• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Koszt budowy domu

Zaczęty przez miieszkaniec, 26 Cze 2018, 14:55:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miieszkaniec

Witam , chodzi mi generalnie o sam koszt budowy domu bez działki za ile wam udało sie wybudowac taki dom chodzi generalnie za jaka najnizsza cene stan surowy zamkniety i ewentualnie wykonczony bez zadnych tam frykasów do 100m kwadratowych .

też z Suwałk

Szukaj najtaniej to będziesz miał dom jak nawierzchnia ul;Kościuszki po wielu remontach. Nie wszystko co najtańsze jest najlepsze. No chyba że wino z Biedronki.

miieszkaniec

chodzi bardziej o zwykły dom bez zadnych bajerów , wymyslnych projektów i dachów jak w pałacach

marlena1

zależy z czego ten dom, jaki metraż?

wqqwsd

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-cieszyniankach-3-m6212370afe6e5-koszt-budowy-7#product-heading

Powierzchnia podłóg 103.7 m2
I. Stan surowy zamknięty 142 700,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 80 200,00 zł
Szacunkowy koszt robót budowlanych (I+II) 222 900,00 zł
Szacunkowy koszt robót budowlanych
(system gospodarczy) 178 320,00 zł
Szacunkowy koszt instalacji
14% kosztów robót budowlanych 31 200,00 zł

Do tego elewacja a gdzie płot?  do 220 tyś doliczyć z 70 tyś bo tam wszystkiego nie ma i masz 300tyś plus bramy płoty. kostka działka  i ponad 400 tyś nie ma.

A jak patrzysz aby był dom aby jak najtaniej wszystko co najtańsze to kup lepiej duże używane  mieszkanie.

miieszkaniec

jakie najtansze materialy czlowieku ? zwykły dom kwadratowy pietrowy z dachem kopertowym do 100m powinien wyjsc niedrogo , po prostu te wymyslne domy z dachami sa mało funkcjonalne bo skosne dachy sprawiaja ze nie ma przestrzeni potem w domu na pietrze i kosztowne sa dachy w takich domach

ojciec

Parterowy dom bez podpiwniczenia z użytkowym poddaszem o wymiarach 7 na 9 metrów budowany z pustaka suporex systemem gospodarczym i kryty blachodachówką (dach prosty, brak kukawek, 3 okna dachowe) - stan surowy zamknięty z rozłożeniem elektryki i hydrauliki 190 000 (bez działki).  

wqqwsd

Zwykły czy nie zwykły może być i kwadratowy nic nie zmienia człowieku liczą się metry co za różnica dla majstra  pustaka postawić tak czy inaczej ?

napisz ile masz PESO na wydanie może nie masz z czym startować ?

się zawiesiłeś na dachu  jakby był głównym wydatkiem.

Dach to najmniejszy problem możesz pokryć byle czym i będziesz miał dach
100 metrów x 2.5tys to już masz min 250 tyś
300-350 tyś min trzeba mieć

ojciec

Dach i kształt domu dużo zmienia, ja budowałem prosty prostokątny domek bez podpiwniczenia i z użytkowym poddaszem - łącznie 120m2. Dach dwuspadowy, posiada tylko komin i 2 okna dachowe. Koszt stanu surowego zamkniętego w przypadku mego domu wyniósł około 200 tys zł, sąsiad stawiał o 40m2 większy dom w kształcie litry L, dach typowo willowy w postaci 3 kukawek itp. i stan surowy zamknięty wyniósł go grubo ponad 300 tysięcy gdzie jego konstrukcja dachowa była nieproporcjonalnie droższa od mojej konstrukcji. Kąt nachylenia dachu, przekroje, deskowanie, impregnacja drzewa aż po prace wykończeniowe w postaci obróbki, rynny, gęsiory - NIE MÓWIĄC O ROBOCIŹNIE! to wszystko wpływa na końcową cenę. Budowa  małego domu 100-120m2 prostej konstrukcji pod klucz i bez działki to granice około 350 tys. zł.

ojciec

W moim opisie wkradł się w błąd - miały być 3 okna dachowe, osobiście też nie decydowałbym się na budowę domu poniżej 120m2. Co do cen to zawsze jest skala błędu i ktoś inny mógł wybudować dom w innej cenie - jest to normalnie bo wiele zależy od jakości używanych materiałów budowlanych, ja np. dach opierałem o produkty producenta ruuki i isover.

Jkm1990

Dom 120m2, z piwnica,dach dwuspadowy prosty bez kukawek z jednym oknem na dachu, z oknami,elektryka,ociepleniem piwnicy 150tys pln do tej pory. Materiały bardzo dobrej jakości..dach deskowany(obowiązkowo).. Uważam,ze jeszcze minimum 150-200tys pln pójdzie.  Materiały bardzo poszły do gory. Pustak(suporex 24cm) rok temu po 7pln, teraz 9pln. Wiem,ze są "Janusze",ktorzy uwazaja,ze za 150-200tys pln. Do własnego kosztorysu należy doliczyć minimum 20 000tys pln lub powinno być przewidziane "wydatki nieplanowane". Także 300tys pln to takie minimum przy obecnych cenach (w tym dużo pracy swojej...)

qerqerhet

Ja dodam, że nie tylko jakość materiałów ma wpływ na cenę nawet małego domku. Sąsiad budował taki sam dom jak mój, ale przy użyciu innej technologii i rozwiązań. Różnica stanu surowego zamkniętego wynosiła około 80 000 zł - różnice były już podczas wykopu, jeden dom miał ławy pod fundament 60 a drugi 100 bo jeden z nas dmuchał na zimne, potem jeden dał drenaż a drugi nie i tak kolejnymi krokami aż do elewacji gdzie jeden dał styropian a drugi płyty izolacyjne + klinkier. Mimo ogólnie używanych tych samych dobrych materiałów budowlanych i producentów i tego samego projektu taka różnica w cenie.

Ludzie patrzą na ceny cegieł, bloczków, pustaków i ewentualnie betonu i myślą, że stan surowy można postawić za stosunkowo "małe" pieniądze, niestety to nie te lata. Dziś nieruchomości są drogie, bez względu czy kupujemy stary dom, czy stawiamy własny prostej konstrukcji.

Najdroższe w tym wszystkim i tak jest wykończenie domu, tu dopiero są ceny i rozpiętości cenowe.

jpk

tyle ze na pewno jest roznica postawic typowy kwadratowy dom jak cale osiedle hancza niz wymyslne z dachami i konstrukcjami jak na gorce nad zalewem

1

Tam nie ma wymyślnych domów, tylko normalne nowe domki : )

mczay

Koszt budowy domu wydaje mi się na tyle wysoki, że wolałabym kupić któryś z domów na sprzedaż w Grodzisku Mazowieckim. Najbardziej spodobały mi się domy z Grodziska Mazowieckiego firmy oferującej się na stronie: https://www.makbud.pl/ . Są one solidnej konstrukcji i zdecydowanie wyróżniają się swoim futurystycznym wyglądem w porównaniu do pozostałych domów z Grodziska Mazowieckiego.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk