• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Jak oduczyć psa siusiania w mieszkaniu?

Zaczęty przez Misia34, 25 Mar 2017, 07:42:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Misia34

Witam serdecznie,
od ponad roku mieszka z nami mały kundelek. Niestety, mimo licznych prób, nie udaje nam się oducczyć go siusiania w domu. Radzimy sobie z tym jakoś, stosujemy płyny neutralizujące przykre zapachy (np. Antyodor), no ale ile można. Czy macie jakies SKUTECZNE sposoby na to, aby piesek wreszcie postanowił siusiać na dworze? ;)

Psss

Trudno powiedzieć bez dokładniejszych informacji, co do "charakteru" sikania ;) , tzn. czy tylko posikuje czy też leje na całego. Czy to pies czy suka, jak często jest wyprowadzany itd. Jeśli uważacie, że zrobiliście wszystko co moźliwe w kwestii treningu czystości, to sugerowałabym jeszcze konsultację u weterynarza. Czasem psy posikują w domu z powodu kłopotów zdrowotnych (bakterie w moczu, problemy z nerkami itp), czyli po prostu nie są w stanie utrzymać moczy choćby nie wiem jak się starały ;) i trzeba wprowadzić leki.
To taka moja porada. Pozdr.

Kingee

Można jeszcze spróbować z podkładami - matami dla psa, ktrore leżą normalnie w domu.
Czy psiak jest mały? Na małe działa sposób na gazetę, czyli kłaść gazetę tam gdzie siusia i stopniowo przenosić ją w kierunku drzwi, wtedy na sikj pies powinien czekać pod drzwiami.
Są też spraye odstraszające i neutralizujące zapachy, które mają 'odstraszyc' psa od danego miejsca, ale nie znam ich dzialania.
No i moze pies ma po prostu jakas chorobe lub bakterie i dlatego posikuje.

mirelcia

baton

Skutecznym środkiem na pozbycie się przykrych zapachów jest Dog Odor Eliminator - VetExpert. Nie maskuje, ale całkowicie eliminuje nieprzyjemną woń. Może być stosowany na wszystkie miejsca, które są źródłem nieprzyjemnego zapachu (podłoga, dywany, klatki, materiały itp).

Lex1305

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk