• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - VooDooKTA

1
Oficjalne stanowisko stowarzyszenia \"Suwalszczyzna+\" brzmi następująco:

Nie poddamy się...

Akcja ruszyła pełną parą. Cały czas zgłaszają się osoby i instytucje, które chcą pomóc w zbieraniu podpisów pod petycją.

W tej chwili w różnych firmach jest ponad 20 petycji.

Stowarzyszenie \"Suwalszczyzna+\" zaprasza również panią Annę Ruszewską do czynnego włączenia się w akcję.

 
2
[cytat]

Drodzy użytkownicy,

Pragniemy poinformować, że  petycję do władz Suwałk dotyczącą wydzielenia wybiegów dla psów można podpisać w redakcji Suwalskiego Serwisu Informacyjnego www.suwalki.info ul. Kościuszki 112c lok.4 w tzw. \"przechodniaku\".

Zapraszamy!


[/cytat]Stowarzyszenie "Suwalszczyzna+" występuje z petycją do Prezydenta Miasta Suwałk o wydzielenie wybiegów dla psów, czyli ogrodzonych obszarów, gdzie psy będą mogły być bezkarnie spuszczane ze smyczy.

Cel jest ambitny - planujemy zebrać 10000 podpisów.

Do naszej akcji przyłączyły się już takie firmy jak:

- Egzotyka-Bis ul. Noniewicza 59
- Dlaczego Nie ul. Żytnia 7
- Przychodnia Weterynaryjna Dagmara Dobrzyń ul. Chopina 8D
- Przychodnia Weterynaryjna ul. Utrata 9
- Kormoran ul. Sejneńska 1
- Gabinet Weterynaryjny Marek Pigiel ul. Narutowicza 6
- Zwierzyniec ul. Noniewicza 79
- Kormoran ul. Minkiewicza 8
- BZ WBK ul. Kościuszki 49
- Klub Malucha Jaś i Małgosia ul. Ogińskiego 4/165

W tych punktach można taką petycję podpisać.Jeżeli chcecie pomóc w zbieraniu podpisów, zrobić jakąś akcję w szkołach lub zakładach pracy to proszę pisać na meila:

[email protected]

Wszystkie propozycje pomocy na 100% zostaną przedyskutowane z ich autorami.
Treść całej petycji zawieta tabele itp, więc tylko przytoczę uzasadnienie:
   W Suwałkach właściciele psów borykają się z dwoma dużymi problemami. Mianowicie:
1.   Miejsce:
W Suwałkach nie ma przeznaczonych miejsc, placów czy parków do wychodzenia z naszymi psami. W obecnej sytuacji wygląda to tak, że właściciele z pupilami wychodzą na pobliskie trawniki i tam psy załatwiają swoje potrzeby. Problem nasili się wiosną, kiedy to śnieg zacznie topnieć odsłaniając wszystkie nieczystości zostawione na w/w trawnikach, osiedlowych uliczkach, a nawet chodnikach.
2.   Sposób wyprowadzania:
Przepisy prawne są jasne: W Art. 77 kodeksu wykroczeń jest napisane: „Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany”. Czyli każdy pies musi być wyprowadzany na smyczy, a rasy uznane za groźne dodatkowo w kagańcu. Teraz nasuwa się pytanie: gdzie nasze psy mają się legalnie wybiegać? Pies, który nie jest zmęczony nie tylko może wyładować energię w mieszkaniu, ale również staje się nadpobudliwy i agresywny.

Reasumując przytoczone punkty – wyciągamy wnioski:
1.   Psy załatwiają swoje potrzeby na osiedlowych trawnikach, obok placów zabaw.
2.   Zaledwie kilka procent właścicieli zbiera te nieczystości.
3.   Dzieci bawiące się pod blokiem są narażone na wdepnięcie w odchody.
4.   Rodzice z dziećmi, którzy zbierają np. liście, kasztany, żołędzie również są narażeni na nieprzyjemne niespodzianki.
5.   Psy są „nielegalnie” spuszczane ze smyczy, aby mogły się wybiegać.
6.   Luźno biegające psy biegają przy placach zabaw i na osiedlach – co również stanowi zagrożenie dla mieszkańców i ich dzieci a także kierowców.
7.   Psy, które nie są regularnie spuszczane stają się nadpobudliwe i agresywne w stosunku do obcych.


My – właściciele psów, na własnej skórze czujący ten problem, wiemy jak temu zapobiec. Pomysł nie jest antidotum na wszystkie bolączki, ale zniweluje do minimum znaczną większość z nich. Wyjściem z zaistniałej sytuacji jest wydzielenie wybiegów dla psów. Są to ogrodzone tereny w centrum miasta lub na ich obrzeżach, gdzie psa można spuścić ze smyczy. Miejsce gdzie stałyby przeszkody do ćwiczeń ze zwierzętami. Stały by tam też ławeczki, na których właściciele mogli by usiąść obserwując zabawę swoich pupili. W parkach dla psów oczywiście panowałyby jasne reguły: jak np. każdy obowiązkowo sprząta po swoim pupilu – w końcu to ukłon ze strony miasta w naszą stronę – więc sami dbamy o czystość. Uważamy, że ta zasada będzie przestrzegana, ponieważ ludzie sami zaczną zwracać innym uwagę, gdyby ktoś nie będzie chciał sprzątać. Żeby ułatwić tę czynność, proponujemy również, żeby „psie pakiety” były umiejscowione co kilkadziesiąt metrów wzdłuż ogrodzenia parku.

Podsumowujące  wybiegów dla psów:
1.   psy nie biegają bez smyczy po trawnikach,
2.   nie stwarzają zagrożenia,
3.   czystość trawników jest zachowana, gdyż psy załatwiają swoje potrzeby właśnie na wybiegach, a każdy właściciel sprząta po swoim pupilu,
4.   psy są socjalizowane z innymi psami – nie wzbudza to w nich agresji i są bardziej ułożone,
5.   nie ma mandatów za spuszczanie psów,
6.   ludzie nie boją się gdy widzą dużego puszczonego luzem psa – biega on w specjalnie wydzielonej strefie.Serdecznie zapraszam do dyskusji i podpisywania ;]
3
Podsumowaniem akcji będzie bal przebierańców dla najmłodszych, który odbędzie się w niedzielę. Zaproszone są wszystkie dzieciaki, które przyniosły książki. Mile widziane są również maluchy, które jeszcze do Shrek\'a nie dotarły...

Więcej szczegółów w dziale imprezy jak również tutaj:

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0211/balb749.jpg

Niedziela jest ostatnim dniem przynoszenia książek.

Serdecznie zapraszam
4
Aktualności, wydarzenia / Akcja Książka
25 Sty 2011, 21:11:09
Grupa Nieformalna (już niedługo Stowarzyszenie) \"Suwalsczyzna +\" oraz kawiarnia Shrek zapraszają do wspólnej akcji...

Akcja Książka

Zbieramy książki do Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, przy ul. Putry 4B.
Jeśli macie gdzieś zbędne, zapomniane książki dla dzieci, prosimy, przynieśćie do Kawiarni SHREK, która znajduje się przy ul. Jana Pawła II

Przyjmujemy książki od wtorku do niedzieli w godz. 12.00 - 19.00 w czasie ferii zimowych.

Dla każdej osoby, która przyniesie książkę, przewidziany jest mały poczęsunek.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w Konkursie na najciekawszy rysunek. Rysunki wykonane w SHREK\'u, zawisną w kawiarnianej galerii, najlepsze prace zostaną nagrodzone - wyniki pod koniec ferii.

Zapraszamy serdecznie!
5
Do Frik:

\"voodoo - porazasz mnie wprost swoim skur*****stwem..\" - pisałem coś kiedyś na ten temat - poczytaj - dowiesz się.

\"..szkoda ze nie wiem ktory to ty i ze juz w suwalkach nie mieszkam.. mialbys slodkie zycie..\" A co byś mi zrobił? Samochód porysował, obrzucił śniegiem okno, czy drzwi obsikał? Takie szczeniackie chwalenie nie robi żadnego wrażenia. Chcesz czegoś? Czekam. Zobaczymy jaki z Ciebie kozak. A pie...lisz od rzeczy, co to nie Ty.
6
Nie kpij bo: \"ostatni post zostanie ocenzurowany ze względu na kryptoreklamę\" :]
7
Vanillacat - z tego co widać na tym forum, to połowa a nawet więcej wątków z biegiem czasu wyczerpuje się i temat sam się nawija :]
8
Off-topic / Re: Bezrobotni - są i będą.
15 Mar 2006, 06:57:37
H. Mościbrodzki - szalejesz. Mogłeś to chociaż w skrócie napisać, streścić odrobinę. A wklejenie tekstu na samym wstępie odrzuca. A text przeczytam wieczorem jako bajkę na dobranoc :]
9
Muszą przecież na czymś zrobić przesiew. Nie mogą na testach sprawnościowych - bo ludzie się do tego przygotowują. Psycholog - rozmowa szablonowa, i wystarczy podpytać jak na dane pytanie odpowiedzieć. Ale nie każdy ogląda \"Wiadomości\" czy \"Fakty\" :]
10
Jak nie jak tak :]
11
Tajna - Ty taki duży i taki głupi. Szkoda mi słów na Ciebie bo, Ty wiesz wszyskto najlepiej i jesteś Wszechmogący i masz całkowitą rację i jeszcze wiele, wiele, wiele...

Do Dante: Deklaruję, iż będę stałym czytelnikiem bloga. Jak byś czegoś potrzebował do bloga, to oferuę pomoc. Niecierpliwie czekam na premierę :]

Będzie się działo...
12
Prejdź się Chłodną tajnapolska to zobaczysz - a nie zaprzeczasz  jak nie widziałeś. I czytaj lepiej posty bo napisałem to na samym początku.
13
Gdzie te nerwy zauważyłeś? :]
14
Złoczyńca to Ciebie zrobił. A ja tylko piszę to co zaobserwowałem. Co do pocisków lodowych - masz całkowitą rację. Dodaj również, że jest to niemożliwe z jednego powodu. Jakiego? Jeszcze nikt nie wymyślił karabinu do takich pocisków, ponieważ siła z jaką by został wystrzelony - stopiłaby go w lufie (też ten program oglądałem). Ale jak masz łeb ja rycerz - to nawet jak spadnie Ci na głowę 2 kg lodu to przeżyjesz. Bo mi nie chodzi że się wbije taki sopel w głowę - bo raczej nie możliwe. Tylko chodzi mi o to, że siła grawitacji (taka siła, która 3ma Ciebie na ziemi) działając na spadający sopel nada mu taki ciężar, że człowieka może skrzywdzić. Spróbuj zrzucić z drugiego piętra 2 kg ciężarek na głowę - skoro taki z Ciebie kozak.
15
\"chociaż mój pies ani ja nigdy niczym się nie zaraził, a mamy częsty fizyczny kontakt\" - To mi podchodzi pod zoofilię. Swoją drogą nie wiedziałem, że z pieskami żyjesz aż tak blisko. Takie zboczenia się leczy w specjalnych klinikach.

\"a więc mieszkacie na wsi nie w mieście\" - tak, masz całkowitą rację - osiedle północ II to wioska zabita deskami, a ul. Pułaskiego to zasypana żwirówka, czasem nawet zaorana.

\"psy znacie tylko z lasu, a to jak gryzą jelenie, a to jak latają stadami po lasach\" - widziałeś Ty psa w lesie? Niechodzi mi tu o całe stado tylko jednego pieska? Takie zwierzę nazywa się wilk - mówią o tym na animal planet - powinieneś wiedzieć.

\"Poradniki dla dzieci daruj mi, już mówiłem że nie zajmuję się dziećmi, odsyłaj do rodziców po poradę i do weterynarza\" - mówisz, że dziećmi się nie zajmujesz. A czy posiadanie jednego małego kundla robi z Ciebie speca? Bo za takiego się uważasz.

\"natomiast łapane powinni być tylko te psy, które rzeczywiście mogą stwarzać zagrożenie dla życia\" - tylko jak takie psy selekcjonować? Powołać specjalną komisję, która złapie pieska, spojrzy mu w oczka i powie - \"zły, zabić\", a resztę wypuści. Jeżeli kochasz te zwierzęta, załóż rodzinny dom psów bezdomnych, postaw 2-metrowy płot dookoła Swej posiadłości, zbierz wszystkie bezdomne psy i miej z nimi kontakt fizyczny.

Bo ludzi o takich poglądach jak Ty jest niewielu. Większość jest za zamykaniem bezdomnych zwierząt w schroniskach - po to one są. Jeśli chcesz aby takie psy chodziły wolno - przeprowadź się do lasu, tam będziesz głosił Swoje poglądy. Nikt nie będzie Ci się sprzeciwstawiał.
SMF spam blocked by CleanTalk