• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Jakie instalacje przy budowie domu

Zaczęty przez Nower, 30 Cze 2021, 08:51:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

Nower

Jakie są niezbędne instalacje, ktore się Wam sprawdzily przy budowie domu? O czym warto jest pamietać?

Horst

Ogrzewanie podlogowe, Rolety zewnętrzne, duże okna tarasowe, dużo gniazdek elektrycznych nawet na zewnątrz, wymuszona wentylacja wraz z klimatyzacja i filtry na wode w całym domu.

Dobrze jest również zamontować w domu monitoring i system alarmowy. NIe trzeba kombinować z elektryką, jest możliwosć zamontowania bezprzewodowego.
https://techweek.pl/kamery-wifi-do-domu-bezprzewodowy-system-monitoringu-wizyjnego.html

Jak jest opisane na stronie. Zobacz sobie.

Hubabuba

Wentylacja mechaniczna to na wyrost.No chyba że w Rybniku albo Krakowie.Pozamykać okna i puścić powietrze przez filtry. Jak budujesz dom to nigdy nie rób ani alarmu ani kamer bezprzewodowych. Niby można ale po kablu lepiej. Bezprzewodowy to net zrob.poproś znajomego nerda niech ci dobierze sieć na Access pointy. Dobrze za wczasu przewidziec wszelkiego typu anteny na dachu (Wi-Fi,DVB-T,sat)i stosowne kable do nich. Potem robić jakieś dziury w dachu po dekarzy to porażka i proszenie się o cieknący dach. Jeżeli furtka to kabel do domofonu i sterowania bramą na posesję.

ToTuToTam

Na pewno warto rozważyć montaż klimatyzacji. Przede wszystkim od razu można wykonać instalację, co sprawia, że w później nie trzeba kuc ścian aby zrobić przewody. Nie wiem czy wiecie, że teraz dostępne są takie klimatyzatory z funkcją oczyszczania powietrza https://salonklimy.pl/zdrowie/ . Dzięki specjalnym filtrom klimatyzator wyłapuje zanieczyszczania. Takie urządzenie doskonale sprawdza się dla osób z alergią.

roksanaa

Przy wykonywaniu różnych prac również się przydadzą wam dobre kleje specjalistyczne. Jak tutaj https://ataszek.pl/93-kleje-polimerowe sami możecie zauważyć, macie do wyboru najróżniejsze produkty-  także w razie czego u nich możecie dokonać zakupu.

Raceman

Warto stawiać też na rozwiązania eko. Na stronie https://www.polubiszremont.pl/5-sposobow-na-bycie-eko/ można poczytać na ten temat więcej.

michallks

Cześć! Kalwaria Zebrzydowska to piękne miasto pełne historycznych budynków i charakterystycznych dla regionu dachów. Czy ktoś z Was ma dobre doświadczenia z firmami dekarskimi w okolicy? Jakie są Wasze ulubione style dachów w Kalwarii Zebrzydowskiej https://dekkart.pl/dachy/kalwaria-zebrzydowska/? Czy preferujecie tradycyjne, spadziste dachy, czy też bardziej nowoczesne konstrukcje? Czy możecie polecić jakieś firmy dekarskie, które specjalizują się w danym stylu dachu?

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk