8 (http://www.jordan8.us.com)
tom ford sunglasses (http://www.tomfordsunglasses.us.com)
james harden jerseys (http://www.jameshardenjerseys.com)
kobe 12 (http://www.kobe12.org)
gentle monster sunglasses (http://www.gentlemonstersunglasses.us)
chi flat iron (http://www.chiflat-iron.us.com)
chanel outlet (http://www.chaneloutlet.in.net)
calvin klein jeans (http://www.calvinkleinjeans.us.com)
curry 5 (http://www.curry5shoes.us.com)
yves saint laurent sunglasses (http://www.yvessaintlaurentsunglasses.com)
paul george shoes (http://www.paulgeorge.us.com)
kd 10 (http://www.nikekd10.us.com)
manolo blahnik (http://www.manoloblahnik.name)
tom brady jerseys (http://www.tombradyjerseys.us.com)
alexander mcqueen (http://www.alexandermcqueenhandbags.com)
nike store (http://www.nikestore.org.uk)
clarisonic (http://www.clarisonic.us.com)
onitsuka tiger shoes (http://www.onitsukatigershoes.us.com)
kd 8 (http://www.nikekd8.com)
teva sandals (http://www.tevasandals.us.com)
dior sunglasses (http://www.diorsunglasses.com)
russell wilson jerseys (http://www.russellwilsonjerseys.us)
burberry sunglasses (http://www.burberrysunglasses.us)
lebron 14 (http://www.lebron14.org)
chanel outlet (http://www.discount-chanel.com)
huf clothing (http://www.hufclothing.us)
russell westbrook shoes (http://www.russellwestbrook.us.com)
supra shoes (http://www.supra.us.org)
lebron james jerseys (http://www.lebronjamesjerseys.us.com)
converse (http://www.converse.us.org)
barbour jackets (http://www.barbourjacketssale.us.com)
ysl handbags (http://www.ysl.us.com)
kobe 11 (http://www.kobe-11.com)
hermes uk (http://www.hermesuk.me.uk)
mikimoto jewelry (http://www.mikimotojewelry.com)
dyson hair dryer (http://www.dysonhairdryer.us.com)
pelikan pens (http://www.pelikanpens.us.com)
ray ban (http://www.rayban.nom.co)
levi's jeans (http://www.levisjeans.us.com)
nike flight bonafide (http://www.nikeflightbonafide.us)
bulgari jewelry (http://www.bulgarijewelry.us.com)
g-star jeans (http://www.g-starjeans.us.com)
cartier sunglasses (http://www.cartiersunglasses.com)
reebok classic shoes (http://www.reebokclassicshoes.us.com)
lebron ambassador 10 (http://www.lebronambassador10.us.com)
lebron soldier 9 (http://www.lebronsoldier9.org)
soldier 11 (http://www.soldier11.com)
ferragamo handbags (http://www.ferragamohandbags.com)
skechers sandals (http://www.skecherssandals.us.com)
freshjive clothing (http://www.freshjiveclothing.com)
champion clothing (http://www.championclothing.us.com)
lebron soldier 10 (http://www.lebronsoldier10.com)
abercrombie and fitch (http://www.abercrombieandfitch.us.com)
designer sunglasses (http://www.designersunglassesplus.com)
guess handbags (http://www.guesshandbags.us)
ghd hair straighteners (http://www.ghdhair.us.com)
basket nike (http://www.basketsnike.fr)
nike dunks sb (http://www.nikedunksb.us)
dolce and gabbana sunglasses (http://www.dolceandgabbanasunglasses.com)
marcelo burlon (http://www.marceloburlon.us.com)
nike shoes (http://www.nike-shoes.ca)
saucony shoes (http://www.sauconyshoes.us.com)
calvin klein outlet (http://www.calvinkleinoutlets.us.com)
kd 10 elite (http://www.kd10elite.us)
nike hyperdunks (http://www.nikehyperdunks.com)
dak prescott jerseys (http://www.dakprescottjerseys.us)
isabel marant shoes (http://www.isabelmarantshoes.us)
nike kyrie 2 (http://www.nikekyrie2.com)
tiffany jewelry (http://www.tiffanyjewelrybracelet.us.com)
miu miu sunglasses (http://www.miumiusunglasses.com)
mac cosmetics (http://www.maccosmetics.org.uk)
mulberry handbags (http://www.mulberryhandbags.us.com)
parajumpers jackets (http://www.parajumpersjackets.us.com)
philipp plein outlet (http://www.philipppleinoutlets.us.com)
mac makeup (http://www.macmakeup.org.uk)
bvlgari sunglasses (http://www.bvlgarisunglasses.com)
jimmy choo sunglasses (http://www.jimmychoosunglasses.us)
gucci outlet (http://www.gucci-outletonline.us.org)
versace sunglasses (http://www.versacesunglasses.us)
hollister outlet (http://www.hollisteroutletonline.us.com)
x-large clothing (http://www.x-largeclothing.com)
nike outlet (http://www.nikeoutletstoreonline.org)
giannis antetokounmpo jerseys (http://www.giannisantetokounmpojerseys.us)
replica watches (http://www.replicawatches.in.net)
supreme clothing (http://www.supremeclothing.me.uk)
balmain jeans (http://www.balmainjeans.us)
tiffany jewelry (http://www.tiffanyjewelry.in.net)
diesel jeans (http://www.dieseljeans.us.com)
prada sunglasses (http://www.pradasunglass.us.com)
kevin durant shoes (http://www.kevin-durantshoes.us.com)
the hundreds clothing (http://www.thehundredsclothing.com)
vetements clothing (http://www.vetementsclothing.com)
puma outlet (http://www.pumasoutlet.us.com)
burberry clothing (http://www.burberryclothing.com)
moose knuckles jackets (http://www.mooseknucklesjackets.us.com)
kevin durant jerseys (http://www.kevindurantjerseys.us)
tory burch sandals (http://www.toryburchsandals.us.com)
lacoste jeans (http://www.lacostejeans.com)
dsquared2 outlet (http://www.dsquared2outlet.us.com)
alife clothing (http://www.alifeclothing.us)
insanity (http://www.insanity.us.com)
dior handbags (http://www.diorhandbags.us.com)
under armour shoes (http://www.underarmourshoes.in.net)
carrera sunglasses (http://www.carrerasunglasses.us)
arc'teryx jacket (http://www.arcteryxjackets.us.com)
keen sandals (http://www.keensandals.us.com)
karen millen (http://www.karenmillen.us.com)
dsquared2 jeans (http://www.dsquared2jeans.us)
basketball jerseys (http://www.basketballjerseys.us.com)
ralph lauren jeans (http://www.ralphlaurenjeans.us)
woolrich jackets (http://www.woolrichjackets.us.com)
ray ban wayfarers (http://www.raybanwayfarer.us.org)
maui jim sunglasses (http://www.mauijimsunglasses.us.com)
pandora jewelry (http://www.pandorajewelrys.ca)
carson wentz jerseys (http://www.carsonwentzjerseys.us.com)
fossil handbags (http://www.fossilhandbags.us)
kyrie 4 (http://www.kyrie4store.us.com)
chopard jewelry (http://www.chopardjewelrys.com)
ferragamo shoes (http://www.ferragamoshoes.us)
givenchy bags (http://www.givenchybags.us.com)
omega watches (http://www.omega.in.net)
curry 3 (http://www.curry3.us.com)
jimmy choo (http://www.jimmychoo.us.com)
jordan 9 (http://www.jordan9.us)
gucci handbags (http://www.guccihandbags.in.net)
adidas soccer (http://www.adidassoccer.us.com)
steph curry jerseys (http://www.stephcurryjerseys.com)
nike canada (http://www.nikecanadaoutlet.ca)
jordan 14 (http://www.jordan14.us)
armani handbags (http://www.armanihandbags.us)
hermes jewelry (http://www.hermesjewelrys.com)
bally shoes (http://www.ballyshoes.us)
pasotti ombrelli (http://www.pasottiombrelli.us)
snapback hats (http://www.snapbackhats.us.com)
basket store (http://www.basketsstore.fr)
tory burch shoes (http://www.tory-burchshoes.us.com)
ray ban (http://www.ray-ban.me.uk)
versace bags (http://www.versacebags.us.com)
vans (http://www.vans.us.org)
beats pills (http://www.beatspills.us.com)
jordan for kids (http://www.jordanforkids.us.com)
insanity workout (http://www.insanityworkout.in.net)
nobis jackets (http://www.nobisjackets.us.com)
lululemon sale (http://www.lululemonsale.us.com)
curry 2 (http://www.curry2.us.com)
kd 9 (http://www.kd9.us)
oakley sunglasses (http://www.oakleysunglasses.ru)
nicholas kirkwood (http://www.nicholaskirkwood.us.com)
nike air max (http://www.maxairnike.us.com)
nine west (http://www.ninewest.us.com)
adidas crazy (http://www.adidascrazy.us)
jordan clothing (http://www.jordanclothing.us)
furla handbags (http://www.furlahandbags.us)
ralph lauren (http://www.ralphlaurenfactorystore.us.com)
curry 4 (http://www.curry-4shoes.us.com)
prada sunglasses (http://www.brandsglasses.com)
abercrombie outlet (http://www.abercrombieoutlet.in.net)
kristaps porzingis jerseys (http://www.kristapsporzingisjerseys.us)
victoria's secret (http://www.victoriassecret.us.com)
lebron 13 (http://www.lebron13.org)
antonio brown jerseys (http://www.antoniobrownjerseys.com)
jordan 4 (http://www.jordans4.us.com)
jordan 13 (http://www.jordans13.us.com)
kobe 10 (http://www.kobe10.us)
a bathing ape (http://www.abathingape.us)
chanel handbags (http://www.chanelhandbags.com.co)
air foamposite (http://www.airfoamposite.us)
bose headphones (http://www.boseheadphones.us.com)
air more uptempo (http://www.airmoreuptempo.us.com)
golden goose shoes (http://www.goldengooseshoes.us.com)
aaron rodgers jerseys (http://www.aaronrodgersjerseys.us)
police sunglasses (http://www.policesunglasses.us)
jordan 2 (http://www.jordan2.us)
lee jeans (http://www.leejeans.us.com)
fendi sunglasses (http://www.fendisunglasses.us)
air zoom pegasus (http://www.airzoompegasus.us)
marc jacobs bags (http://www.marcjacobsbags.us.com)
ghd hair straighteners (http://www.ghdhair.me.uk)
jerseys from china (http://www.jerseys-fromchina.us.com)
kyrie irving jerseys (http://www.kyrieirvingjerseys.com)
givenchy jewelry (http://www.givenchyjewelry.com)
philipp plein outlet (http://www.philipp-pleinoutlet.com)
lebron 15 (http://www.lebron15.name)
omega watches (http://www.omegawatches.us.org)
armani sunglasses (http://www.armanisunglasses.us)
bape clothing (http://www.bapeclothing.us)
10 deep clothing (http://www.10deepclothing.us)
ferragamo sunglasses (http://www.ferragamosunglasses.us)
spalding basketball (http://www.spaldingbasketball.us)
visconti pens (http://www.viscontipens.us.com)
russell westbrook jersey (http://www.russellwestbrookjerseys.us)
chloe sunglasses (http://www.chloesunglassess.com)
yoga pants (http://www.yoga-pants.us.com)
jordan 7 (http://www.jordan7.us.com)
soccer jerseys (http://www.soccerjersey.us.org)
jbl speakers (http://www.jbl.us.com)
dolce and gabbana (http://www.dolceandgabbana.org.uk)
nike air trainers (http://www.nikeairtrainers.me.uk)
jordan 10 (http://www.jordan10.us)
tiffany and co (http://www.tiffanyandcojewelry.us.com)
chenlina20180611
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Windbreeze w 20 Lip 2018, 16:57:53
Bardzo ciekawy temat ;)
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej sluzby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Aaronlam w 02 Paź 2019, 14:14:44
metformin for sale  (http://metforminf5h.com)
levitra current price  (http://levitraf5h.com)
azithromycin or zithromax  (http://zithromaxf5h.com)
viagra internet sales  (http://viagraf5h.com)
what happens when you mix prednisone vb a  (http://prednisonef5h.com)
lasix online no prescrape  (http://lasixf5h.com)
dosages of synthroid available  (http://synthroidf5h.com)
80 mg  (http://prozacf5h.com)
pred forte generic name  (http://prednisolonef5h.com)
lyme's amoxicillin treatment  (http://amoxicillinf5h.com)
iss ventolin hfa for copd?  (http://ventolinf5h.com)
prednisone 10 mg tablet wat  (http://prednisonef5h.com)
zithromax 250 mg for strep throat  (http://zithromaxf5h.com)
sildenafil citrate at cvs  (http://sildenafilf5h.com)
zithromax drug interaction with simvastatin  (http://zithromaxf5h.com)
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej sluzby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: MichaelWhapy w 02 Paź 2019, 17:29:55
canadian online pharmacy ventolin inhaler  (http://ventolin1s1.com)
generic cialis canada cheap  (http://cialiso0o.com)
is it dangerous to give a 16 pound dog 1000 mg of lasix  (http://lasixd7l.com)
valtrex cost generic  (http://valtrex1s1.com)
viagra under tongue  (http://viagraly6.com)
wellbutrin and generic  (http://wellbutrin0i0.com)
xenical 60 mg 120 capsules  (http://xenicalby6.com)
is albuterol ok for  (http://albuterold6j.com)
what is ventolin  (http://ventolina4.com)
what is the street value of 10 mg baclofen  (http://baclofend6j.com)
zithromax 250 mg for strep throat  (http://zithromax0i0.com)
40 mg of prozac vs 20 mg  (http://prozacd6j.com)
drug interactions losartin and cialis  (http://cialis000.com)
prednisone and vitamin c  (http://prednisone1s1.com)
cheapest generic levitra  (http://levitra0i0.com)
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej sluzby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Wimdom w 10 Paź 2019, 01:01:06
buy propecia in india (https://propecia10.com/)
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej sluzby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Suedom w 09 Lis 2019, 07:22:26
azithromycin 500 mg cost in australia (https://azithromycin24.com/) generic levitra 20mg pills (https://levitra100.com/) buy doxycycline online australia (https://doxycycline2019.com/) cipro prescription online (https://cipro100.com/) dapoxetine (https://dapoxetine911.com/) ordering cafegot (https://cafergot2019.com/) buy suhagra 25 mg (https://suhagra911.com/) where to buy trazodone (https://trazodone2019.com/) buy proscar online usa (https://proscar100.com/) buy clomid online safely uk (https://clomid2.com/) buy cheap robaxin (https://robaxin100.com/) viagra sildenafil (https://viagra500.com/) synthroid 10 mcg (https://synthroid100.com/) buy prednisone mexico (https://prednisone3.com/) zithromax 500mg (https://zithromax2.com/) tadalafil 10mg (https://tadalafil7.com/) buy nolvadex tablets (https://nolvadex2019.com/) tadacip 20 (https://tadacip1.com/) celebrex uk (https://celebrex2019.com/) prednisolone tablets for sale uk (https://prednisolone100.com/)
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej sluzby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: MichaelWhapy w 09 Lis 2019, 08:40:11
www.kamagraonline.us.com (http://kamagraonline.us.com)
http://www.toradol.us.com (http://toradol.us.com)
www.plavix.us.com (http://plavix.us.com)
http://propecia.us.com (http://propecia.us.com)
http://keflexcephalexin.com (http://keflexcephalexin.com)
www.buytrazodone.us.com (http://buytrazodone.us.com)
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej sluzby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Speedy Cash w 09 Lis 2019, 10:37:44
a loan with bad credit (http://cashadvancedtla.com/)
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: prstlnw w 14 Lis 2019, 16:59:37
Co tu się odpierdala ?
Tytuł: Odp: Pomoc suwalskiej slużby zdrowia
Wiadomość wysłana przez: Prawda w 24 Mar 2022, 06:36:52
Aby zmienić coś trzeba chcieć.Najtrudniej mentalność.
Współczuję temu Panu a jeszcze bardziej jego Mamie.Ale poza tym,że jestem po Waszej stronie to bardzo dziwię się tym,którzy nie podzielają opinii tego Pana.Przeciez wystarczy aby pomyśleli, że mogą się wkrótce znaleźć w podobnej sytuacji.No ale wowczas może już być za pozno....
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć,że prawdą jest,że jest jeszcze wiele do poprawienia w suwalskim szpitalu.
Ale jeśli pacjenci będą pozwalać i nie reagować skargami na złą jakość usług medycznych to nic się nie zmieni.Pacjent ma prawo a lekarz czy inny pracownik ma obowiązek świadczyć usługi profesjonalnie i z odpowiednią kultura.
Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia.