Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info

Kategoria ogólna => Suwałki - pozostałe tematy => Wątek zaczęty przez: starak w 25 Lis 2018, 10:11:07

Tytuł: Darowina samochodu w celu uzyskania tańszego ubezpieczenia
Wiadomość wysłana przez: starak w 25 Lis 2018, 10:11:07
Nigdy nie miałem auta, więc mam zerowe zniżki. Najtańsza polisa jaką znalazłem jest za 1550 zł. Zastanawiam się nad darowizną części samochodu na kogoś z rodziny z pełnymi zniżkami. Myślicie, że to dobry pomysł? Ktoś już to może przerabiał wcześniej?
Tytuł: Odp: Darowina samochodu w celu uzyskania tańszego ubezpieczenia
Wiadomość wysłana przez: trezors w 26 Lis 2018, 07:58:05
Takie rzeczy się oczywiście robi, bo po co przepłacać za OC, skoro można taniej. Najlepiej zrobić to na etapie umowy kupna sprzedaży, gdzie kupującym są dwie osoby - Ty i ktoś z pełnią zniżek. Wówczas korzystasz z jego zniżek.
Problemem jest jednak to, że taka darowizna w przypadku gdy ta druga strona ma np problemy finansowe itd, to komornik może się upomnieć o wartość tej częsi samochodu, którego właścicielem jest dawca zniżek ubezpieczeniowych. Warto o tym pamiętać.
Tytuł: Odp: Darowina samochodu w celu uzyskania tańszego ubezpieczenia
Wiadomość wysłana przez: kaczorgigant w 09 Lut 2019, 17:07:39
Ja zamierzam wybrac ubezpieczenie na spokojnie, by nie przepłacać. Sprowadziłem auto z Niemiec dlatego niestety musiałem kupić oc krotkoterminowe. Nie wiedziałem o tym ale kolega mnie oświecił. Znalazłem artykuł na https://www.mfind.pl/akademia/abc-zakupu/oc-na-miesiac-oc-krotkoterminowe/ (https://www.mfind.pl/akademia/abc-zakupu/oc-na-miesiac-oc-krotkoterminowe/) o tym i udało mi się szybko to załatwić. Jak już będę po formalnościach i oc dobiegnie końca nie przedłużę go tylko wykupię lepsze na rok. Może nawet połaszę się o AC :D zobaczymy...
Tytuł: Odp: Darowina samochodu w celu uzyskania tańszego ubezpieczenia
Wiadomość wysłana przez: Marcin1979 w 18 Cze 2019, 12:50:39
Cytat: starak w 25 Lis 2018, 10:11:07Nigdy nie miałem auta, więc mam zerowe zniżki. Najtańsza polisa jaką znalazłem jest za 1550 zł. Zastanawiam się nad darowizną części samochodu na kogoś z rodziny z pełnymi zniżkami. Myślicie, że to dobry pomysł? Ktoś już to może przerabiał wcześniej?

Każdy, kto kupuje pojazd razem ze współwłaścicielem, powinien mieć tańsze ubezpieczenie OC. Trzeba jednak pamiętać, że robiąc szkodę tym pojazdem, drugi użytkownik też dostaje wpis do UFG. Warto jednak rozważyć kupno samochodu razem z drugim użytkownikiem. Ze swojej strony polecam ubezpieczenia w Warcie (https://warta-ubezpieczenia.pl/)
Tytuł: Odp: Darowina samochodu w celu uzyskania tańszego ubezpieczenia
Wiadomość wysłana przez: chacman14 w 30 Lip 2019, 22:38:04
Hej. Jeżeli jesteście z okolic Gliwic to polecam przejrzeć artykuł https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/gdzie-kupic-ubezpieczenia-komunikacyjne-w-gliwicach/ gdzie znajdziecie informacje na temat najtańszych ubezpieczeń w Gliwicach. Naprawdę warto poczytać.