• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - mlodyJa

1
@Tunia:  Mateusz nic nie pisał o żadnych garach, ścierach ani obiadach, a ty od razu z gębą. Ciekawe skąd takie skojarzenia, gdy mowa o mężu? Podejrzane. :-) Zamiast do klubów dla słabych psychicznie na lekcje kultury, bo obyta jesteś nibym średniowieczna dziewoja.
2
Zwierzęta / Re: Psie kupy
25 Lut 2011, 13:48:59
Kolego \"Pekinol\", lepiej uważaj na to co piszesz i robisz. Twój pierwszy post już stanowi dowód na przyszłość. Nękanie czy stosowanie gróźb może mieć swoje dotkliwe konsekwencje. Jeśli osoba nazwana przez ciebie \"kapusiem\" to czyta, to w przyszłości również może opisać tutaj, na forum, swoje problemy w związku z działaniem anty-społeczniaka twojego pokroju. Myśl, bo to nie boli i niewiele kosztuje.

Sam temat jest w gruncie rzeczy bardzo przyziemny. Masz psa, sprzątaj po nim i spraw by nie był uciążliwy dla innych - w przeciwnym wypadku musisz spodziewać się negatywnych reakcji. Chcesz mieć psa, ale nie masz warunków (np. mieszkasz w bloku itd.)? Znajdź sobie inne zwierzątko.
3
First nie polecam, ale ACTiWA to już po prostu całkowita porażka. Brak skali by opisać ich nieprofesjonalizm. Nigdy nie kupuj w tym sklepie, zresztą nie ja pierwszy odradzam jakiekolwiek zakupy u nich. Mają chyba dwa punkty w mieście, z tego jeden naprzeciw Plazy, w takiej starej budzie.


Komputronik to raczej sprawdzona marka. Nie miałem okazji kupować w tym konkretnym, suwalskim, ale ogólnie wspominam pozytywnie.
4
Aktualności, wydarzenia / Re: II tura
29 Cze 2010, 22:57:50
Ten osobnik pod nickiem \"clod\" wyraźną manię ma na tym punkcie, już nawet dowcipy wstawia antypisowskie :). Nie wiem czy to jakieś wewnętrzne frustracje czy może strach przed czymś bliżej niezidentyfikowanym. Nie mi to oceniać, ale co ważniejsze, mało mnie to interesuje.

Swoją drogą, \"rozmawiać z Moskwą o Białorusi\" - a cóż w tym dziwnego znając obecne realia? Aż dziw, że trzeba coś w tej materii tłumaczyć. Jakoś w sprawach Afganistanu gada się z USA, a nikt się nie obrusza...  ale cóż :)

Pozdrowienia dla wszystkich wyborców Jarka, szczególnie tych młodych, którzy potrafią jeszcze samodzielnie myśleć i dokonywać słusznych wyborów - a nawet jeśli nie tych o jakich marzą, to chociaż tych stanowiących \"mniejsze zło\".
5
Kolego Flip i Flap...

wiesz, za to ty na pewno nie dorobiłeś się wyższego wykształcenia, widać to gołym okiem po jakości twoich wpisów. Poza tym, jak już kogoś od \"moherowych\" wyzywasz to chociaż naucz się to słowo pisać poprawnie, bo to zwykły obciach. :) Przerażające ponadto jest w jak prymitywny sposób kierujesz się stereotypami, bezwiednie je powtarzając. To jednak nie mój problem.

Ja ciebie w tym momencie traktuję z przymrużeniem oka, bo jakiekolwiek inne zachowanie byłoby nie w moim stylu. Trzymaj się.
6
\"ludzkich\" ma się rozumieć ;)

Pozdrawiam
7
Szlak (turystyczny?) cię trafia? ;)  Słownik polecam.

Żeby uroczystości pogrzebowe Prezydenta, głowy państwa, nazywać cyrkiem to trzeba mieć... tupet? Tak, tupet, ale to delikatnie rzecz nazywając.

Miejcie odrobinę szacunku dla osób, które zginęły w tej katastrofie. Jeśli masz zamiar szczekać, to lepiej (w przypływie ludzkiej uczuć) nie mów nic.

Pozdrawiam
8
Wymiar polityczny?! Nie wyobrażam sobie, by Jarosław w tej chwili kierował się polityką. Chce po prostu najlepiej dla zmarłego brata i z jego perspektywy (co podkreślam) jest to całkowicie zrozumiałe. My możemy się z tym zgadzać lub nie.

Hipokryzja owszem, w mediach i na ustach wielu polityków. Dlaczego dopiero po śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego TVN, Onet i inne im podobne zaczęły wyrażać się o nim jak o człowieku? Wcześniej każdy dzień przynosił coraz to nowe słowa pogardy, kpiny i wyszydzania Prezydenta. Naśmiewanie się z Kaczyńskich stało się modne. Nawet prości ludzie, w interesie których często działali Kaczyńscy, krytykowali ich tylko dlatego, że tak im \"nakazywały\" media. Rozumu nie wystarczyło na osobiste refleksje i własną interpretację bieżących wydarzeń.

Ileż pięknych zdjęć pary prezydenckiej znalazło się po tej tragedii. Dlaczego do tej pory byli oni ukazywani w możliwie najgorszym świetle, przy użyciu najmniej atrakcyjnych fotografii?

To była udręczona prezydentura, udręczona po stokroć... i to jest smutne.

Smutkiem napawa też postawa wielu Suwalczan, którzy w obliczu tragedii nie potrafią zachować grama klasy. Wystarczy spojrzeć na komentarze pod wiadomością o darmowych autobusach do Warszawy. Obym takich ludzi nie spotykał na co dzień, bo szczerze nimi gardzę, i może dzięki moim zasadom dobrze mi się wiedzie. Swoją drogą, mam wrażenie, że poziom umieją trzymać tylko ci, którzy ten poziom zawsze mieli.

Na koniec jak człowiek proszę, by do końca żałoby zachować się godnie. Z szacunku dla własnego Kraju. Pozdrawiam
9
Świetnie, optymizm za wszelką cenę. Czy nie pomyśleliście, że komus kto przebywa tutaj nieco dłużej może się miasto zwyczajnie nie podobać? Szczególnie komuś kto próbuję/próbował coś tutaj stworzyć, działać inaczej, wybić się ponad przeciętność (nie mając znajomości).

Nie chodzi tu o stronę wizualną, bo w tym konktekście ocenić miasto może każdy głupiec. Każdy kto wie jak wygląda lokalna klika, twarde układy z lat 70 i 80-tych ubiegłego wieku, bezcelowa walka z urzędami i kontrolami bez odpowiednich znajomości, parszywy rynek pracy z jednymi z najniższych (realnych) płac w kraju, wykorzystywanie prostych pracowników fizycznych - ten jakoś optymizmu przyjezdnych nie podziela.

Zadłużanie na potęgę? Nic to, żyjmy chwilą. Zjawisko w postaci osądząnych za plagiat pracowników naukowych, którzy dalej piastują swe stanowiska? Nic to, bijmy brawo oślepieni pięknem gmachu suwalskiej uczelni.

Ja umiem docenić to co jest tu in plus, umiem znaleźć pozytywne strony, ale litości, popadanie w skajności zawsze było niezdrowe. Jeśli ktoś bez mrugnięcia okiem odbiera całą suwalską rzeczywistość tak kolorowo i nie dopuszcza możliwości jakiejkolwiek krytyki to uważam to za co najmniej, niezdrowe.
10
Off-topic / Re: night club gdzie w okolicy?
11 Mar 2010, 11:29:04
Nic takiego w Suwałkach nie kojarzę, ale kto wie, może po cichu coś organizują.  ;)

Daniel - ciężko się nie zgodzić, przykre.
11
Babskie sprawy / Re: Makijaz permanentny
06 Mar 2010, 02:05:24
Nie no, cudownie. Ładnie żeś się \"ArchaniolOna\" skompromitowała. \"Blondyna\" to przynajmniej nieco składniej od ciebie pisze :) I rację ma ten, kto twierdzi, że operacje biustu raczej niewiele mają wspólnego z makijażem.

Niezależnie od tego, ten tekst jest najlepszy:  \"widac ze jestes bladynka ale coz zycie\"...  hehehe :) Zerknij do słownika i zobacz jak poprawnie piszemy słowo \"blądynka\" nim kogoś w ten sposób pogardliwie określisz. Naprawdę żenada. Bo nie sądzę żeś to celowo napisała w taki sposób. Jak ktoś ma problem ze składnią, dysortografią czy innym dysmózgowiem to są na to sposoby, trzeba się tylko zainteresować.

Wiesz, w życiu bym tego posta nie nadziubał, ale jakoś nie mogłem pozostać obojętny. Szacunku trochę do innych i nie lekceważ ludzi, gdy nie masz ku temu podstaw.
12
Suwałki Plaza / Re: Wypadek w Plazie
11 Lut 2010, 13:55:10
Czy ktoś wie jak nazywa się firma, która zatrudniała na czarno tego młodego człoweka? Chociaż pierwszą literę nazwy jeśli całej nie wolno.
13
Coś w tym jest, czego przykładem jest działająca w obrębie Kujaw i Pomorza spółka Arriva PCC. Nie dość, że prowadzi (zyskowne) przewozy pasażerskie w regionie to jeszcze w roku 2009 otworzyła szlak, który zamknięty zostal jakieś 20lat temu jako nierentowny.

Tak naprawdę to moloch już nie jest molochem, a przynajmniej takim jak był kiedyś. Mamy PKP Cargo, Przewozy Regionalne i PKP IC. Przewozy regionalne starają się i mnogo u nich ciekawych ofert i promocji.  

PKP IC wcale nie przynosi strat, wręcz przeciwnie. Linie z Warszawy do Katowic/Krakowa czy Warszawy do Poznania i Gdańska to kury znoszące złote jajka. Takie Suwałki natomiast, to zwykła kula u nogi. I tutaj jest problem, IC zamiast zrobić coś dla poprawy tego stanu rzeczy chciałoby iść na łatwiznę, likwidując niewygodne połączenia (jak wynika z plotek). Zagraniczny, efektywniej działający przewoźnik na pewno widziałby tutaj potencjał. Nie wiem  czy dzięki lepszemu zarządzaniu, racjonalzacji wydatków czy może leasingowaniu nowocześniejszego, oszczędnego taboru - to nie moja działka i się na tym nie znam, ale oni powinni.

14
Ludzie w korytarzach? Od Augustowa?!  Taka sytuacja ma miejsce najwyżej 10/365 dni w roku i na pewno nie częściej.

Zanim się dyskusja rozwinie, warto dodać, że likwidowane pociągi podlegają spółce PKP Intercity. Połączenia osobowe (szynobusy) do Białegostoku to z kolei spółka Przewozy Regionalne (wcześniej PKP Przewozy Regionalne). Ta druga wydaje się dużo rozsądniejsza w swojej polityce.

Sama likwidacja to oczywiste oranie miasta. Wybaczcie, nie uśmiecha mi się jechać autobusem dalej niż do Białegostoku. Co by tu nie mówić to pociąg jest bez porównania wygodniejszy. Jeśli jedynym połączeniem dla turystów dojeżdżających w wakacje do Suwałk ma być jeden pośpieszny z Warszawy to pozwolę sobie jedynie uśmiechnąć się, szczerze i z politowaniem.
15
Biznes / Re: Plebiscyt na Knajpę roku 2009
17 Sty 2010, 13:56:20
Zastanawia mnie pewna kwestia... posty wychwalające Klub 54.

IP: 80.54.36.253:   Paulina, marta, biziuk, max, martik, gość

IP: 82.177.101.192:  mirek, EMILKA x2, BARMANKA

IP: 95.49.125.168:   andrzej, luki, mateusz


Po kilka nicków z tego samego IP, w odsępie kilku minut. Od siebie powiem tylko, że to naprawdę żałosne i osobie, która w tak przyziemny sposób chciała nas (forumowiczów) zmanipulować, szczerze gratuluję głupoty. Tutaj nawet tych IP nie trzeba, gołym okiem widać.

Gdyby okazało się, że to sprawa np. pracowników klubu 54 to osobiście zdyskwalifikowałbym ten klub i usunął z listy. Za próby robienia z nas głupców i nieuczciwe, prostackie zagrywki.

Głos oddaję na Einsteina.
SMF spam blocked by CleanTalk