• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Zakup działki budowlanej

Zaczęty przez Dorne, 23 Mar 2021, 09:21:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dorne

Dzień dobry, mam pytanie do osób które kupowały działkę budowlaną a były "zielone" w temacie, korzystaliście Państwo z jakichś doradców? Agentów nieruchomości, prawników, męża/żony? Zastanawiam się czy warto zatrudnić kogoś do pomocy - gdyż myślałam że wiem wszystko.. dopóki doputy nie otworzyłam księgi wieczystej nieruchomości  - i zgłupiałam. Pozdrawiam

Hieronymus

Większość rzeczy podpowie geodeta bądź architekt rzecz jasna już po zakupie działki, w naszym przypadku na budynku który kupiliśmy razem z działką był konserwator zabytków. Dlatego przed kupnem odwiedziliśmy wydział zabytków, następnie urząd gminy żeby się dowiedzieć czy działkę obejmuje plan zagospodarowania czy należy się ubiegać o warunki zabudowy i jeśli o warunki zabudowy to jak długo należy na to czekać.
Zerknij sobie również na stronę:
http://wyszukiwarkafunduszy.pl/wiedza-o-prawie-i-finansach/co-musimy-wiedziec-o-ksiedze-wieczystej/

Są tutaj informacje o tym, jak sprawdzić księgę wieczystą.

strzała

Jak chcesz pomocy to chyba na stronie głównej suwałki.info mają nieruchomości i pomagają ludziom :-)))

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk