• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Pomoc psychologa dziecięcego

Zaczęty przez lonka2871, 23 Lut 2018, 13:54:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

lonka2871

23 Lut 2018, 13:54:05 Ostatnia edycja: 26 Lut 2018, 14:20:46 by lonka2871
Znajomej córka od zawsze była stawiana ponad wszystkich. Chodziła na multum kółek naukowych, tańce, gimnastyka. Od pewnego czasu zaczęła się buntować, a rodzice nie potrafią sobie poradzić z tą sytuacją. Zaproponowałam im pomoc psychologa rodzinnego jak ten http://ciszapoburzy.pl/ , który myślę że mógłby uporać się z ich problemami. Czy to słuszna decyzja?

...

Uwazam,ze niepotrzebnie.Nie ma co zmuszac skoro dziecko nie chce chodzic tzn.ze przerasta ja juz to wszystko,za duzo na raz dla niej.Niech chodzi na zajecia,ktore lubi I na ktore chce chodzic.Na sile nie ma nic.

thedarkof

Do psychologa owszem ale rodziców. Mają wysokie ambicje którym dziecko jak widać nie daje rady już sprostać. Często tak jest ,że jak sami "sie nie spełnili" to za wszelką cenę starają się by dziecko to nadrobiło za nich.

Bob

Dokładnie, jak najbardziej rodziców do psychologa, to nie o to w życiu chodzi aby dzieci chodziły na jak najwięcej zajęć dodatkowych, no ale dzisiaj przy tej medialnej nagonce, przecież trzeba mieć czym się pochwalić przed znajomymi na Fejsie. Głupota i nic więcej, należy samemu się zająć swoimi dziećmi bo to rodzić ma być autorytetem.

Misia34

A co zrobić, jeśli u dorastającego dziecka zaobserwowało się zespół przewlekłego zmęczenia?Tak mi się wydaje, ponieważ kuzynka ciągle chodzi jakaś taka rozleniwiona, nic jej się nie chce, ciągle skarży się na to, że jest zmęczona, mimo, że tak naprawdę nie ma powodów, by dopadło ją takie zmęczenie... Czy udać się z nią do specjalisty? Czy psycholog to dobry wybór, czy raczej postawić na innego lekarza?

mczay

Na co cierpi Twoje dziecko? Czy jest autystyczne? Jeśli tak, przeczytaj o Zespole Sawanta: https://www.hellozdrowie.pl/sawant-co-kryje-sie-pod-tym-terminem-jak-dziala-umysl-osoby-cierpiacej-na-zespol-sawanta/ (czy Twoje dziecko ma z nim do czynienia?)

moderators

Może pomoże Ci troszkę strona https://juniora.pl/ . Znajdziesz tam wiele pomocy terapeutycznych i logopedycznych.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk