• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - KIEŁBASA

1
Wasyl - popieram Cie w 100%. Nie wiem kto to wymyślił.

Ale wychodząc z założenia naszych drogowców, ze tam gdzie sie blokuje trzeba zamknąc a nie zrobić coś zeby sie nie blokowało. Nalezy zamknąc Reja, Noniewicza... SZATAŃSKI POMYSŁ !!
2
A mnie zastanawia jedynie fakt gdzie zostanie wykorzystana kostka polbrukowa z Kościuszki i Mickiewicza, która została zastąpiona kostą kamienną. Przecież \"stare\" chodniki na Kościuszki były w bardzo dobrym stanie i można by je wykorzystać np. własnie na ulicy Kowalskiego. Jak dobrze pamiętam to władze obiecywały, że dzięki przebudowie ulicy Kościuszki i budowy Placu Europejskiego w mieście powstanie wiele chodników z materiału z Kościuszki. Może się mylę ale jakoś tych chodników nie widać.  
3
Dobrze powiedziane, może i mają te 1200 zł w szpitalu ale do tego dochodzą dyżury kontraktowe, praca w prywatnym gabinecie. Jeśli są tacy biedni to niech sie wytłumaczą przed Urzędem Skarbowym skąd mają kase na samochody, na "skromne" domy ? Ok, powtarzają że na Zachodzie zarabiają kilkakrotnie więcej ale jeśli tam lekarz popełni bład w sztuce to za to odpowiada, a nie jak u nas, że zdarzają sie zaszycia jakichś szmat podczas operacji i później nie ma winnego. Druga kwiestia to pełnienie dyżuru w poradni i jednocześnie na oddziale - paranoja.

Co do łapówek: mówią, że biorą dlatego, bo za mało zarabiają... w miarę jedzenia apetyt rośnie - nie głupi powiedział. Nie wydaje mi się żeby miało to zahamować łapówkarstwo.

"Ktoś ma, to daje, ktoś nie ma, to bierze"

Wiem, że w podsuwalskich miejscowościach lekarze z tzw. ośrodków zdrowia potrafią zarobić nawet 7000 zł miesięcznie (potwierdzone źródło) są na kontrakacie z NFZetem. Pewna pani doktor z właśnie takiej miejscowości pod Suwałkami gdy jest wezwana do nagłego przypadku np. jakieś pobicie, zawał, wypadek zbiera się do "akcji" przez pół godzny gdzie w tym czasie karetka z Suwałk jest już w połowie drogi z powrotem.
Dochodziło też do takich sytuacji, że owa pani doktor nie umiała przeprowadzić reanimacji, wykonywali ją strażacy-ochotnicy.

I taki ktoś ma zarabiać tyle kasy ? Jej praca polega na wypisaniu recepty na antybiotyk, przepisanie witamin i jakichś wynalazków na grypę.

A gdy nie wie co robić, wypisuje skierowanie do Suwałk.

Może te podwyżki nalezałoby rozgraniczyć ? (o ile w ogóle do nich dojdzie)  


To że lekarz nie powinien zarabiać tyle ile kasjerka to oczywiste.

hmm... niektórzy moze nawet mniej ;)  
 8)
4
Puławskiego... hie hie hie
5
 \"innych miastach naszego powiatu jest ich po kilka i są o wiele większe niż ten w Suwałkach\" - a to ciekawe  

Inne miasta naszego powiatu :]


A co do parku Konopnickiej to ja widze tam rynek, tak jak to kiedyś było, jakąś fajną, dużą fontannę... no i oczywiscie wywalenie tego czegoś... budynku w ktorym jest komis i optyk.
6
a wszystko przez to ze nikt nie reaguje :)

7
Tak... w Poznaniu, w Warszawie... a w Białymstoku to jzu jest w ogóle super. Chamstwo jest wszędzie czy to Kraków czy Burkina Faso.

A moim skromnym zdaniem własnie w większych miastach jest więcej wszelkiego rodzaju menelstwa i purostwa.
W Suwałkach jest w miarę czysto w porównaniu do innych miast np Olsztyn czy Szczecin, a to że trafiło się Wam raz czy drugi natknąć się na pijanych w autobusie... jeśli jesteście tacy poprawni - nie widzę problemu przy pierwszych drzwiach wywieszona jest informacja o firmie przeprowadzającej kontrole w autobusach, podany jest nr telefonu - zgłaszacie sprawę, bowiem osoby nietrzeźwe, odrażające swoim wyglądem nie mogą korzystać z usług ZKM.

A co do wypowiedzi "..." - jakie pytanie taka odpowiedź :)    

W CZASIE JAZDY TRZYMAJ SIĘ PORĘCZY

Metra jeszcze się nie doczekaliśmy.  
 8)
8
Strasznie drogo... jak dzisiaj doładowywałem tę tartę i mi pan zaspiewał 35 zł... drożyzna. Jeżdząc średnio 20 dni w miesiącu mnożymy razy 2 zł (dwie połówki, w ta i z powrtoem) czyli daje nam to 40 zł :) nie jedziesz dwa dni do szkoły i masz 36 zł, pojawie się pytanie po co jest w takim razie taki bilet. Jedyny jego plus - nie musisz się pchać do kasownika.

A jak zimno było w autobusach tak będzie, jak smar kapał z drzwi tak i kapeać będzie jak w \"harmonijce\" woda w przegubie na łeb sie lała tak lać się będzie... obym się mylił.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz... jak teraz będa wyglądały kontrole. Czy nasi elokwentni \"canarinios\" będą umieli obchodzić się z moim zdaniem niepotrzebną SKM ?

Piszczie !
9
dzięki !!
Mirosław Szyszko... to ten właściciel pewnej suwalskiej agencji ochrony ??
10
No właśnie chodzi mi zwłaszcza o piosenkę ŚWIERSZCZ :D  :D  
11
Czy ktoś z Was ma jakieś piosenki tej suwalskiej kapeli ?

PISZCIE !
12
Wesela / Re: Wesele w Suwałkach
13 Lut 2007, 21:07:50
DJ i wesele ?? ODPADA... takie moje zdanie
13
jednak jeśli dązymy do tego zeby starówka była ładna i przyjazna mieszkańcom to taki sklep nie jest odpowiednnim sposobem do realizacja powziętych wczesniej zamierzeń, pierwsze plany mówiły coś o tym ze będa to kamieniczki podobne do tych ktore stoją obok. Moim zdaniem ten sklep nijak się ma pod wzgledem urbanistycznym do kamieniczek. Jednak roboty się jeszczen ie zakończyły. Poczekajmy a pozniej ocenimy :)
14
no a w wielu miastach Polski są tramwaje... w jednym nawet metro
15
a najfajniejsze jest te gdy spadnie snieżek i dzieci wychodzą przed blok lepić bawana... miłej zabawy...

a moze to jest zbiorowy pomnik włascieli psów...

Jeśli piesek sie załatwi na trawniku (moge wybaczyć) ale szytem jest gdy idzie się chodnikiem np. na Pułaskiego i leży sobie taki kloc na środku.

Straż Miejska nic nie poradzi jeśli sami się nie zmienimy. :)
SMF spam blocked by CleanTalk