• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Logistyka na magazynie

Zaczęty przez starak, 18 Lis 2018, 08:30:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

starak

Chciałem zapytać o kwestie związane z logistyką na magazynie - w jaki sposób efektywnie przeszukiwać stany magazynowe, uzupełniać braki - chodzi o to, aby przyspieszyć ten proces?
Krótko mówiąc chodzi o jakiś pełnowymiarowy system logistyki do magazynu, który umożliwie szybkie lokalizowanie przedmiotu na który jest zapotrzebowanie.

magazyn

jest wiele programów informatycznych które umożliwiają takie funkcję wszystko jest uzależnione od kasy potrzebnego sprzętu oraz rodzaju i powierzchni magazynu. Jest wiele oprogramowania i firm które takie rozwiązania proponują wiążę się to oczywiście z kasą im bardziej rozbudowany system i wiele opcji tym jest drożej. Polecam oprogramowanie oparte na systemie WMS. Ja osobiście pracuje na SAP i bardzo sobie chwalę. Tworzenie lokalizacji, rozmieszczanie skanerem za pomocą kodów kreskowych, sprawdzanie lokalizacji danego asortymentu to tylko kilka z dostępnych funkcji.

madam4

U siebie w firmie macie także hale plandekowe warszawa? Jak mamy mało pomieszczeń to można pomyśleć także o takich przenośnych i chwilowych pomieszczeniach. Szybko się je składa i rozkłada i możemy mieć je od ręki. Korzystaliście kiedyś z takiego rozwiązania?

mentorka

Warto zadbać także o różnego rodzaju palety i skrzynie do magazynowania, a także transportu produktów. Nie wiem, czy sprawdzaliście już ofertę Schoeller Allibert? Jeśli nie, to warto to nadrobić. Ich oferta na pewno was zainteresuje. Mają także w ofercie takie https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/skrzynki-na-warzywa-krlestwo-za-wieo/ skrzynie na warzywa i rozważam ich zakup.

ToTuToTam

Zarządzanie magazynem nie jest takie proste, dlatego najlepiej powierzyć to profesjonalistom. Kompleksową obsługę magazynu oferuje firma Rhenus https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/rozwiazania-magazynowe/logistyka-zwrotow/ . U nich można zamówić między innymi zarządzanie zwrotami. Specjaliści z Rhenus organizują nie tylko szybką i bezproblemową usługę zwrotów ale także mogą zajmować się przyjmowaniem i wysyłaniem towaru. Na ich stronie znajdziecie szczegóły oferty.

trusia

Każdy z was ma swoje tutaj racje. Ale ja jeszcze tutaj wspomniałabym o różnych innowacyjnych sprzętach - czy macie już coś na uwadze? Ja przykładowo zastanawiam się czy nie kupić wózki widłowe spalinowe ,ponieważ dzisiaj można znaleźć modele, które są mniej szkodliwe dla środowiska. A jednocześnie pełnią bardzo użyteczną funkcję.

mychaa

Na pewno warto tutaj wspomnieć też  o odpowiednim wyposażeniu magazynu. A skoro tak, to warto byłoby się dowiedzieć gdzie możecie kupić lub wynająć wózki widłowe Wola Wągrodzka, czy też inne podobne sprzęty. Jak chodzi o wózki widłowe, to tutaj sądzę, że zainteresuj was oferta Elektro-Complex.

dreamer

No chyba, że nie chcecie budować magazynu, lecz go wynajmować, to jest to możliwe tutaj http://ejko.com.pl/ . I warto  się do nich zgłosić, bo o nic nie będziecie musieli myśleć... Czy to przepakowanie, czy nawet etykietowanie  - to oni też mogą  się dla was tym wszystkim zająć.

Raceman

Na magazynie warto też zabezpieczyć poszczególne elementy przed rdzą. Polecam postawić w takim przypadku na materiały od https://kenmix.com.pl/. Działają antykorozyjnie i gwarantują odpowiedni efekt.

Mi5hu

Oprogramowanie to jedno, ale powinno się również zadbać o sprzęt. Chociażby czujniki (https://www.ifm.com/pl/pl/category/200), które usprawnią procesy w firmie.

Wortek

Potrzebuję Waszej porady w sprawie doboru odpowiedniej roli do mojego paleciaka https://kamar-kola.pl/rolki-poliamidowe/. Pracuję w magazynie, gdzie często używam paleciaka do przemieszczania ciężkich palet. Niestety, ostatnio rolka paleciaka uległa uszkodzeniu i muszę znaleźć nową. Czy możecie polecić mi jakieś dobrej jakości roli, które sprawdzą się w intensywnym użytkowaniu https://kamar-kola.pl/rolki-poliamidowe/r-40-50-8/? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rekomendacje dotyczące roli do paleciaka.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk