• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

13 PLN brutto i koniec działalności ;(

Zaczęty przez były przedsiębiorca, 13 Mar 2017, 10:09:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

były przedsiębiorca

Niestety, Pani od Broszki wylała dziecko z kąpielą... Ustaliła razem z rządem RP minimalne wynagrodzenie 13 PLN brutto. Większość małych przedsiębiorców w Suwałkach zwalnia pracowników i likwiduje działalność gospodarczą. Widać to po wolnych lokalach do wynajęcia. Oczywiście duzi pracodawcy (Lidl, Kaufland Biedronka, większość firm w strefie - zwolnionych z podatków i na preferencyjnych warunkach na min 5-10 lat) delikatnie podniesie ceny wytwarzanych/sprzedawanych produktów i nie odczuje wzrostu płac! Agencje ochrony - bo tu był problem - śmieciowych umów - ""[email protected]#$nych przez emerytów - "przecież ja 3,5 PLN w w domu nie wysiedzę" - zaniżali na maxa stawki siedząc na budowach, parkingach i rozwiązując krzyżówki! teraz są dwie umowy - 13 PLN dla PIP i 4-5 PLN dla pracownika (1000 PLN za uniform, 100 PLN za krótko-falówkę, 50 PLN za podpieranie łokciami w pracy, etc.)

Właśnie od dziś jestem bezrobotny i szczęśliwy! Mam kasę z PUP, zgłosiłem się do MOPS-u bo mam na utrzymaniu rodzinę, chodzę do kościoła na darmowe obiady i komunikację miejską mam za darmo. Idzie wiosna to "to na czarno" popracuje bo mam duży warsztat i narzędzia w dobrym stanie. Nie muszę już wysłuchiwać od pracowników, że im jest ciężko, sprawdzać na bieżąco czy pracują, liczyć gwoździe, śrubki, wiertła i osprzęt... bo znikały ciągle, o benzynie wyparowującej nie wspomnę etc.

P.S. Polecam gorąco zakładanie własnej działalności buuuuuuuuahahaha ;)

nico

Cudy

I bardzo dobrze. Myślałeś,że płacąc pracownikowi 7 zł za godzinę jest on w stanie przeżyć? Pożyj teraz za tak "wielkie pieniądze". Suwalscy pseudo-biznesmeni... Żal.pl

Cudy

I bardzo dobrze. Myślałeś,że płacąc pracownikowi 7 zł za godzinę jest on w stanie przeżyć? Pożyj teraz za tak "wielkie pieniądze". Suwalscy pseudo-biznesmeni... Żal.pl

Cudy

były przedsiębiorca

Ciekawe, gdzie masz w mojej wypowiedzi napisane, że płaciłem 7 PLN - "suwalski pseudo wiecznie narzekający pracowniku"? Spokojnie pożyję, bo sobie odłożyłem i inwestuję ciężko zarobione przez siebie pieniądze.
Wymyśl pomysł na biznes, załóż DG, znajdź zlecenia, zakup ewentualne narzędzia do pracy, zatrudnij ludzi, wtedy wróć do dyskusji to porozmawiamy razem na poważne tematy. [email protected]#pe_sciska.pl

Kubawp

Jak kogoś nie potrafi prowadzić firmy by płacić w miarę normalne pieniądze ludziom,to nie powinien się za taki biznes zabierać.

Kubawp

co za biznesmen z Ciebie że wykończyła cię stawka dla pracownika 13zł brutto? nie kompromituj się "biznesmenie" co takie kokosy odłożyłeś, haha

były przedsiębiorca

Przeczytaj proszę ze rozumieniem mój post - nie napisałem, że mnie to wykończyło. Wykończyło złodziejstwo i cwaniactwo. Rząd RP od 1 stycznia narzucił odgórnie minimalną stawkę 13 PLN, dlaczego pństwo ingeruję w umowę między pracodawcą i pracownikiem? Ciekawe co byś powiedział jakbyś musiał 60% oddawać na 500+ etc. ze swojej pensji, bo tak rząd RP zarządzi?   

Trąba

"były przedsiębiorca"

Szkoda Twojego czasu i nerwów na dzielenie się Twoimi spostrzeżeniami tutaj. Generalnie jeśli masz jakiś problem to cały ogól przywali jeszcze mocniej w Ciebie ze zdwojoną siłą :) A dosyć często jest też tak, że to wszystkie komentarze negatywne pisze jedna osoba, więc po prostu na nieudaczników nic nie poradzisz. Te forum nie służy do tego aby komuś pomóc, tylko żeby jeszcze zdwoić jego problem, a najlepiej potroić- typowe zawistne społeczeństwo.

Co do Twojej wypowiedzi- to prawda, rząd nie powinien ingerować w umowy między pracownikiem a pracodawcą. Niestety, tak nie jest :)

Cudy

Widzisz. Mylisz się. Prowadzę działalność, zatrudniam 6 osób i zarabiają u mnie 14 zł na rękę plus premia. Ja nie muszę zarabiać na krzywdzie innych. Nie muszę mieć kokosów,bo wiem jak to jest pracować za grosze...

Kubawp

Ludziom za uczciwą pracę powinno się płacić, i tak zarabiamy za mało (nasza minimalna 3 euro/h jest śmieszna), ale jakaś patologia została zatrzymana. Chore jest za to co innego, że za lokal 250m2 który jest moją własnością płacę prawie 6 tyś zł podatku rocznie od nieruchomości, a na strefie czy sklepy wielkopowierzchniowe mają niższa stawkę, gdzie tu sprawiedliwość? I tak ze wszystkim przywilejami, ktoś je ma a kto inny na to płaci.

maksik

13 zł brutto to niewielka stawka. Planowane kolejne podwyżki znowu będą symboliczne. Mało kto rozumie, że dobrze opłacany pracownik jest bardziej wydajny i zarobi na siebie oraz na firmę. Taka Polska.

Misia34

Moim zdaniem można pracownikowi zapłacić dużo więcej, ale wtedy, kiedy rzeczywiście wykonuje on swoją pracę rzetelnie. Na szczęście są już narzędzia, które pozwalają kontrolować zatrudnione osoby, na przykład aplikacja Xapp, która służy przede wszystkim do kontroli czasu pracy pracowników w terenie oraz do sprawdzania na podstawie GPS, po jakim terenie się oni poruszali. Świetne rozwiązanie, jeśli zatrudniamy przedstawicieli handlowych.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk