• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

500+ a rzucenie pracy

Zaczęty przez mama_mia, 13 Gru 2016, 13:17:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

mama_mia

Drogie suwalczanki, jestem mamą trojga dzieci. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rezygnacją z pracy, by być w domu z dziećmi. Nie ukrywam, że do rozważań skłoniło mnie to, że otrzymuję 500+, zastanawiam się czy opłaca mi się pracować, skoro zarabiam niewiele więcej. I choć na co dzień to nie problem, to czasem są wypadki losowe, dziecko zachoruje i nie ma go z kim zostawić. Czy któraś z Was zostawiła pracę, żeby siedzieć w domu z dzieciakami? Czy też bałyście się tego, że w przyszłości już nie będzie dla Was miejsca na rynku pracy?

ju

Witaj,
Ja również jestem mamą trójki dzieci i nigdy nie przeszło mi przez myśl, żeby zostawić pracę przez 500 +.
Praca dla mnie oraz dla wielu osób jest realizacją siebie.
Dzięki pracy nie tylko można się realizować, ale spotykać ludzi, robić coś dla siebie. Pracować, to nie znaczy Zależy jaką masz pracę i jak bardzo się w niej odnajdujesz lub nie odnajdujesz.
Decyzję każdy powinien podejmować za siebie i nikt nie powinien jej krytykować.
Miejsca na rynku pracy raz są (np. teraz) raz ich nie ma. Większe szanse mają mimo wszystko ci, którzy "nie wypadną z obiegu".
Zrezygnować z pracy być może jest łatwo, ale wrócić na te tory może być trudniej, a dzieci rosną.

ju

zjadło mi:
pracować to nie znaczy zaniedbywać dzieci.

Goś_ć

Nie mi oceniać i doradzać ale...czy Pani zastanawiała się nad tym?...co jeżeli przestanie Pani otrzymywać 500+ i w jaki sposób wróci Pani po latach do pracy? Gdzie składki na ubezpieczenie w razie choroby i innych zdarzeń losowych?
W tym przypadku niestety myślimy chwilą, ale chwila kończy się kiedyś i jaka będzie Pani i dzieci przyszłość, gdy zabraknie 500+ i skończy się program...ja w Pani przypadku takiego ryzyka bym niestety nie podjęła.
Bo dziś jest dobrze, ale nie wiemy co będzie jutro...

lol

A ja bym poradził Pani tak, jeżeli czuje się Pani w obecnej pracy niedoceniana np. pod względem finansowym i czuje Pani że praca którą Pani wykonuje jest niewspółmierna do wynagrodzenia to jest najlepszy moment żeby zostawić takiego pracodawcę, dzieci na pewno na tym nie stracą. A może z czasem Suwalskie firmy zaczną doceniać pracowników i coś się zmieni na rynku pracy.A co do ubezpieczenia to pewnie Pani mąż pewnie pracuje więc niema żadnego problemu z ubezpieczeniem w razie choroby.Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów.

JoollaannttA

Takich dylematów jak prezentowany ma teraz bardzo dużo kobiet. Jestem zdania, że nie ma co rozbijać tematu choćby z tego względu, że każda z Pań powinna indywidualnie podchodzić do tego zagadnienia i oceniać własne możliwości.

gościówka

A jaki jest sens pracować za najniższą krajową? Dzieci nie widzisz, do domu wracasz zmęczona, a to przecież jeszcze trzeba lekcje odrobić, coś ugotować, mieszkanie ogarnąć i zakupy. Doba za krótką się staje, żeby spędzać czas z dzieciakami. Skoro ktoś może sobie pozwolić na odejście, to nie widzę w tym problemu. Dzieci są ważniejsze od byle jakiej pracy.

My

Widać taka osoba taka zasadna skoro mając rodzinę za najniższą krajową pracuje Widać nigdzie nie chcą bo dzieciarnia jest

jojo

a emerytury tych pań to już z jakiego programu?1000+

lol

pracując u takiego buraka jak ty to emerytury się nie dożyje więc wybór jest prosty.

janiemoge

Nie wiem o co chodzi przecież pracujac zarabiasz i masz dodatkowo 1500zl czyli nawet jessli zarabiiasz najnizsza krajowa to j tak mas kolo 3000 zl jak rzucisz zostanie ci polowa.

~jo

Jeżeli chcesz gnuśnieć w domu przy garach i dzieciach to rezygnuj z pracy.Ja uważam ,że praca ubogaca nie tylko pod względem finansowym.Człowiek zupełnie inaczej funkcjonuje mając styczność z różnymi ludźmi,mając do wykonania obowiązki nie tylko te domowe czyli sprzątanie,gotowanie i podcieranie tyłków.Są matki ,które doskonale sobie radzą spełniając się zawodowo i rodzinnie.Z pewnością lenistwo wyklucza te dwie rzeczy.
Ja mam dwójkę dzieci a ze względów zdrowotnych dziecka przesiedziałam w domu 3 lata i wiem ,że takie bycie tylko w domu jest bardzo ciężkie.Teraz prowadzę swoją firmę i daje radę ze wszystkim nie licząc na to,że ktoś mi da.Owszem fajnie jest dostać ale dodatkowo idąc do pracy można mieć więcej ;) Kwestia umiejętności organizacji dnia.
Kobietki głowa do góry i do roboty ;) Nawet jak te zarobione pieniądze w dużej części przeznaczycie na opiekunki lub przedszkola to warto wyrwać się z domu :)
Wesołych Świąt ! :)

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk