• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Poród w Suwałkach

Zaczęty przez Pytająca, 08 Wrz 2017, 11:04:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pytająca

Witajcie.
Jak wiadomo,  każdy szpital ma inne reguły i zwyczaje. Więc pytanie do świeżo upieczonych mam.
Co zabrać do naszego szpitala na porodówkę? Co należy wziąć do torby, a co okaże się zbędne?  Dodam, że szykuję się na cesarkę i chcę dobrze wszystko spakować. Proszę o podpowiedzi.

słodziak

Witam,
dla dzidziusia na pewno krem do pupy, smoczek i dobrze mieć pieluchy, bo nie zawsze dają w "wyprawce". Swoje ubranka nie są zalecane, bo mogą zaginąć w pralni :) dla mamy tradycyjnie kosmetyki do higieny, szczotka do zębów, pasta, ręcznik, klapki pod prysznic, koszule do karmienia (najlepiej 2szt.), majtki siateczkowe, podkłady poporodowe ponoć dają w szpitalu. Jeszcze dość ważne są sztućce i swoja szklanka, bo posiłek jest często podawany z nożem, a bez widelca :/

Pytająca

O to mi chodziło.  Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

m-a-m-a

dla dziecka: pieluchy, krem do pupy, chusteczki nawilżane, 2 pieluchy tetrowe, ubranie dopiero na wyjście jest potrzebne, a do smoczka lepiej nie przyzwyczajać
dla mamy: szczotka, pasta, mydło, szampon - Pani Henia (mądra kobieta) nie zaleca myć włosów przy pierwszym prysznicu, ręcznik i koniecznie ręczniki papierowe - przydadzą się, żeby nie ubrudzić krwią bawełnianego, papier toaletowy, woda do picia - dużo wody trzeba pić, więc niech zaopatrzeni działa :), sztućce też się przydadzą, a po cesarce ciepłe skarpetki na stopach - jak znieczulenie będzie odchodzić to zimno jest w stopy). Jeśli masz długie włosy to gumka/frotka, oczywiście szlafrok, koszule do karmienia 2-3, kapcie, klapki pod prysznic, majtki siateczkowe - o rozmiar lub 2 większe niż nosisz, żeby było wygodnie (szwy i wkłady poporodowe - te dadzą ci na oddziale, bo podpaska to za mało), majtki siateczkowe (poporodowe) najlepiej typu bokserki bez gumek na nogawkach - kup kilka par, w aptece je znajdziesz

mio

A może ktoś się orientuje jak jest z remontem oddz. gin - położniczego? Słyszałam że ma być wykonany w tym roku, czy to jest prawda?

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk