Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info

Kategoria ogólna => Sprzęt komputerowy => Wątek zaczęty przez: bursky w 19 Sty 2020, 11:29:05

Tytuł: Zamienniki tonerów a jakość?
Wiadomość wysłana przez: bursky w 19 Sty 2020, 11:29:05
Posiadam drukarkę dwustronną OKI B432dn - tonery oryginalne są dosyć drogie i zastanawiam się poważnie nad tańszymi zamiennikami. Czy ktoś już to moze wcześniej przerabiał? Jak to wpływa na drukarkę, bo producenci zwykle odradzają. Jaka jest jakość wydruku?
Tytuł: Odp: Zamienniki tonerów a jakość?
Wiadomość wysłana przez: trezors w 22 Sty 2020, 10:02:58
Zamienniki tonerów są powszechnie wykorzystywane, zwłaszcza w tych starych drukarkach. Zaleta jest taka, zamiennik tonera jest kilkukrotnie tańszych. od oryginalnego (zalecanego przez producenta) odpowiednika.
W tych starych modelach drukarek, zupełnie nie widzę sensu stosowania oryginalnych. Zamienniki tonerów pojawiają się też bardzo szybko do nowych drukarek (które niedawno pojawiły się na rynku).
Tytuł: Odp: Zamienniki tonerów a jakość?
Wiadomość wysłana przez: Koksu54 w 26 Sty 2020, 06:03:19
Wszystko zależy od jakości tonera. Nie kupuj najtanszych no name. Licz się też z tym że skrucisz żywotność bębna i zespolu grzecznego, ale zamienniki w miare tanie więc ????.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Zamienniki tonerów a jakość?
Wiadomość wysłana przez: podfirmy w 31 Sie 2020, 12:10:45
Dobre zamienniki nie odbiegają zwykle jakością od oryginałów, ja mam drukarkę brother już z 6 lat, która oryginalne tusze widziała tylko raz jak ją z nimi kupiłem, potem tylko zamienniki. Nigdy nie było żadnych problemów.


___________________
https://podlaskiefirmy.pl/it/ (https://podlaskiefirmy.pl/it/)