• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

CO ZAMIAST MLEKA KROWIEGO

Zaczęty przez Margarita, 28 Lip 2021, 09:53:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

Margarita

No więc hej wszystkim
Mam problem, ponieważ od chyba 2 lat odkryłam u siebie nietolerancję laktozy. Od razu wyeliminowałam je z mojej diety jedzenia i od tego czasu wypiłam chyba tylko łyczka mleka. Problem wynika w tym że nie wiem czym je mogę zastąpić. Próbowałam mleka ryżowego ale to był bardziej napój, tak samo mleka migdałowego tylko jakaś słaba jakość była . Polecacie jakieś produkty na zastąpienie mleka? I co mogłabym jeść żebym nie miała niedoborów?

igmarte

Zależy do czego to mleko chcesz. U mnie było tak jak u ciebie. Do kawy piję lakto free. Ma co prawda lekki slodkawy posmak ale idealnie nadaje się do spieniania. Do owsianek czy deserów dodaje napoje roślinne. Zazwyczaj jest to migdałowe lub kokosowe. Przyzwyczaiłam się do nich. A to że maja mniej kalorii to ich plus. Czasem kupuje napój owsiany barista i dodaje do kawy.
Co do serów to nigdy ich nie jadłam dużo więc nie tęskno mi.
Moja mama ma nietolerancje i od jakiegos czasu zażywa tabletki lactokontrol i mówi że jest ok
Możesz ewentualnie zobaczyć jak działa u Ciebie mleko kozie https://www.nawidelcu.pl/produkty/mleko-kozie-dla-zdrowia/ .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk