Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info

Kategoria ogólna => Suwałki - pozostałe tematy => Wątek zaczęty przez: Nower w 30 Cze 2021, 08:51:25

Tytuł: Jakie instalacje przy budowie domu
Wiadomość wysłana przez: Nower w 30 Cze 2021, 08:51:25
Jakie są niezbędne instalacje, ktore się Wam sprawdzily przy budowie domu? O czym warto jest pamietać?
Tytuł: Odp: Jakie instalacje przy budowie domu
Wiadomość wysłana przez: Horst w 30 Cze 2021, 12:12:25
Ogrzewanie podlogowe, Rolety zewnętrzne, duże okna tarasowe, dużo gniazdek elektrycznych nawet na zewnątrz, wymuszona wentylacja wraz z klimatyzacja i filtry na wode w całym domu.

Dobrze jest również zamontować w domu monitoring i system alarmowy. NIe trzeba kombinować z elektryką, jest możliwosć zamontowania bezprzewodowego.
https://techweek.pl/kamery-wifi-do-domu-bezprzewodowy-system-monitoringu-wizyjnego.html

Jak jest opisane na stronie. Zobacz sobie.
Tytuł: Odp: Jakie instalacje przy budowie domu
Wiadomość wysłana przez: Hubabuba w 28 Lip 2021, 22:08:51
Wentylacja mechaniczna to na wyrost.No chyba że w Rybniku albo Krakowie.Pozamykać okna i puścić powietrze przez filtry. Jak budujesz dom to nigdy nie rób ani alarmu ani kamer bezprzewodowych. Niby można ale po kablu lepiej. Bezprzewodowy to net zrob.poproś znajomego nerda niech ci dobierze sieć na Access pointy. Dobrze za wczasu przewidziec wszelkiego typu anteny na dachu (Wi-Fi,DVB-T,sat)i stosowne kable do nich. Potem robić jakieś dziury w dachu po dekarzy to porażka i proszenie się o cieknący dach. Jeżeli furtka to kabel do domofonu i sterowania bramą na posesję.
Tytuł: Odp: Jakie instalacje przy budowie domu
Wiadomość wysłana przez: ToTuToTam w 28 Paź 2021, 11:58:42
Na pewno warto rozważyć montaż klimatyzacji. Przede wszystkim od razu można wykonać instalację, co sprawia, że w później nie trzeba kuc ścian aby zrobić przewody. Nie wiem czy wiecie, że teraz dostępne są takie klimatyzatory z funkcją oczyszczania powietrza https://salonklimy.pl/zdrowie/ (https://salonklimy.pl/zdrowie/) . Dzięki specjalnym filtrom klimatyzator wyłapuje zanieczyszczania. Takie urządzenie doskonale sprawdza się dla osób z alergią.
Tytuł: Odp: Jakie instalacje przy budowie domu
Wiadomość wysłana przez: roksanaa w 22 Wrz 2022, 15:14:57
Przy wykonywaniu różnych prac również się przydadzą wam dobre kleje specjalistyczne. Jak tutaj https://ataszek.pl/93-kleje-polimerowe sami możecie zauważyć, macie do wyboru najróżniejsze produkty-  także w razie czego u nich możecie dokonać zakupu.