Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info

Kategoria ogólna => Kultura, rozrywka, sport, oświata => Wątek zaczęty przez: gwendolina w 18 Mar 2019, 13:07:55

Tytuł: Bieganie w opaskach kompresyjnych
Wiadomość wysłana przez: gwendolina w 18 Mar 2019, 13:07:55
Czy ktoś może biegał albo biega w opaskach kompresyjnych. Jak może oceniacie skuteczność takiego biegania? Czy takie opaski rzeczywiście pomagają?
Tytuł: Odp: Bieganie w opaskach kompresyjnych
Wiadomość wysłana przez: starak w 18 Mar 2019, 14:22:07
Opaski mają dwie niewątpliwe zalety
wspomagają regenerację mięśni po treningu
jak również pomagają w ograniczaniu skurczów

Tak wiec jeśli te dwie rzeczy Ci wystarczą to kupuj śmiało. Byle nie jaką tanią opaskę niewiadomo jakiej chińskiej firmy na allegro, ale opaskę konkretnej firmy www.os1st.pl Jak na przyklad. Bo tylko taka będzie spełniała te warunki.

Sam biegam czasami na dłuzsze dystanse bo biorę udział w półmaratonach i dla mnie bieganie w takich opaskach jest znacznie bardziej komfortowe.
Tytuł: Odp: Bieganie w opaskach kompresyjnych
Wiadomość wysłana przez: nutelka w 22 Lip 2019, 13:22:44
Kiedyś mialam takie skarpetki jednak nie widziałam dużej rożnicy.

Moim zdaniem o wiele wazniejsze jest dobranie dla siebie odpowiedniego obuwia do biegania. Zwykle buty do biegania są o numer większe od tych, w których chodzimy. To dlatego, że stopa mocniej się porusza w czasie biegu i za mały rozmiar może być przyczyną pojawienia się czarnych paznokci. Stosuję się też zasadę kciuka - wolna przestrzeń między dużym paluchem a końce buta powinna być mniej więcej szerokości twojego kciuka.

Ogolnie jeśli nie wiecie na jaki się zdecydować, polecam skontaktować się ze sklepem z obuwiem sportowym  Jak tutaj https://www.dobiegania.pl