• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Ma ktoś panele fotowoltaiczne?

Zaczęty przez starak, 19 Wrz 2018, 07:53:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

starak

Witam. Jadąc samochodem przez Czechy, byłem zszokowany ilością instalacji fotowoltaicznych - całe hektary pól pokryte panelami. W Niemczech też są coraz bardziej popularne instalacje na dachach domów. Z tego co wiem, mają tam specjalne dotacje. Zakładając, że może kiedyś i u nas będą dotowane, proszę o opinie jak w praktyce wygląda ich wydajność, użyteczność, generalnie wszystkie plusy i minusy. Najlepiej z 'własnej autopsji' , ale jak ktoś ma jakakolwiek pewna wiedzę, niech się podzieli, proszę.

nutelka

19 Wrz 2018, 11:33:21 #1 Ostatnia edycja: 30 Paź 2018, 13:53:52 by nutelka
Mam takie panele. W zasadzie jak sie budowaliśmy to od samego początkku wiedzieliśmy,ze je założymy .Dom miał założenia energooszczedne tak więc panele były dla nas must have
https://twojdom.eu/czy-fotowoltaika-to-oplacalna-inwestycja


zmniejszenie kosztów związanych z zasilaniem budynku
zabezpieczenie przed stałymi podwyżkami cen energii
dodatkowa korzyść dla środowiska naturalnego
prąd dostępny także w przypadku awarii sieci energetycznych

Najlepiej zgłoś sie do jakiejś firmy, która zrobi Ci wycenę.

też z Suwałk

nutelka, fotowoltaiczne, fotowoltaiczne. Czyli prąd.

kaczorgigant

My też od razu zaprojektowaliśmy nasz dom pod fotowoltaikę i inne rozwiązania energooszczędne. Jak już coś projektować na lata to raz, a porządnie. Zdecydowaliśmy się na panele fotowoltaiczne do https://suntrack.pl/ z polecenia naszych znajomych. Firma nawet doradziła nam, że możemy się ubiegać o dofinansowanie na obniżenie kosztów zakupu fotowoltaiki. Jest w naszej gminie taki program i można się zgłosić, jeśli wypełnimy wszystkie założenia to nawet 40% kosztów możemy odzyskać.

moderators

Ja nie mam, ale myślę, że to przyszłość w budownictwie jednorodzinnym.

Pablo32

Niektóre firmy mają możliwość zrobienia wstępnych wyliczeń na swojej stronie. Sam robiłem kilka dni temu. Szkoda, że nie pomyślałem o panelach fotowoltaicznych jak kilka lat temu budowałem dom. Nie wiem jak wtedy, ale teraz znalazłem w internecie informację o możliwości dofinansowania całej instalacji https://pgreen.com.pl/panele-fotowoltaiczne/fotowoltaika-lubelskie-instalacja-dofinansowania/ Mówię o programie "Mój prąd". Warto się zapoznać. Zamierzam skorzystać.

farah557

Ja mam i nawet dostałem zwrot kasy w ramach programu rządowego Mój Prąd http://programmojprad.com/ Korzystaliście też?

lolson

Jeżeli poszukujecie jakiegoś sprawdzonego miejsca, w którym moglibyście zaznajomić się z różnymi faktami na temat fotowoltaiki, to polecam zerknąć do Forum Fronius. Na ich stronie https://www.forum-fronius.pl/ znajdziesz wiele przydatnych porad i wskazówek na temat falowników,  więc jeżeli jesteś zainteresowany taką tematyką, to koniecznie sobie tam zerknijcie.

maree

Ja jeszcze nie mam ale znajomym montowała fotowoltaikę znana firma bo to Polenergia Fotowoltaika i mogę ich śmiało polecać, rzetelnie podchodzą do sprawy, wszystko wyjaśniają na spokojnie, odpowiadają na pytania i wątpliwości, pomagają też w uzyskaniu dotacji

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk