• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - luki

1
i poco bylo mowic o tej lini tramwajowej no i co profesorku ty choju **** jestes z siebie zadowolony
2
Już wiadomo, kto wykona plan techniczny Placu Marii Konopnickiej. Przetarg wygrała warszawska firma Palmett Markowe Ogrody s.c. Marek Stefański, Bartłomiej Gasparski. Projekt placu jest gotowy, ale można jeszcze wprowadzić zmiany. Wykonawcy przygotowując szczegółowy plan realizacji placu chcą wziąć pod uwagę głosy mieszkańców Suwałk. Co warto zmienić?

Projekt nowego parku poniżej:

3
mam jednego pieska do oddania,bo dwa to dla mnie juz za duzo.Pieski tez są przygarnięte
4
Poniżej przedstawiamy zaprezentowane wersje wraz z opisem, który stanowi komentarz niezbędny do zrozumienia treści i istoty logotypu. Jednocześnie zachęcamy mieszkańców Suwałk do wyrażania swoich opinii, uwag i spostrzeżeń do zaprezentowanych projektów na adres [email protected]suwalki.pl w terminie do 21 stycznia 2011 r.
Wyrażone opinie zostaną wzięte pod uwagę przy wybraniu ostatecznej wersji i ewentualnej modyfikacji logo Miasta.
 

PROJEKT LOGO 1


GRAFIKA ZNAKU

Sygnet: znak tematyczny.
Forma:
* Klasztor Wigierski + Zarys rzeki Czarna Hańcza (można też widzieć kształt jeziora Wigry, monogram "S" z nazwy Miasta),
* Opływowe, odręczne kształy, znak symetryczny.
Kolor: gradacja kolorów, zestawienie kolorów ciepłych i zimnych zaczerpniętych z map pogodowych.
Typografia: opływowe kształy czcionki, nawiązujące do charakteru sygnetu.

TREŚĆ ZNAKU

* Układ: Klasztor i Czarna Hańcza jako dwa najbardziej swoiste elementy tożsamości Suwałk,
* "pogodowość" wyrażona zapomocą gradacji kolorów, nawiązujących do map pogody,
* motyw wody i zieleni - jako charakterystyczne dla miasta i regionu.

ZNACZENIE ZNAKU

* dosłowne wyrażenie istoty marki ( "pogoda ducha" ), akcent na elementy tradycji: architektura i przyroda,
* odręczna forma znaku podkreśla indywidualność, oryginalność miasta,
* dominacja ciepłych kolorów podkreślających pogodność, czyli przyjazność miasta.


PROJEKT LOGO 2GRAFIKA ZNAKU

Sygnet: znak tematyczny.
Forma: Architektura Suwałk przedstawiona w formie odręcznego rysunku - forma otwarta, organizowana na kole, symetryczna.
Kolorystyka: kolory ciepłe - żółty i pomarańczowy zestawione z kolorami zimnymi - motyw zaczerpniety z kolorów map pogodowych.
Typografia: Zaokrąglone czcionki nawiazujące kształtem do elementów logotypu.

TREŚĆ ZNAKU

* Na poziomie podstawowuym - wieże znanych budowli suwalskich w formie promieni słonecznych,
* Na poziomie symbolicznym - motyw: "suwalskie słońce - symbol "pogodności" w sensie radości, przyjazności, aktywności i powodzenia - nowej fazy dynamicznego rozwoju miasta.

ZNACZENIE ZNAKU

* dosłowny wyraz istoty marki - Suwałki to pogodne (w sensie: radosne, aktywne, przyjazne) miasto,
* odręczność podkreśla indywidualność miasta, jednakp rzyjazna forma i kolory mówią zarazem o indywidualności przyjaznej, a nie konkurencyjnej,
* motyw szczęścia podkreślony przez liczbę siedmiu wież.


PROJEKT LOGO 3


GRAFIKA ZNAKU

Sygnet: znak symboliczny.
Forma:
* motyw "łezki" wywiedziony z twórczości ludowej
* łezki ułożone w kształt wiru - na jednej z nich dosłowny cytat z pisanek suwalskich.
Kolor: gradacja kolorów ciepłych, "słonecznych", zestawiona z kolorami wywiedzionymi ze strojów ludowych,
Typografia: Opływowe, nowoczesne kształty czcionki, nawiązujace do charakteru sygnetu.

TREŚĆ ZNAKU

* Układ: "łezki" ułożone w wir, reprezentują na poziomie symbolicznym "suwalskość", zarazem wir jest symbolem ruchu, dynamizmu, czterech żywiołów (pogoda).

ZNACZENIE ZNAKU

* syntetyczne (symboliczno - abstrakcyjne) użycie motywów ludowych - jeden z nich podniesiony do rangi reprezentanta tożsamości suwalskiej. Całość przedstawiona w sposób bardzo nowoczesny,
* nietypowy, niesymetryczny układ znaku podkreśla dynamizm i oryginalność,
* oryginalne zestawienie kolorów akcentuje wyjątkowy charakter miasta.


PROJEKT LOGO 4


GRAFIKA ZNAKU

Sygnet: znak tematyczno - symboliczny. Logo w typie "wielości elementów"
Forma:
* motyw szalowany deskowo - klepkowy ( "trapezowy" ) wywiedziony z twórczosci ludowej. Motyw wpisany w kształt katedry św. Aleksandra,
* trapezy ułożone w kształt bedący cytatem z architektury regionu.
Kolor: gradacja kolorów ciepłych, "słonecznych", z dominantą kolorów zimnych, wywiedzionych z map pogodowych.
Typografia: nowoczesne kształty czcionki, nawiązujace do charakteru sygnetu.

TREŚĆ ZNAKU

* Układ: zdobienie "trapezowe" ułożone w motyw reprezentujący na poziomie symbolicznym "suwalskość", zarazem jednak skaładanie sie elementów symbolizuje jedność w wielości, co odpowiada różnorodności kulturowej regionu.
* układ trapezów przypomina jednak także kształt literna wyswietlaczach kwarcowych, co odnosi motyw do współczesności.

ZNACZENIE ZNAKU

* syntetyczne (symboliczno - abstrakcyjne) użycie motywów tożsamości regionalnej, użytych w sposób bardzo nowoczesny, nowatorski, zgodny ze swiatowymi trendami, niemajacymi w Polsce przykładu
* zestaw kolorów w typie: "zimowe słońce" - zgodny ze skojarzeniami z regionem.


PROJEKT LOGO 5


GRAFIKA ZNAKU

Sygnet: znak symboliczny.
Forma:
* motyw szalowany deskowo - klepkowy ( "trapezowy" ) wywiedziony z twórczosci ludowej,
* trapezy ułożone w kształt przypominajacy swobodnie: gwiazdę, w szczególności gwiazdę zaczerpniętą z suwalskiej tradycji ludowej. Może być jednak także kojarzony ze słońcem.
Kolor: gradacja kolorów ciepłych, "słonecznych", brąz/ciemny pomarańcz nawiązujący do motywów ludowych.
Typografia: nowoczesne kształty czcionki, nawiązujace do charakteru sygnetu.

TREŚĆ ZNAKU

* Układ: zdobienie "trapezowe" ułożone w motyw reprezentujący na poziomie symbolicznym "suwalską gwiazdę". W mocy pozostają skojarzenia: jedności w wielości, a także liter na wyświetlaczach kwarcowych.

ZNACZENIE ZNAKU

* bliskie abstrakcyjnemu użycie motywów ludowych, użytych w sposób bardzo nowoczesny, nowatorski,
* wykreowany model "suwalskiej gwiazdy" jest symbolem nowej fazy rozwoju miasta, modernizacji, dynamizmu, pomyślności, ale także przyjazności i pogodności jego mieszkańców.5
[cytat]W niedzielę (21.02) w Szelmencie odbędzie się wyjątkowa impreza. Narciarze biegowi z Polski i z Litwy staną na starcie I Suwalskiego Biegu Narciarskiego o Puchar Bieguna Zimna. Podczas towarzyszącego zawodom festynu wystąpią też polscy \"Eskimosi\", a o gorącą atmosferę na stoku zadba DJ Pagan oraz grupa tancerzy z ogniem.
 
Zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Bieguna Zimna zostaną rozegrane w Szelmencie po raz pierwszy. W zawodach wezmą udział zawodnicy z Polski i Litwy. Organizatorzy spodziewają się, że w sportowej  rywalizacji i festynie weźmie udział prawie tysiąc osób. Organizatorami zawodów są WOSiR Szelment i ZM TKKF w Suwałkach. Bieg odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezesa ZG TKKF, Mieczysława Borowego, Marszałka Województwa Podlaskiego Jarosława Dworzańskiego i Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego.
 
Nie zabraknie znamienitych gości: komandorem Biegu będzie długoletni organizator biegów narciarskich - Lech Iwanowski, a honorowym starterem - Wojciech Fortuna, zdobywca pierwszego złotego medalu dla Polski na zimowej olimpiadzie. Swój udział w imprezie zapowiedzieli również Prezes ZG TKKF, Mieczysław Borowy, Marszałek Województwa Podlaskiego - Jarosław Dworzański i Prezydent Suwałk - Józef Gajewski.
 
Zawodnicy wystartują w niedzielę - 21 lutego o godz. 12.00. Bieg odbędzie się na czterech trasach o długości: 1,5 km (SP 99 r. i mł. chł. i dz.), 3 km (SP 98 - 97 r. chł. i dz.), 5 km (Gimnazjum 94-96 r. chł. i dz.) oraz 10 km (Ponadgimn. 90-93r.  chł. i dz.; kobiety rocznik 1989 i starsze; mężczyźni rocznik 1989 i starsi).
 
O godz 11.00 rozpocznie się też festyn sportowo-rekreacyjny zorganizowany przez WOSiR Szelment i  Portal Turystyczny Suwalszczyzna - suwalszczyzna.net. U stóp Góry Jesionowej swoje obozowisko rozbiją Eskimosi. W małej wiosce eskimoskiej staną namioty ze skór renifera i jelenia. Nie zabraknie psich zaprzęgów, co odważniejsi uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w przejażdżce i choć na chwilę wcielić się w rolę trapera. Na młodszych i starszych uczestników czekają też liczne gry i zabawy eskimoskie, strzelanie z łuku, polowanie na morsa czy chwytanie dzikiego renifera.
 
O gorącą atmosferę na stoku i dobrą zabawę przy muzyce zadba DJ Pagan i spółka. Uwieńczeniem dnia pełnego atrakcji będzie wieczorny pokaz  grupy tancerzy z ogniem.
[/cytat]
 
zapraszamy do dyskusji
6
Biznes / Re: Plebiscyt na Knajpę roku 2009
16 Sty 2010, 08:23:00
najlepszą knajpą w moim zdaniu jest knajpa 54
7
Wesela / Wymarzony garnitur
30 Gru 2009, 10:33:17
Szykuję się do ślubu, poszukuję fajnego garnituru. Polecicie jakiś sklep? firmę? Może jest w Suwałkach krawiec, który uszyje mi go na miarę?
8
Już po raz czwarty użytkownicy portalu suwalki.info będą mieli okazję do głosowania na najlepszy lokal roku. Niebawem na stronach serwisu pojawi się sonda w której każdy będzie mógł oddać głos na pub/restaurację, który/a jego zdaniem zasługuje na tytuł \"Lokal roku 2008\".

Zapraszamy do wpisywania na forum lokali jakie powinny wziąć udział w konkursie.

[aktualizacja: 28.01.09 11:16]
9
Wszystkich zainteresowanych zapraszam na: www.paintball.suwalszczyzna.net
10
Ogłoszenia wygłaszane na koniec mszy coraz częściej zaczynają przypominać dobrze wszystkim znane telewizyjne bloki reklamowe. Jak tak dalej pójdzie, zapewne reklamami będą przerywane też kazania.

Ostatnio w konkatedrze pw. św. Aleksandra zachęcano m.in. do badań lekarskich na osteoporozę oraz do wysyłania dzieci do jednego z przedszkoli.

Czekamy na wsze opienie na ten temat.
11
Nam nikt by nic nie zrobił ponieważ nie ponosimy odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
12
Powiem tylko tyle:

Publiczne obrażanie ludzi, firm itp. jest karalne. Każda z firm, która poczułaby się urażona zamieszczonymi tu opiniami mogłaby skierować sprawę na drogę sądową.  Dlatego też ze względu na wasze dobro zmuszeni byliśmy usunąć wszystkie nazwy firm i nazwiska osób z tego wątku.

Pamiętajcie drodzy użytkownicy, że w Internecie już od dawna nie jesteśmy anonimowi.
13
Clod a ty wiecznie o jednym :)
14
Zwierzęta / Re: UMIERALNIA DLA PSÓW!!!
26 Lip 2007, 23:04:55
W imieniu portalu suwalki.info dziękuję za tak liczne zainteresowanie tematem. Jeżeli chodzi o pomysł zaproszenia osób z władz miasta do dyskusji na temat warunków jakie panują w schronisku pragnę poinformować, iż rozpoczęliśmy pewne starania, aby ten pomysł zrealizować. O wynikach naszych starań będziemy informować Was na bieżąco.
15
Propos po ostatniej burzy cały dzień u mnie neta nie było co to za obsługa techniczna?! w Fonecie nigdy tak nie było.
SMF spam blocked by CleanTalk