• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Ochrona dzieci przed kleszcami

Zaczęty przez starak, 01 Maj 2019, 09:41:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

starak

W jaki sposób chronić dzieci przed kleszczami? Jak powszechnie wiadomo, dziecko wejdzie wszędzie, a kleszcze jest nosicielem różnych groźnych chorób. Jak to u was wygląda, z waszej perspektywy?

bursky

01 Maj 2019, 12:42:47 #1 Ostatnia edycja: 29 Maj 2019, 12:22:58 by bursky
Kleszcze niestety występują w co najmniej kilku stadiach rozwoju. Te najmniejsze czyli larwy, następnie groźne nimfy i jeszcze groźniejsze osobniki dorosłe.
Liczy się prewencja, a więc odstraszanie. Na rynku jest dużo skutecznych preparatów. Wiadomo, że czasami może dojść do ukąszenia, wówczas trzeba możliwie szybko i sprawnie usunąć kleszcza dezynfekując miejsce wkłucia. Są do tego celu specjalne przyrządy które mozna kupić przez internet bądź w aptece. Info na temat tego preparatu: https://kickthetick.pl/kick-the-tick-repelent/

Olgk3

Nie wiem czy jest jakiś skuteczny sposób na kleszcze :/ Ja po prostu staram się, aby moje dzieci nie chodziły po żadnych chaszczach.

kalinaa

W sumie tutaj https://muggasklep.pl/co-na-kleszcze-dla-dzieci-n-44.html macie odpowiedź  co warto kupić na kleszcze? Dowiecie się jak działają preparaty marki Mugga i jaka jest ich skuteczność?  Warto co nieco w tym temacie się dowiedzieć.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk