• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Obwodnica Augustowa.

Zaczęty przez pioswa, 04 Sie 2006, 12:34:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Krzysztof M.

Clod przecież nie był to niecenzuralny wyraz  :P

Co do większych wałków Unia do tej pory nie wtrącała się w naszą politykę wewnętrzną skoro w tym przypadku jest inaczej nie jestem pewnien czy był większy wałek (nie chodzi mi o aspekt finansowy) plan obejmuje uszkodzenie lub zniszczenie obszarów, które mogą służyć za obszary wskaźnikowe, są bardzo cenne dla całej Europy. Od czasu objęcia ich ochroną, a następnie wejścia do Unii musimy pamiętać, że nie jesteśmy już ich jedynymi właścicielami, za co zresztą nam płacą duże pieniądzę.  Nagle ni z tego ni z owego powstaje bezsensowny plan ich zniszczenia bez kompletnie żadnego całościowego ekonomicznego uzasadnienia. Ważniejsi ludzie niż drzewa- jasne:/, a ciemnota wierzy i powtarza puste slogany bez znajomości jakichkolwiek faktów.
We are only what we are...

clod

Moim zdaniem był, pomimo wykropkowania, jednoznacznie obraźliwy.
Tak jak jest teraz jest ładniej, a sens został.
Każdy już sobie jakiś wulgaryzm dośpiewa  :P
Pozdrawiam
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

Wadim Grinko

znaczy się znak przestankowy?

Krzysztof aż tak bardzo nie przesadzaj, objęcie danego obszaru pod ochronę programem Natura 2000 nie oznacza by teren ten był absolutnie nietykalny - w przypadku Rospudy nagromadziło sie tyle wątpliwości i niedomówień, że trzeba teraz czekać zapewne na rozstrzygnięcie przez Trybunał strasburski - to dobrze, niech nasi ministrowie prawdziwi Polacy rozprostują kości i pokażą sie na forum miedzynarodowym, a nie w kraju zgrywają wielkie pany...

EX-Suwlaczan

Pomimo wulgaryzmów i nagromadzonych emocji Krzysztof ujął dokładnie sens działań białostockich planistów. Po zmianach geopolitycznych jakie zaszły w Europie okazało się że Białystok leży \"nie po drodze\". Dlatego tez forsuje się takie rozwiązanie, które by utrwaliły przebieg Via Baltiki przez to miasto. Dodatkowo obecna władze Augustowa i Bialogostoku mają poracie u włądz centralneych (zgodnosć polityczna) - dlatego możemy się spodziewać eskalacji problemu!!! A nawet ogrmnych kar. Społęczęństwo Polski jest zmęczone tym lokalnym sporem I brakiem checi przesunięciem drogi o kilka km

Wadim Grinko

teraz kar nie będzie, no chyba, że po wyroku Trybunału, jeśli zakażą budowy, a my będziemy kontynuować nielegalne prace...
obecnie jest okres lęgowy ptactwa, więc prace budowlane i tak musiały być przerwane...

Pepa Singer

Nie wiem czy zauważyliście jak, w czasie tego całego zamieszania z Rospudą, Augustów szybciutko przypisał się do Podlasia. Wydaje mi się, że Augustowiaki to wyjątkowo durnowaty naród bez wyobraźni i tożsamości. Nie potrafią uszanować tego, co mają najcenniejsze, czyli dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Wystarczy popatrzeć na to co zrobili ze swoim pięknym rynkiem i na to, co by chcieli zrobić z Doliną Rospudy. Ot dumne miasto królowej Bony, pasują do tej naszej zapyziałej metropolii zwanej Białymstokiem.

Wadim Grinko

oj Pepa nie przesadzaj, politykierzy zrobili ich w konia, a ty im dokuczasz... durnowatego luda w każdym mieście siła...

mjas

Co do  wspomnianych parę postów wyżej przez Spidy\'ego konsultacji firmy ScottWilson.
Na suwalskim forum GW pytałem o nie 25 września 2006 r., ale  nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi. Rzeczywiście nie było żadnych informacji i ogłoszeń? Pamięta ktoś może?  
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=74&w=49240996

Wadim Grinko

pojawiły się informacje o... hmmm... niepełnej rzetelności ekspertyzy dotyczącej wpływu budowy obwodnicy przez torf na system ekolo doliny Rospudy -> http://wiadomosci.onet.pl/1498487,11,1,1,item.html - czekamy co będzie dalej...

px

z GW:
[cytat]Według nieoficjalnych informacji w Brukseli już zapadła decyzja, że 21 marca Polska zostanie pozwana przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Równocześnie KE zwróci się do Trybunału o sądowy nakaz wstrzymania prac. Jeżeli Polska przegra proces, mogą na nią zostać nałożone wysokie kary.
[/cytat]

clod

Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

trombka

za wyborczą


Zepchnąć przyrodników z drogi nad Rospudą
Jakub Medek, Augustów
2007-03-15, ostatnia aktualizacja 2007-03-14 20:43
Przedstawiciele dyrekcji dróg uniemożliwili terenowe spotkanie niezależnych naukowców z europejskimi dyplomatami.
Z inicjatywą roboczej wizyty w Augustowie wystąpiła ambasada Niemiec. Dyplomaci z Litwy, Łotwy, Estonii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec chcieli wysłuchać drogowców budujących obwodnicę przez torfowiska Doliny Rospudy oraz naukowców reprezentujących organizacje ekologiczne - ci optują za alternatywną trasą oszczędzającą torfowiska. Każda ze stron miała przysłać trzech ekspertów. Potem zaplanowano wizję lokalną w terenie osobno z każdą z grup.

Drogowcy nie respektowali tych ustaleń od początku. Przysłali sześciu ekspertów i przeciągnęli spotkanie tak, że dyplomaci z niezależnymi naukowcami zdążyli zjeść tylko obiad.

W tej sytuacji postanowiono, że na wizję w Dolinie Rospudy obie grupy pojadą razem. Kiedy kolumna samochodów ruszyła prowadzącą wzdłuż Doliny Rospudy drogą, dwa pojazdy - prywatny Bogdana Dyjuka, szefa komitetu protestacyjnego w Augustowie, i oznakowany należący do dyrekcji dróg, zablokowały jadące na końcu samochody przyrodników.

- Dalej nie jedziecie - stwierdził Dyjuk. Na protesty, że to droga publiczna, a jego działanie jest nielegalne, odpowiedział: - To dzwońcie na policję. Z głównej drogi zjechał, ale zablokował wraz z jednym z drogowców leśny dukt prowadzący na same torfowiska. Dyplomaci z ekspertami drogowców, ale bez niezależnych przyrodników, w dolinie spędzili około godziny.

Po godzinie dyplomaci przyjechali na miejsce, w którym zablokowano przyrodników, i wspólnie pojechali do Chodorek, miejsca, w którym alternatywny wariant obwodnicy ma przecinać Rospudę. Nie chcieli komentować incydentu. Ale i tu pojawił się starosta z Suwałk i zaczął przekonywać dyplomatów, jak wiele cennych przyrodniczo terenów zniszczy proponowany przez organizacje pozarządowe wariant.

Wolfgang Faust z ambasady Niemiec, inicjator wyjazdu do Augustowa, ocenił, że obie strony miały taką samą możliwość wypowiedzenia się, ale że incydent z zablokowaniem samochodów zawrze w końcowym raporcie.Komentarz

Dziwny to kraj, w którym państwowa instytucja nielegalnie blokuje publiczną drogę, by niezależni od niej eksperci nie mogli przedstawić swojej oceny sytuacji nad Rospudą. To metody rodem z Białorusi. Czekam na reakcje dyplomatów i władz RP

Maksym

Augustów powinien doczekać się obwodnicy z chwilą budowy Via Baltiki. Jest dobra okazja żeby domagać się szybkiej budowy tej trasy. Dlatego ważne jest aby cała inwestycja powstała razem. Poza tym Augustów powinien zacząć się dogadywać z Suwałkami, a nie kupczyć z Białymstokiem, bo to mu tylko na złe wyjdzie.

Extraterrestial_Adventurer

jo duch Łukaszenki unosi się nad augustowskimi jeziorami - co za prymitywizm metod, czy oni naprawdę uważają, że to ujdzie nie zauważone?

clod

Pewnie granaty w kieszeniach też mieli. tym prymitywom przyświeca hasło babci Kargulowej \"Sąd, sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie\".
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk