• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Remont mieszkania jak się za to zabrać?

Zaczęty przez lenta, 27 Sty 2022, 06:53:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

lenta

Aktualnie przymierzamy się do remotnu mieszkania i zastanawiamy się jak się za to zabrać. Nie remontowałam jeszcze sama. I nie wiem na co zwracać uwagę. Może doradzicie co Wam się sprawdziło a co nie? Dodam może, ze w domu mieszkają małe dzieci.

Może jakies porady? Może ktoś doradzi?

nutelka

My mamy na wszystkich klamkach takie gumowe zawleczki, gdyby nie to, to już dawno wszystkie ściany na wysokości klamek byłyby dziurawe. A co jeszcze, to na pewno bezpieczne meble, typu nie stoliki czy kwietniki na 3 nóżkach, bo taki wstający brzdąc może sobie tym zrobić krzywdę i przy okazji coś uszkodzić. Po doświadczeniach z wynajmowanego mieszkania - nigdy więcej szklanego stołu/ławy. Co chwilę były nabijane guzy, starszy syn prawie wybił zęba. Nienawidzilam go z całych sił, w sensie stołu a z gadżetów.. no nie wiem może właśnie takie gumki na rogi stołów. O! Kiedyś widziałam u kogoś taką wysuwaną szufladę pod umywalką, która służyła za stopień do mycia rąk przez małe dziecko. Jeżeli są schody to koniecznie bramki, ale rozporowe, nie te wkręcane. Przynajmniej po ściągnięciu nie ma dziur w ścianach my krzesła mamy bez obić, w sensie oparcie plastikowe, siedzisko łatwe do mycia. I to nie tylko przy niemowlaku, 4-latek też może ładnie nabrudzic przy jedzeniu. No i kitchen helper jeżeli jest wyspa kuchenna. Wygodniej dziecku niż na krześle i bezpieczniej. Jak się lubi rośliny to poczytać, które są bezpieczne dla dzieci - lubią kosztować, a nawet jak nie to jak urwą listek czy gałązkę to sok może zaszkodzić. Najlepiej w stabilnych donicach lub poza zasięgiem małych rączek.
No i ważna jest łazienka https://lazienka-rea.com.pl/wanna-z-parawanem-prysznicowym.html Polecam szczególnie montaż wanny z parawanem, która jest wygodna przy maluchach. I takie dwa w jednym zamiast osobno prysznica i wanny.
Sprzęty blokowane (teraz chyba już wszystkie są takie) np indukcja, mikrofala, piekarnik, pralka itp. Jezeli dom ma piętro i są okna balkonowe to najlepiej zrobić na kluczyk lub tymczasowo mieć wyjmowaną klamkę. Z resztą w normalnych oknach też nie jest to głupie. Balustrada u góry powinna być taka, żeby dziecko się nie wspinało czyli nie poziome elementy.

moderators

Najważniejsze to ustalić czy chcecie sami remontować, czy wynająć do tego konkretną firmę. Wiadomo samemu zawsze jest dużo taniej, bo nie trzeba płacić za robociznę, ale za to lokalne firmy często maja podpisane umowy z dystrybutorami różnych materiałów budowlanych, takich jak https://techplast.group/. Dzięki temu mamy dostęp do tańszych cen materiałów. Dlatego warto na spokojnie przemyśleć wszystkie za i przeciw remontu na własną rękę.

Madziucha9987

My się w zeszłym roku zdecydowaliśmy na kominek od hajduka https://hajduk.eu/ . Na szczęście mąż bardzo zdolny i sobie poradziliśmy. To była bardzo dobra decyzja. wieczory spędzone przed kominkiem wynagradzają cały trud remontu. Życzymy powodzenia!

Jackow

Raczej nie oczekiwałbym tutaj na jakieś użyteczne odpowiedzi bo nikt pewnie nie widział na własne oczy mieszkania, które ma być remontowane. Nie wiadomo co tam ma być robione. Gdyby jednak planowaliście montaż nowych schodów to tutaj można wybrać coś fajnego do niewielkiego mieszkania: https://atriumshop.eu/12-schody-atrium. Tak czy inaczej życzę powodzenia podczas remontu.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk