• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - darkoor

1
ul. Kowalskiego - cała

ul. Emilii Plater - choćby przed Biblioteką
2
Wpisujcie proszę nazwy ulic miasta, przy których parkingi miejskie nie były ani razu od początku pojawienia się sniegu odśnieżane. Na chwilę obecną zalega zbrylony, zamarznięty śnieg, o gróbej warstwie, który b. utrudnia bądź nierzadko uniemożliwa zaparkowanie. Stwarza on również zagrożenie uszkodzenia samochodu. Poza tym cały czas sypie.
Pisałem w tej sprawie do Miejskiej Dyrekcji Inwestycji i Komunikacji, ale bez odpowiedzi.
Wpisy te zostaną dedykowane władzom miasta, którzy zapominają o terenach poza centrum miasta - link zostanie wysłany do w/w Dyrekcji oraz Prezydenta Miasta Suwałki.
Proszę o krótkie merytoryczne wpisy.

Pozdrawiam seredecznie
3
Witam

Chciałbym się zorientować, która z suwalskich siłowni nadaje się najlepiej na treningi dla ludzi ze schorzeniami kręgosłupa (np. dyskopatie). Tzn. posiada doświadczonego instruktora, który pomoże ustalić plan treningów bezpieczny dla zainteresowanego. Ogólenie wiadomo, że siłowni zazwyczaj jest dużo, ale już z instruktażem bywa gorzej. nadmieniam od razu, że nie chodzi tu o tzw. \"pakowanie\" :-), ale raczej o treningi wzmacniające partie mięśni w zależności od schorzenia.
Pozdrawiam
4
Korzystałem w wakacje z usług: Andrzej Jasionowski -  601803265. Wcześniej byłem u p. Kramkowskiego (b. dobry fachowiec w dziedzinie), ale u niego znacznie dłużej trzeba czekać.
5
Czy ktoś organizuje kursy z powyższych języków w naszym mieście ?
6
Suwałki - pozostałe tematy / Czy w tzw.
10 Cze 2009, 14:30:08
Przyszło mi do głowy przy okazji pobytu w centrum miasta, iż właściwie jest tam skwer a nie park. Park w zróżnicowaniu od skweru odznacza się gęstym zadrzewieniem, czego nie można powiedziem, moim zdaniem, o tym miejscu.

Czy sądzicie, że na wielu "gołych" połaciach z trwawą brakuje drzew ??

Dobrym przykładem jest np. remontowana ulica Kowalskiego, przy której posadzono nie sadzonki, a już odchodowane drzewka (brawo za pomysł !).
Co otym sądzicie ?
7
Czy w Suwałkach lub okolicy zna ktoś darmowy kanał lub najazd samochodowy do amatorskiego pogrzebania w samochodzie ?
8
Aha..jeszcze jedno
Za cmentarzem żydowskim znajduje się niewielkich rozmiarów cmentarz muzułmański, gdzie znajduje się kilka grobów Tatarów polskich, mieszkających przed laty w Suwałkach.
9
W niedzielę odbyłem spacer po trzech suwalskich cmentarzach: ewngelicko-augsburskim, prawosławnym i żydowskim. Oto co zastałem:
1. Cmentarz żydowski: sprawia wrażenie dużego nieużytku rolnego, na ścieżce stoi cokół z tablicą z krótką informacją, na końcu ścieżki ściana z macewami pomalowana, jakże by inaczej, swastykami. Brama cemtarna częściowo uszkodzona, generalnie brudno, wszystko porośnięte krzaczorami chwastami, brak szerszej informacji o miejscu.
2. Cmentarz prawosławny: na znacznym obszarze mocno zarośnięty krzakami, znaczna liczba starych grobowców uszkodzona (połamane pomniczki, cokoły z krzyżami), brak ścieżek do wielu grobów, brudno.
3. Cmentarz ewangelicki: najmniejszy i przez to chyba w najlepszym stanie, na wielu grobach informacje nieczytelne.

Wiele grobów datowanych jest z okresu XIX w. i przełomy XIX/XX. Znalazłem kilka kwater oficerskich z tamtego okresu. kwatery raczej skromne, aczkolwiek często ciekawe, wykonane w metalu, często z małymi ciekawymi pomniczkami.
Wszystko sprawia przygnębiająe wrażenie. Szkoda, że ten, bądź co bądź kawałek historii miasta, niszczeje, zamienia się w niebyt. Trochę to oburza, że nie znalazły się do tej pory fundusze na uporządkowanie, nawet z grubsza, tego terenu. Nie możemy odcinać się od naszych korzeni ! Brakuje w naszym czasie jakiejś zyciowej równowagi, budujemu hipermarkety, drogi, remontujemy kamienice, a zapominamy o takich miejscach. Czy przez to jesteśmy szczęśliwśi ?
Ten post adresuję głównie do Rady Miasta, której widocznie umknął ten temat.
10
Nie wystarczy postawić lodowisko, które tak naprawdę jest bardziej ślizgawką (powierzchnia). Trzeba tym jeszcze zarządzać. Sposób organizacji wypożyczalni obrzydza mi to miejsce. Tak prościej mówiąc. Dach nie jest dla mnie krytycznym problemem.
11
Martwi również organizacja. Wypożyczalnia z jednym \"okienkiem\" jest wielkim nieporozumieniem. Pamiętam ubiegłoroczną próbę wypożyczenia łyżew dla mojej rodziny. Tabun ludzi przed wypożyczalnią. Brak normalnej kolejki, przepychanki. Taka trochę dzicz. Jak nie masz swoich łyżew to lepiej się z rodziną nie wybieraj.
12
Czy jest jakaś mozliwość prawna (przepis) mogący pomóc wymusić na Spółdzielni Mieszkaniowej likwidację \"kamiennych szlaczków\", w miejscu krawężników. Dotyczy to np. wielu chodników osiedlowych na Północy. O wypadek dziacka np. jadącego na rowerku nie jest trudno (nawet pomimo kasku). Użyte kamienie mają nieregularne kształty, są często ostro zakończone. Moim zdaniem stanowią potencjalne niebezpieczeństwo, w szczególności dla dzieci.
Również place zabaw są czętso tak otoczone.

Pomysły...
13
Moja opinia....

Na plus:
1. Decyzja o zmianie strony to ruch w dobrą stronę.
2. Główny baner - zamysł podoba mi się.
3. Więcej treści, widać chęć uporządkowania zasobów.

Na minus:
1. Generalnie strona jak z darmowej templaty (pomieszanie styli, grafiki).
2. Pierwsza strona przeładowana treścią (w tym banery).
3. Gdzieniegdzie brak polskich znaków (data na topie).
4. Wyszukiwarka = Masakra (wpiszcie Suwałki). Brak zaawansowanych mozliwości wyszukiwania. Brak opisu wyników (dat) itd. szkoda pisać.
5. Ikony na topie (email, home...) z innej bajki niż reszta.
6. Na banerze leci biała krecha do godła nie wiadomo po co..jakaś strzała. Godło = Masakra (tragiczna jakość, złe wklejenie !!).
7. Brak stałego układu stron. Kliknij na Kontakt -> parę informacji, brak mozliwości wysłania emaila z forma i ...kupa innych informacji z innej bajki; a kliknij na mapę -> co innego.
8. Generalnie chaos z czcionkami -> kto co wymyśli...
9. Złe proporcje banerów do tekstu..np. Turystycznych Wrót nie można nie zauważyć. A dolny baner Cyfrowego urzędu w wersji dla słabo widzących.
10. Uwaga Księga Gości podlega CENZURZE ! Nie mozna było się oprzeć :-)
11. \"Kultura Sport\" piszę się \"Kultura i Sport\". To nie po polsku.
12. Zastanawiam się, dlaczego BIP-u się wstydzimy (malutka ikonka + lik).
13. Kultura Turystyka jest do rozbicia. Po jakimś czasie wydaje mi się, że menu główne zbyt krótkie.
14. Jakoś wogóle nie czuć tej Suwalszczyzny ze strony. Czyżby twórcy zbyt zapatrzyli się na kiepskie moim zdaniem Wrota.. ?
15. Nie wiem, czemu dalej w większości newsów brak zdjęc, jedynie jakieś miniaturki.

To tyle po oglśdnięciu pierwszej i kilku innych stron. Można byłoby to dalej ciągnąć.

Nie rozumiem sposobu wdrożenia tego pomysłu.
Uważam, że wizytówka miasta powinna zostać wyłoniona np. w ramach konkursu na stronę. Strona powinna być profesjonalnie wykonana od podstaw, przez firmę z dużym doświadczeniem webmasterskim, mających dobrych grafików, z jakimś zamysłem na projekt, w oparciu o porządnego cms-a. Nie można oszczędzać na tej formie promocji, kiedy od zawsze słyszymy o promocji naszych stron.
14
Odbiegamy od tematu.
1. Jakie proponujecie miejsca ?
2. Jak powinien wyglądać taki plac ?
15
Witam

Zastanawiam się dlaczego w naszym mieście nie powstał do tej pory Plac Zabaw z prawdziwego zdarzenia. Chodzi mi o o miejsce publiczne, nie związane z żadną Spółdzielnią Mieszkaniową. Coś takiego co np. funkcjonuje w warszawskim zoo (http://www.kompaniazabaw.pl/realizacje-zoo-32.html  nie jest to kryptoreklama :-)  ). Zabrakło mi tego np. w parku miejskim w centrum, choć np. jest dużo miejsca nad Zalewem. Plac taki wyobrażam sobie z wieloma instalacjami bardziej złożonymi niż np. typowy domek z drewna, z odpowiednim podłożem (patrz link wyżej..). Miejsce docelowe spacerów rodzinnych. Raczej jako inwestyacja miasta. Dziwię się, że nikt o tym nie pomyślał do tej pory.
Co o tym myślicie ?
SMF spam blocked by CleanTalk