• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Komu przeszkadza dokarmianie bezdomnych kotów???

Zaczęty przez ila1261, 15 Lis 2016, 14:37:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

ila1261

Jestem mieszkańcem osiedla Północ SSM. Dokarmiamy bezpańskie koty i dbamy o czystość w miejscu karmienia a odbywa sie to w wiacie śmietnikowej. Od jakiegoś czasu komus to przeszkadza i stara sie zniszczyc to dokarmianie. W ubiegłym roku postawione dwa domki dla bezdomnych kotów zostały skradzione. W tym roku rozkradane są miski z kocim jedzeniem a miejsce dokarmiania niszczone. Apeluje do mieszkańców o zwracanie uwagi na takich ludzi którzy moga się do tego przyczyniać. Mam na oku kilka takich osób ale trudno to udowodnić. Szkoda mi kociąt a idzie zima.
Rola i zadania MOPS Suwałki

elffi

mam ten sam problem na osiedlu Polnoc II
a dokarmianie kotow jest LEGALNE
bo za pozwoleniem administracji
bo jestem zajestrowana w Urzedzie Miasta jako spoleczny opiekun kotow
i o zgrozo......!!!!
mieszkancy blokow Kowalskiego 12A lub 10B maja za zle dokarmianie kotow w smietniku a sami dokarmiaja golebie i to splesnialym chlebem i brudzac trawniki!!!!!!!!!!!!!!!
ludzie-toz kot nie roznosi zarazy a TYLKO golebie

Słonec

Koty w blokach to przyjaciele ludzi. Kiedyś, zanim spółdzielnie powymieniały okienka piwniczne, ludzie uchylali je specjalnie, aby koty mogły wejść do piwnic. Dzięki nim nie było myszy, ani szczurów w blokowych piwniczkach. Też jestem za dokarmianiem, a ci którzy to niszczą nie mają serca.

fdg

Co za bajki , te koty wlasnie maja lapac myszy i szczury a wy jak dokarmiacie to rozmnazaja sie tylko na potege i tyle , najbardziej dziwie sie ze wy niby dokarmiacie okazujecie takie dobre serce ale nie bierzecie tych kotow do domow swoich pytam dlaczego ? te wasze koty same problemy z nimi właża na samochody , pod samochody itd zabierajcie te miski i te koty do swoich domow jak jestescie tacy dobrotliwi . A chleb ludzie rzucaja ptakom bo nie nie wyrzuca sie chleba na smietnik taka tradycja , nie ma gdzie tego chleba zostawic .

fdg

Do spolecznego opiekuna kotów : otoz koty te twoje roznosza zaraze, w odchodach ktore zostawiaja najczesciej w piaskownicy dla dzieci sa pasozytnicze pierwotniaki , ktore powoduja chorobe toksoplazmoze , a koty od mleka maja czesto biegunke bo wiekszosc kotow nie toleruje laktozy w krowim mleku

Do fdg

Czyli koty  które są dokarmiane to się rozmnażają i robią kupy do piaskownic a te nie dokarmiane to już nie??

fdg

przede wszystkim poki niedokarmiano nie bylo ich tyle wrecz rzadko gdzie bylo je widac , jak zaczeliscie je dokarmiac namnozylo sie ich bedzie niebawem kociarnia , ale czemu ich nie bierzecie do wlasnych domow ? nie wiem zarcie dajecie ale do domo nie chcecie brac

ja1

Ci to chyba bardziej w oczy szczypie,taka zawiść bo nie sądzę że to aż tak Ci przeszkadza w życiu parę kotów

Abracadabra

Również dokarmiam koty i nie sądzę, żeby od tego dokarmiania rozmnażały się na potęgę :). Kot z natury jest łowcą  i instynktownie będzie polował. Dokarmiamy koty, bo zimą nie jest łatwo o mysz czy inny rodzaj pożywienia. Bezdomne koty nie są odławiane przez schronisko, bo są mają żyć na wolności, są potrzebne miastu właśnie w walce z gryzoniami. Czy ktoś go dokarmi czy nie, będzie się załatwiał  :) i to najlepiej tam gdzie jest piach,bo jako czyste zwierzątko ma odruch zakopywania czyli sprzątania po sobie.
Nie zawsze jest możliwość zabrania kota do domu. Ja osobiście mam dwa i nie mam warunków na kolejnego, chociaż z chęcią bym zabrała. Nie sądzę też, żeby faktycznie innym przeszkadzał rzekomy brud, który tworzy się w trakcie dokarmiania w wiacie śmietnikowej. Faktycznie, miseczka gdzieś na podłodze stwarza dyskomfort i poczucie estetyki.
Oponentom dokarmiania zwierząt, które zimą nie zawsze są w stanie same sobie poradzić gratuluję empatii.

Ps. Fakt, od stricte krowiego mleka , koty mogą mieć biegunkę, dlatego warto rozcieńczać mleko wodą.

goscc

Te twoje koty włażą na samochody i pod samochody , powtarzam bierz je do domu skoro dokarmiasz, a nie martwisz sie ze marzna zima . Niektore koty trzymane pod kloszem w domu nie wiedza co robic z mysza hehe. Jezeli jestescie sympatykami to stworzcie jakies schronisko takim kotom a nie robicie kociarnie pod blokami . Gdy dokarmia się koty, często przestają one polować lub polują mniej. Mając nieograniczony dostęp do pokarmu, mają zwiększone szanse na urodzenie większej liczby miotów w ciągu roku. Osoba, która dokarmia koty, powinna zdawać sobie sprawę, że poprawa ich bytu bardzo szybko przełoży się na zwiększenie populacji.

Abracadabra

Widzisz jak mało wiesz o kotach :) Kot ma instynkt, który nie zanika. Nawet domowy wypuszczany na dwór , będzie polował. uwierz, wie co robić z myszą. Mój upolował na balkonie ptaszka i pasikonika a jest kotem domowym od urodzenia. Znajomy kot,również domowy ale wychodzący stale znosi do domu myszki. Poza tym, gdybyś nie wiedział, to zimą jest trudniej o znalezienie przez niego pożywienia .Tyle na temat instynktu.
Ti czy martwię się o marzniecie zimą, jest moją prywatną sprawą a zabranie kota do domu wyjaśniłam. Nie zrozumiałeś również kwestii moich kotów :) . Moje są w domu.
Nikt nie robi kociarni pod blokami, tylko dokarmia koty, które tam już są. Proste. Koty były, są i będą w mieście.
Tak bardzo przeszkadza Ci kot pod samochodem ? To nie tygrys, jak przejdzie po samochodzie wgnieceń też Ci nie zrobi :)
Faktycznie, dokarmiając kota zimą, który bytuje na śmietniku sprawię , że zwiększy się populacja kotów w około :)
 Gratuluję toku rozumowania i empatii :) Dbaj o samochód i miłego wieczoru życzę .

Do fdg

Gościu jest jak Pazdzioch z Kiepskich,taka mend. społeczna,nie przedstawił nawet żadnego sensownego argumentu przeciw dokarmianiu tylko pisze jakieś kacapoły bo mu się nudzi,siedzi caly dzien w domu.

goscc

Przedstawione zostaly argumenty , jest to potwierdzone ze dokarmianie wspomaga ich wiekszy  rozród i przyzwyczaja do pokarmu ktory dostaja , jeszcze raz powtarzam dlaczego ich nie przygarniacie do domu ? Masz 2 koty to wez i 3 i 4 dlaczego nie , wielcy z was milosnicy ale zaden nie chce brac ich do domu . Tak samo macie psy i wychodzicie wszedzie nasrane ale nie sprzatacie ale nazywacie sie wielkimi milosnikami zwierzat .

Do fdg

Zajmij się sobą lepiej i skończy wypisywać jakieś bzdety

gościnka

Do FDG!

Mój kot jest żywiony bardzo dobrze w domu a i tak łapie myszy ;]

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk