Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info

Kategoria ogólna => Kultura, rozrywka, sport, oświata => Wątek zaczęty przez: cyfer w 04 Lut 2011, 22:32:40

Tytuł: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: cyfer w 04 Lut 2011, 22:32:40
Czy ktoś może mi wytłumaczyć na czym polega,,myk\" szefa Warki ,że wywieszone informacje informują o tym,że zakaz palenia obowiązuje jedynie od 12 do17?Nowa ustawa wyraźnie zakazuje palenia w lokalach gastronomicznych? Dlaczego w Warce bezczelnie pali się papierosy nie zważając na ustawę.Czy to chodzi o to,że sanepid pracuje do 17??????
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: kamil w 05 Lut 2011, 00:39:33
w warce masz sale dla palacych i nie palących wiec ustawa jest przestrzegana. a TO ŻE DODATKOWO NIE MOŻNA PALIŚ W OBU POMIESZCZENIACH DO 17 TO NIE JEST ŁAMANIE USTAWY.
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: gosc w 05 Lut 2011, 09:59:48
cyfer po czytaj prawo a potem krzycz!!!!
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: ja w 05 Lut 2011, 10:26:45
A ja jestem palaczem i właśnie za to uwielbiam ten lokal  8)
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: cyfer w 05 Lut 2011, 13:20:38
,,Restauracja - w tym hotelowa. Jeśli ma dwa pomieszczenia, z których przeznaczone dla palaczy spełnia wymogi, by powietrze stamtąd nie docierało do sali dla niepalących, będzie można tam palić tytoń. Jeśli jest jedna sala - trzeba wyjść na zewnątrz lub - w przypadku restauracji hotelowej - do palarni. \"-takie jest prawo!!!

W Warce sala tzw,,dla palących\" nie jest zabezpieczona. Moja dociekliwość nie wynika z tego,że mam coś do palących.Zawsze mogę iść do lokalu gdzie zakaz palenia jest w pełni respektowany.Tylko dlaczego jedne lokale respektują zakaz w 100% a inne nie. Z drugiej strony dlaczego to niepalący mają ustępować???

Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: subiektywnie w 05 Lut 2011, 14:07:31
to tak jakby jedna duza sale podzielic na dwie czesci i gotowe... bez sensu. ale przeciez wystarczy tam zwyczajnie nie chodzic i problem z glowy... niech chodza ludzie, ktorzy lubia od stop do glow byc przesiaknietym zapachem palonego tytoniu.
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: Aleks Nocny w 05 Lut 2011, 19:42:06
Ale nie o to chodzi,by nie chodzić..tylko,dlaczego jeden wlasciciel stosuje się do przepisu a drugi nie.. Z jednej strony też mnie to wkurza, bo jestem niepalacy i drazni dym , a szkoda wychodzic z tego powodu wlasnie ,jak sie siedzi ze znajomymi. Dla mnie tez jest to niepojete,dlaczego z tym zakazem tak dziwnie w Warce.

Ale mimo wszystko ,chyba ni ejest to powód zeby tam nie chodzic,wczesniej chodzilem po zadymionych knajpach jak zakazu nie bylo i jakoś przeżyłem.
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: subiektywnie w 05 Lut 2011, 20:05:30
Zglos do inspekcji pracy, lub zadzwon tam i sie po prostu zapytaj. Udziela Ci wyczerpujacych informacji na ten temat i powiedza, czy jest to calkowicie legalne, czy moze nie do konca. to chyba jedyny sposob, zeby poznac do konca odpowiedz:)
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: Gal w 06 Lut 2011, 17:15:45
Niby jest druga sala ale i tak jest ona zawsze albo zamknieta albo wynajeta np na wesele czy inne bale. Własciciel ewidentnie lamie prawo ale mam nadzieje ze sie zainteresuja tym odpowiednie służby.
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: kulturalni w 06 Lut 2011, 22:18:23
No pewnie, nie może być tak, żebyśmy potem mieli raka płuc
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: iwa13 w 07 Lut 2011, 10:11:28
ATO POLSKA WŁAŚNIE całe życie u nas tak jest że osoby palące są bardzo TOLERANCYJNE - wcale ,a wcale nie przeszkadzają im niepalący..... Jestem osobą niepaląca i nie znoszę dymu papierosowego .

Ustawa antynikotynowa, mówi ze nie  nie będzie można palić m.in. na dworcach, w zakładach opieki zdrowotnej, szkołach oraz publicznych obiektach kultury. Zakaz palenia obejmie również lokale, które nie są odpowiednio przystosowane.
W miejscach, w których jest tylko jedna sala nowa ustawa przewiduje całkowity zakaz palenia. Natomiast w lokalach z dwoma pomieszczeniami jedno z nich może zostać oddane do dyspozycji palących, ale musi być zamknięte i wentylowane.Za złamanie nowego prawa palacz zapłaci aż 500 złotych grzywny, z kolei właścicieli lokali za brak informacji o zakazie palenia czeka kara w wysokości 2000 złotych.

 Nie rozumiem jakim cudem w Warce można palić , pomieszczenia no niby są dwa , ale strefa dla palących nie jest wydzielona i wentylowana , także na smrodek papierosowy skazani są wszyscy klienci .A myk z paleniem po 17,00 - chyba dlatego że po tej godzinie nie ma kto kontrolować , bo przepracowani urzędnicy skończyli o 15,00.

 Też mogę powiedzieć - prawo musi być przestrzegane i jak się palącym nie podoba niech nie chodzą do  lokali ( odnosząc się do wypowiedzi wcześniejszej kolegi \"subiektywnie- tzw.tolerancyjny palący \") a świętują w zaciuszu domowego ogniska przy dymku papierosowym . Może moje podejście nie jest chrześcijańskie, ale niepalącymi nikt się zgodnie z zasadą wzajemnej tolerancj(patrz wyżej ) nie przejmował  - dymek papierosowy do rachunku był gratis . A korzyści z zakazu palenia w miejscach publicznych  mogą być  wielkie - ja nie będę miała raka płuc , a i TY kolego palaczu  może troszkę później..
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: Wiechoo w 07 Lut 2011, 12:02:19
Niech może ktoś mi poda numer gdzie zadzwonić, to ja chętnie zadzwonię.
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: anonimka w 07 Lut 2011, 16:32:28
Mogłeś sobie wyguglać:

PIP Suwałki
ul. Świerkowa 60, pok. 11 (II piętro)
od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 - osobiście
telefonicznie: 087 566 46 77, 565 34 85
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: Świerzy w 07 Lut 2011, 23:25:58
Prawo jest po to,aby je przestrzegać ,a nie jak mawiają niektórzy łamać.
Tak naprawdę to dziwię się osobie Pana Piotra(właściciela),który dla mnie osobiście jest osobą wielkiej kultury i poszanowania prawa. Jak to możliwe ,że pozwala Pan na szarganie Pana opinii  jako o solidnym przedsiębiorcy.Czy stać Pana na negatywne komentarze o Panu i Pana lokalu???
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: marek w 09 Lut 2011, 19:40:07
Jak będziesz palił papierosy ,będziesz miał raka płuc.Gdy będziesz palił cygara,będziesz miał raka krtani.Od fajki,będzie rak warg ,a niapaląc będziesz mieć raka.Wszędzie są tacy,którym przeszkadzają inni, bo są inni.
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: Dario w 09 Lut 2011, 23:38:50
Prawo jest po to, aby go przestrzegać - ale niektórzy mają z tym problem.
Po wieczorku w Warce włosy, ciuchy śmierdza jak po wizycie w chlewie. Dobrze , że w Plazie jest pralnia 90 minut ;-)

Walcz Cyfer o czyste powietrze przy małym jasnym - jestem z Tobą !

(http://e.pardon.pl/pa404/6b04e553002541634940e3e0)
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: jadzia w 11 Lut 2011, 20:29:25
Sala dla osób, które nie palą, jest wydzielona w Warce, przejście do niej nie jest bezpośrednie przez salę palącą, a otwierana na życzenie klienta ze względu na małą ilość gości, którzy chcą w niej siedzieć. Prawnie jest wszystko zaakceptowane a jak się komuś nie podoba to jest wiele innych lokali gdzie można higienicznie i pachnąco posiedzieć, to jest tylko wasza wola czy pachniecie \"chlewem\" jak to ktoś pięknie powiedział, czy jesteście wśród palaczy i śmierdzi od was również alkoholem. Bo jak się nie ma do czego przyczepić, to i nagle Warka oraz jej dostateczna powierzchnia na wyznaczenie oddzielnej sali, stanie się nagle obiektem bulwersu i zainteresowania. Godziny wyznaczone od 12 do 17 jako zakaz palenia są nie z tego względu, że do 15 działają urzędy, ale po to, że pora obiadowa lepiej smakuje bez zaśmierdzania dymem papierosowym. Wieczorami jest więcej zwolenników piwa i papieroska. Mam  nadzieję że głodne hieny są nakarmione ciekawostkami „jak on to zrobił”. Dziękuję za uwage
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: ZenekBębenek w 11 Lut 2011, 21:20:07
Jadziuchna Ty chyba w Rozmarino gotujesz że masz takie dokładne info o Warce  :P
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: kulturalni w 12 Lut 2011, 11:49:00
precz z palaczami!
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: Świerzy w 22 Lut 2011, 21:27:57
Ktoś ostatnio powiedział mi ,że nie ma aktu wykonawczego na przepis o ukaraniu palących i właściciela lokalu . Może dlatego dalej pali się na potęgę w Warce?
Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: zaroowka w 24 Lut 2011, 11:45:26
...ciężko przeczytać to co napisane zostało powyżej (...dokładnie dwa posty powyżej)?

Warka ma do użytku dwie sale - jedną dla palących na parterze, drugą - dla niepalących, na piętrze.

Wszystkim zbulwersowanym polecam najpierw zaznajomić się z ustawą, a potem się wypowiadać.

Tytuł: Re: Palenie w Warce!!!
Wiadomość wysłana przez: administrator w 09 Wrz 2016, 12:10:21
Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .