• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Pomiar prędkości oraz przejechanej trasy na rowerze

Zaczęty przez czarnota, 08 Mar 2019, 10:05:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

czarnota

W jaki sposób mierzyć przejechaną trasę na rowerze oraz bieżącą prędkość. Zastanawiam się czy robić to z wykorzystaniem telefonu (i jakiejś aplikacji - jakiej) bądź wykorzystać licznik do tego celu?

gosc 1122

Aplikacji na Androida jest dość, no ale trzeba mieć telefon z GPS. Wadą jest uśrednianie prędkości, ale za to można prześledzić potem trasę na mapie. Jeśli komuś zależy na dokładnym wskazaniu chwilowej prędkości, to bez licznika elektronicznego na koło się nie obejdzie. Wadą jest, że trzeba go wypinać przy pozostawianiu roweru i dbać o baterie.
Ja miałem mechaniczny dostosowany do średnicy koła. nigdy się nie zepsuł, nie wymagał obsługi, np. ale prędkości taki nie pokaże.

trezors

08 Mar 2019, 13:53:41 #2 Ostatnia edycja: 13 Mar 2019, 11:49:00 by trezors
Tak jak kolega napisał, można spokojnie użytkować aplikacje np popularna endomondo. Problemem jest tylko zużycie baterii, bo jednak telefon oprócz transmisji danych musi mieć włączony GPS, za pośrednictwem którego można zapisywać aktualnie przebytą trasę.
Na dłuższe trasy lepiej jest zainwestować w typowy licznik rowerowy, który po prostu będzie mniej zawodny.
Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: https://www.dobrerowery.pl/

Wodek

Jak szukasz dobrego zegarka sportowego dla siebie z pomocą którego będziecie mogli mierzyć prędkość, przebyty dystans, czy mapy topograficzne to warto sprawdzić Garmin Fenix 6X Sapphire https://www.abcgps.pl/zegarek-do-triathlonu zdecydowanie daje radę, tym bardziej jeżeli jesteście fanami triathlonu :)

pjoterak

No więc, jeśli zastanawiasz się, jak mierzyć trasę i prędkość podczas jazdy na rowerze, to mam dla Ciebie kilka myśli. Możesz oczywiście używać telefonu i różnych aplikacji, ale minimalnie lepszą opcją jest licznik.

Jakość pomiaru to pierwszy plus licznika rowerowego. Te urządzenia są dosłownie stworzone do tego, żeby dokładnie śledzić Twoją jazdę. Nie musisz się zastanawiać nad jakością GPS czy łączności - po prostu jedź.

A co z baterią w telefonie? Jazda na rowerze to czasem maratony, a korzystanie z aplikacji może przyspieszyć wyczerpywanie baterii. Tutaj licznik rowerowy daje oddech. Twój telefon pozostaje oszczędny, a Ty spokojnie używasz go na inne rzeczy.

Możesz znaleźć ciekawe opcje w każdym praktycznie sklepie rowerowym, np tu. https://sklep.rowery.pl/

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk