• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - d1d4

1
Dla dziecka / Re: SALA ZABAW- OPINIE
10 Mar 2011, 08:06:57
gdzie konkretnie jest ta sala?
2
może ktoś jeszcze ma jakieś namiary, bo 150 zł to chyba trochę za dużo
3
chcę zamontować w domu jednorodzinnym telewizję satelitarną (zamontowanie czaszy, okablowanie itp), czy wiecie kto świadczy takie usługi w rozsądnej cenie?
4
dotarłam do ciekawego Wyroku Sądu, który daje do myślenia. Jakie kwoty i za co naliczane są  za pobyt dziecka w przedszkolu w Suwałkach? Niżej link do Wyroku, na podstawie którego w jednym z miast w kraju zmniejszyły się opłaty do ceny ok 60 zł za miesiąc!

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/3935306223

Ciekawa jestem, czy w Suwałkach prawo jest przestrzegane.
5
Dla dziecka / Re: Szkoła podstawowa
04 Maj 2010, 08:17:16
Ja byłam pracownikiem oświatowym 10 lat i zwiałam z tego chorego systemu, pracowałam w kilku suwalskich szkołach więc jakąś skalę porównawczą mam, więc pozwolę sobie wyrazić swoją opinię. Najłatwiej jest ocenić warunki lokalowe, bo wiadomo-nowsze budynki=lepsze warunki (choć nie zawsze). Pozostałe kryteria wyboru szkoły to wyłącznie zasięgnięcie opinii na temat tego, jaki jest nauczyciel do którego klasy zapiszemy dziecko, tzn. jakie zajęcia pozalekcyjne preferuje, czy chętnie zabiera wychowanków na krótkie lub dłuższe wycieczki, mam na myśli fakt, czy nie jest zasiedziałym za biurkiem belfrem, czy jest \"głośnym\" człowiekiem, to dla malucha ma znaczenie, są dzieci, które potrzebują twardego prowadzenia a inne są bardziej wrażliwe i potrzebują łagodniejszej osoby, bo dobrze wiemy, że zapisując dziecko do I klasy możemy zasugerować nazwisko nauczyciela do którego chcemy, by dziecko przydzielono. i tak można mnożyć punkty, na które trzeba zwrócić uwagę.Proszę mi wierzyć, takie informacje można zdobyć przy odrobinie wysiłku. Ogólnie rzecz biorąc każda szkoła organizuje różne zajęcia, konkursy, turnieje itp. itp., ale ich rodzaj i jakość zależy od tego- mówiąc wprost- co ma ochotę zorganizować nauczyciel. Mim zdaniem egzaminy końcowe nigdy nie są miarodajne w żaden sposób, a już na pewno nie określają poziomu nauczania.Wielu uczniów słabszych, na takich egzaminach wypada lepiej niż na co dzień.
Należy dokładnie rozważyć fakt, czy na pewno wyrywać z tzw. rejonizacji dziecka, które na własnym podwórku nie będzie miało kolegów, bo chodzi do innej szkoły.
I na koniec najważniejsze, żadna szkoła nie wyręczy rodzica w wychowaniu dziecka, poza tym jeśli rodzic będzie wspierał w codziennej nauce własne dziecko, to tak naprawdę nie ma większego znaczenia do której szkoły dziecko pójdzie.
6
Uroda i zdrowie / Re: Kardiolog dziecięcy
05 Lut 2010, 10:45:25
ja ze swoją córką jeżdżę do poradni w DSK w Białymstoku, ale możesz np skorzystać z usług fachowców w Centrum Zdrowia Dziecka w W-wie, trochę na wizytę poczekasz, ale może warto.
7
czekam z niecierpliwością na nowe markety, ale ...

DZIEŃ POLAKA
-Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie,wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo.
Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca
internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy.
Po uzupełnieniu żarcia o hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie i... szuka pracy w polskiej gazecie - znowu nie ma!
Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy ???e markety, ale...
8
Odzież / Re: Uszyta suknia ślubna
19 Sty 2010, 11:56:19
ja też szyłam u Parejkowej na Papierni, minęło już parę lat (2005) ale wyglądało tak samo, najpierw wertowałam katalogi, zaznaczałam suknie, które mi się podobają, później redukowałam do kilku wzorów i wspólnie projektowałyśmy. później kilka przymiarek, więc masz caly czas wpływa na wygląd sukni, w sumie od oglądania katalogów do efektu końcowego minęły ze 3 miesiące. byłam bardzo zadowolona z tej sukni. kosztowała mnie wtedy 2 tys zł. suknia szyta na miarę ma tę przewagę od kupionej, że leży idealnie i nie ma ryzyka że jakiś tren czy inna część się oderwie w trakcie szaleństw weselnych. no i welon Parejko też Ci uszyje, mi nawet uszyła krawatkę pana młodego. niestety jest problem ze sprzedaniem takiej sukni, bo przeróbki to dodatkowy koszt dla nowej pani młodej, a wypożyczoną zwracasz i nie ma problemu, szafy Ci nie zawala.
9
Aktualności, wydarzenia / Re: Chrzest
04 Sty 2010, 13:41:23
ja organizowałam przyjęcie w Rozmarino na Koćiuszki, w sali przy ulicy. jestem bardzo zadowolona, wszystko ładnie podane, smaczne,napoje w cenie, przyniosłam własne ciasta, ryby wędzone,alkohol,dla gości-dzieci też wygodne menu w ofercie. wystrój kameralny, obsługa bardzo miła, dla mnie rewelacja.ceny też niewygórowane w stosunku do innych lokali. O Lagunie też dobrze słyszałam.
10
tramwaje w końcu 14-tkę by odciążyły, bo biedna ugina się od pasażerów. a koszty? na WIĘKSZE głupoty wydaje się w tym mieście pieniądze.
11
dr Huszcza? nigdy w życiu. poszłam z dzieckiem na wizytę do poradni w szpitalu z kwestą uczulenia na białko mleka krowiego. Miałam wykonane badania ogólne krwi, dodatkowe na eozynofilię i kał na jaja pasożytów. dziecku kilka dni wcześniej podałam serek danio żeby pani doktor widziała jaki są zmiany na skórze. wszystko to niepotrzebnie, pani dr nawet nie spojrzała na wyniki, kazała przez półtora miesiąca stosować ścisłą dietę bezmleczną i przed kolejną wizytą podać serek darek i zrobić badania na eozynofilię - czyli dokładnie wszystko to, co zrobiłam już przed tą wizytą. totalny bezsens. ponadto mądra pielęgniarka twierdzi że zrobiłam duży błąd, bo w serku danio jest więcej chemii niż w serku darek - na co nie posiada żadnego potwierdzenia labolatoryjnego.
12
ok, dziękuję za info. noniewicza to zagłębie prywatnych praktyk lekarskich w suwałkach.
13
Suwałki - pozostałe tematy / usg tarczycy
05 Lis 2009, 11:42:31
czy ktoś wie gdzie przyjmuje Jaworska, chcę zrobić usg i nie mogę znaleźć gdzie ma gabinet. [email protected]
14
kwasek cytrynowy, wysypać, poczekać, zmyć.
15
zamówiłam w firmie decor na kościuszki-szybko, bezproblemowo i taniej niż w arkadii
SMF spam blocked by CleanTalk