• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - gryson

16
Off-topic / Re: konto bankowe
02 Lut 2006, 08:53:03
Nie pamiętam już gdzie, ale ostatnio w jakimś porównaniu wberw wcześniejszym rankingom ktoś chyba skrytykował multi bank.
Ja mam konto w mBanku, jako konto \"pomocnicze\", do płacenia w necie i do odkładania tam zaskórniaków, nie płacę za jego prowadzenie.
Moim głównym kontem jest jednak rachunek w BOŚ (Bank Ochrony Środowiska). (jest na Kościuszki, onbok placówki Lucasa).
Opłata za konto kilka złotych razem z ubezpieczeniem karty i gotówki pobranej z bankomatu, co najważniejsze: WSZYSTKIE BANKOMATY W POLSCE BEZPŁATNIE!!! To się przydaje zwłaszcza młodym osobom, nie muszę odstać w gigantycznym chwilami ogonku pod PKO BP (ich bankomat też cześto nawala - chyba zbyt mocno jest eksploatowany), tylko idę do pierwszego lepszego bankomatu jakiegokolwiek banku i wypłacam pieniądze, bez żadnej prowizji. I  mam to już od niemal 3 lat, a BPH dopiero teraz reklamuje taką usługę, Ameryki to oni nie odkryli.
A do tego obsługa w naszym BOŚ-iu jest przesympatyczna, swoich klientów znają praktycznie osobiście większość,  (nawet dokumentów nie musze tam nosić żeby coś załatwić, i nie jestem żadnym znajomym tych Pań, one wszystkich tak sympatycznie traktują), dostałem tam najtańszy na rynku kredyt hipoteczny (1 % prowizji banku przez cały okres kredytowania - 30 lat, tego nikt nie oferuje!!!).
Aha, oczywiście dostęp do konta przez internet, przelewy za 50 groszy (tyle co w mBanku, ale mBank nie daje mi takich korzyści dodatkowych jak BOŚ), wszystko działa w porządku.
Naprawdę szczerze mogę ten bank polecić każdemu i daję gwarancję, że będzie zadowolony.
17
No tak, za nickiem \"polska\" kryje się debil z \"tajnej polski\". Z początku zdziwił mnie kretyński komentarz, teraz rozumiem. :-) Swoją drogą od kiedy to w psychiatrykach udostępniają pacjentom dostęp do netu? To chyba jakaś nowatorska metoda leczenia. :-)
18
Pawle, co do akumulatorów, to mój nikon dość sprawnie sobie radził na mrozie, choć nie przy 20 stopniach. Na pewno było między 5-10 stopni, 20 stopniowych mrozów to ja bym nie wytrzymał (a nikonowskie aku na pewno tak :-)), bo nie zwykłem nawet czapki nosić. :-)
Jak byłem na spacerku \"szadziowym\" nad rzeką to nie było parowania Hańczy niestety, słońca też nie było :-(
19
polska, tylko ja żony nie mam. Nie wiem co bredzisz.
20
Masz rację maciejan. Władza ma o sobie niewłaściwe mniemanie. To władza jest dla ludzi a nie ludzie dla włądzy.
A najciekawsze jest to, że władzą są przecież ludzie, któzy zanim ich wybrano, zanim dorwali się do stołków, też byli ludźmi, którzy narzekali na władzę, mieli pomysły jak władzę poprawić, co zrobić w mieście, co zrobić żeby ludziom żyje się lepiej.
Właśnie po to powinna być władza, po to powinien być samorząd: po to,aby zrobić wszystko by ludziom żyło sięlepiej, a nie przytrzaskiwac im palce w drzwiach, i to w drzwaich pałaców, w którcych ta włądza siedzi i mieszka. Władza, która dysponując budżetem i środkami rzeczowymi robi wsyztsko by ułatwić ludziom prowadzenie działaloności, którapomaga im jak może, a już przynajmniej nie przeszkadza.
Kurcze, czemu to tylko jest teoria?
Dlaczego w Suwałkach nie moze tak być?
Przykłady? Można je mnożyć. Jeden z najciekawszych to taki, że gdy w zimie ulice są nieodśniezone, kierowcy psioczą na drogowców, ale na ulicy, przy której mieszka prezydent Gajewski dyżuruje piaskarka (fakt potwierdzony). człowieka krew zalewa gdy się o tym dowiaduje, gdy widzi coś takiego.
Czy to jest włądza, która służy ludziom? Czy też moze nasze podatki służa władzy?
Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.
Owszem maciejan, masz rację, ja tez jakoś nie wierzę, że da się zmienić mentalność ludzi, któzy chcą rządzić naszymi pieniędzmi (nami tez chcą rządzić), ale musimy próbować. W ciągu 4 lat psioczymy na władzę, narzekamy, widzimy jak jest źle i jak marna jesr t anasza włądza, a potem w dniu wyborów znów ich wybieramy. Spróbujmy posłuchać innych, czy nie ma w tym mieście normalnych ludzi, którzy chcieliby zajać się naszym miastem,abo dobrze się w nim działo?
Ja mam nadzieje, że takie osoby jednak sie znajdą, muszą, bo jak tak dalej pójdzie to nasze miasto marnie skończy. Bedziemy mieli piękne miasto, z pomalowanymi fasadami kamienic na Kościuszki, parkiem za kilka milionów, z deptakiem, na którym beda siedzieli staruszkowie, bo młodzi stąd wyjada, bo nie będzie dla nich pracy w Suwałkach. Straszna wizja,,,
21
Maciejan, w tym roku wybory są... :-)
Ja mam cichą nadzieje, że wybuerzemy lepszą władzą.Nie jestem zwolennikiem prawicy, do niedawna sam byłem zaangażowany w działalnośc polityczną po lewej stronie, ale zrezygnowałem, właśnie z powodu tej władzy. Szczerze mi za nią wstyd...
22
Jak na razie to mamy przykłady tego, że nasz władza miejska działalnośc gospodarczą mieszkańców ogranicza bądź praktycznie likwiduje.
Inwestycja w przestrzeń powiadasz maciejan? Pomimo kilku milonów złotych park wygląda niemal tak samo jak przed remontem, poza kostką na alejkach, która kurcze jakoś trzymać się nie chce :-)
23
Aha, zapomniałbym o parku.
Jasne, park wygląda łądnie, ale wydać na niego oficjalnie 3 miliony, a rzeczywiście więcej to duuża przesada. I dlaczego Prezydent wciąż powtarzał, że to inwestycja? Ja jestem ekonomistą i dla mnie inwestycja to wydanie środkó na coś, co w przyszłosci przyniesie zysk, a jaki zysk przyniesie park? Żadnych!! mam już dośc słuchania o \"inwestycjach\" w mieście, z czego zdecydowana większośćdo inwestycji nie należy.
Ostni popis miasta z inwestycją to ulica między szkołą \"zielną\" a Zieloną Górką i wylotem na Filipów. Szedł ktoś tamtędy lub jechał? Ulica wąska, jak Emilii Plater chyba, a mają tamtędy jeździć i jeżdzą TIR-y!!! Chodnik wąziutki, za to ścieżka rowerowa szerokosći jezdni, lampy oświetleniowe oświetlają... jezdnię, ale chodnik całkowicie ciemny, iść tamtędy w nocy to niełże przeżycie. Czy to jakiś pijany architekt projektował? I czy ktoś na pewno trzeźwy lub rozumny zatwierdzał? Tak właśnie wygladają inwestycje w Suwałkach, nasza władza potrafi na wszystko wydać bezsensownie pieniądze.
24
Suwalczak zaproponował, żeby całą Kościuszki od Wigierskiej do Dwrenickiego zamknąć. On chyba nie wie co mówi. Jujz w tej chiwli w godzinach  15-16 na Noniewicza od Wigierskiej do Dwernickiego stoi korek samochodó (może Suwalczak mieszka na Północy to nie zna tej sytuacji i łatwo mi takie bzdury wypisywać, albo w ogóle z domu nie wychodzi). Więc już nie można bardziej przenieść ruchu z Kościuszki na Noniewicza. Hamerszmita i Emilii Paletr powiecie? Tak, tylko po nich i tak odbywa się już duży ruch między 15-16 (kto nie wierzy niech postoi sobie godzinke na Emilii Plater w godzinach szczytu), dużo więcej samochodó więc nie przyjmie, a Kościuszki oczywiscie nadal pełna samochodów. Sądzicie zatem, że suwalscy kierowcy będą chcieli jeździć tylko Utratą (może jak powstanie obwodnica Suwałk i ruch tranzytowy zniknie z Utraty to będzie to jakieś rozwiązanie częściowe problemu) albo za Zalewem i później 23 października lub Gałaja? Kierowcy dojeżdzający do pracy i ludzie korzystający z samochodu chcący załątwić sprawę w centrum nie będą chcieli deptaku i starówki,która im nie przyniesie korzyści a jedynie utrudni życie.
Problem natężenia ruchu w Suwałkach dotyczy w zasadzie godzin szczytu, czyliu 15-17, gdzi eskierować auto w tych godzinach. Zamknięcie Kościuszki na odcinku parku Konstytucji to niezły pomysł, ale pod warunkiem, że Mickiewicza i Piłsudskiego nadal będą czynnymi w pełni sprawnymi ulicami, bo inczej ulica Kościuszki stanie się niefunkcjonalna.
Do tego dochodzi również kwestia parkingów, miejsc postojowych brakuje, a aut przybywa, niech miasto cos z tym także zrobi.

Tyle w tej chwili mego głosu w tej sprawie, żeby Was nie zanudzić całkiem.
25
Zekocoster, nie ma problemu, mozemy kiedyś wyskoczyć gdzieś w plener. Ale poczekajmy, aż mrozy zelża. Niestety  w tygodniu pracuje, więc nie bardzo mam czas na focenie, w weekendy owszem, tylko nie zawsze jest dobra ku temu pogoda.
Owszem, można nauczyć się sporo od kogoś kto już trochę się czymś zajmuje, w przypadku fotografii trzeba jednak dodatkowo: oglądać mnóstwo zdjeć, podglądać prace innych i robić, robić, robic zdjecia, aż z czasem zamiast robienia zdjęć zacznie się fotografować. Ja tak robiłem, jak patrzę na swoje pierwsze zdjęcia to jestem załąmany :-)
Choć ja wciąż się uczę i jeszcze sporo nauki przede mną, ale zawsze łatwiej uczyć się razem.
Na cyberfoto, pod tym linkiem zakładamy suwalską grupę fotograficzną, więc jeśli masz ochotę to załóż konto na forum cyberfoto, i zgłóś się do grupy pod tym linkiem.
http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?p=581825&sid=b818f3a0403849f795dcd945bd739f66#581825
[email protected] to wszystko organizuje, zgłosiło się tam już kilka osób, młodszych ode mnie, więc mających więcej zapału, i pewnie wkrótce będą organizować jakieś spotkanie lub wypad w plener, będzie można pójść większą grupą. Zgłaszaj więc śmiało swój akces :-)
W razie jakby co pisz śmiało na maila, w każdej sprawie.
Pozdrawiam
Gryson
26
To niech kobylana wynajmuje miejsca noclegowe w swojej Bursie studentom uczelni, przecież uczelnie, które posiadają akademiki nie kwaterują w nich swoich studentów za darmo, tylko za opłatą, więc niech Ci suwalscy zapłaca Kobylanie i problemu nie widze. Ja sam w czasie studiów przez 3 lata mieszkałem właśnie w Bursie szkolnej, płaciłem i problemu nie było.
27
O, widzę, że powstaje grupa foto na suwalki.info. Cieszy mnir to i chyba się przyłacze :-)
Czy któres z Was udziela sie na Cyberfoto i tam zakłada z nami Suwalską Grupe Fotograficzną? Żebyśmy nie powielali grup. :-)
Ja chętnie wybrąłbym sie na wieczorne fotografowanie miasta, ale poczekam, az zima zelży.
Tu kilka moich fotek: http://www.onephoto.net/portfolio.php3?id_autora=9518
Wkrótce będzie działać ponownie moja wirtualna galeria to sie pochwalę.
Napiszcie coś o sobie.
Pozdrawiam.
28
Suwalskie władze widzą co robią?
Chyba nie wiesz co piszesz lub nie znasz suwalskich władz. Ja znam je doskonale, żenada.
Pomysł stworzenia deptaku padł już kilka lat temu, ciekaw jestem efektu, choć jak znam suwalskie realia to wyjdzie z tego jakiś bubel, kupa kasy pójdzie, jak kilka milionów na park (3 miliony oficjalnie, ile nieoficjalnie zostawię dla siebie),a funkjonalne i pożyteczne to nie będzie. Ale poczekamy...
SMF spam blocked by CleanTalk