• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Obwodnica Augustowa.

Zaczęty przez pioswa, 04 Sie 2006, 12:34:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciejan

mógłbyś napisać, ale przecież walczysz o obwodnicę Augustowa,a nie po to, by robić personalne wyrzuty...
człowiek z klawiaturą przed sobą

Anty

Nie ja po prostu nie chcę się zniżać do tego poziomu...

vanillacat

Nie przesadzaj, po prostu się powstrzymaj od stosowania obraźliwych słów.

W S juz sie odbyła jedna manifestacja za budową obwodnicy, ponad godzinę spacerowali ludzie na Rondzie UE(chyba taka nazwa).
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

Anty

Ekologiczne Towarzystwo Wzajemnej Adoracji

Krzysztof M.

hmm... muszę przyznać jestem pod wrażeniem Anty twojego ciągłego parcia naprzód, oskarżania wszystkich i obrażania. Przy upomnieniu oskarżaniu administratorów o to, że faworyzują innych, a może warto zastanowić się czy aby problem to nie własne zachowanie na forum i czy na  napewno jest właściwe i w porządku w stosunku do innych użytkowników.
We are only what we are...

wojtek_kosynier

Anty napisał:
[cytat].mógłbym napisac podobny post jesli chodzi o wypowiedzi maciejana i kosyniera....tylko po co...i tak wyjdzie,ze ja jestem winien...powyższe jest dowodem na to,że w tym portalu s ą równi i równiejsi...[/cytat]

OK
To proszę zacytuj jakąś moją wypowiedź, która Ciebie obraziła?
I pamiętaj, że dysponuję już wiedzą na temat Twego łącza i nie zawaham się jej użyć!!

Winston Wolf

Anty pieniaczu, wyluzuj trochę. Po co się tak stresować? Kompleksy wychodzą?
Prosiłbym jeszcze, najlepiej ciebie clod, o relację (w obiektywność nie wątpię) z niedzielnej manifestacji. Może być w tym wątku.
I\'m not here to say please, I\'m here to tell you what to do.

El

Pracuję w Augustowie i znam temat obwodnicy dosyć dobrze.
Podejście pseudoekologów jest po prostu życzeniowe - zróbmy obwodnicę krótszą trasą, inną trasą, mniej ingerującą w środowisko, itp. To obecna trasa jest właśnie krótsza, tańsza i najmniej ingerująca w środowisko, oczywiście spośród wariantów sensownych, a nie idących np. przez Olecko. Tzw. trasa Wajraka przechodzi właśnie przez stanowiska storczyków, a ponadto jest położona bardziej w górę rzeki, więc ewentualne zanieczyszczenia tym bardziej spłyną na obecną lokalizację. Można o tym długo, najgorsze jest to, że prawie żaden z zabierających głos nie zna \"za\" ani \"przeciw\". Zresztą nie ma gdzie poznać, bo media centralne są dosyć jednostronne.
El

maciejan

Teren rospudziański leży w tzw. obszarze Natura 2000, opisanym w prawie unijnym, a więc w prawie mającym bezpośrednie zastosowanie na terenie RP. Nasze władze powinny były o tym wiedzieć, a mimo to parły na wybór tego wariantu, który stałby w konflikcie z prawem unijnym. Miały parę lat na to, by tak zmienić formalne zapisy by tereny rospudziańskie wyjąć spod ochrony tego prawa, a mimo to nie uczyniono tego. Zdecydowano się na budowę w rzeczy samej nielegalną, bo równie nielegalne jest budowanie czegokolwiek na obszarze chronionym przez ustawodawstwo polskie. To ewidentne pójście w konfrontację z prawem i instytucjami unijnymi, z porządkiem do którego przecież należymy.

Niedawno podobną sprawę przegrała przed Trybunałem Portugalia, która zdecydowała się na budowę autostrady przez tereny chronione prawem unijnym. My jesteśmy jeszcze przed wyrokiem, ale jeśli dojdzie do procesu Polska niechybnie go przegra, bo nie ma równych i równiejszych.

Zauważcie jeszcze, że premier mówiąc o referendum w sprawie obwodnicy albo nie wie o czym mówi, albo wyraźnie chce przerzucić odpowiedzialność na mieszkańców woj. podlaskiego: jeśli w referendum zostanie wybrana obwodnica przez Rospudę, nie spowoduje to, że KE zrezygnuje z procesu, który zapewne zostanie przegrany, ale nasze władze powiedzą, że tak postanowiło społeczeństwo woj. podlaskiego - innymi słowy rząd chce sie wykręć od ewentualnej odpowiedzialności za przegrany proces.

maciejan

\"rząd chce sie wykręcić od ewentualnej odpowiedzialności za przegrany proces.\"  - o tak

El

To, że premier chce zdjąć z siebie odpowiedzialność, to oczywiste, ale nie o to chodzi. Kilka lat temu, Rospuda nie leżała w obszarze Natura 2000, to po pierwsze. Po drugie sam fakt położenia w tym obszarze nie wyklucza budowy obwodnicy, należało dodatkowo opracować kilka dokumentów o wpływie inwestycji na środowisko, co zrobiono, a co kosztowało sporo czasu i pieniążków. Niezgodność z prawem unijnym nie jest stwierdzona jak na razie przez nikogo, chociaż organizacje \"ekologiczne\" trąbią o tym od kilku miesięcy.
I jeszcze ciekawostka - Greenpeace proponuje wersję trasy obwodnicy przez Dowspudę. Ktokolwiek uczestniczył w ostatnim chyba festiwalu celtyckim pamięta, jak ta właśnie organizacja zbierała podpisy przeciw przebiegowi trasy właśnie przez Dowspudę.
El

maciejan

Szczerze mówiąc nie obchodzi mnie gdzie i jak Greenpeace zbierał podpisy - chodzi mi o maksymalną przejrzysytość decyzji podejmowanych przez władzę - jeśli, skoro mówisz, że wydano no to sporo pieniążków, ekspertyzy okażą się rzetelne, to nie ma się co martwić o proces... problem w tym, że na ekspertyzy w tym kraju wydaje sie czasami grubą kasę, ale ich rzetelność bywa poddawana w wątpliwość - a więc tym razem może Trybunał to rozstrzygnie, a być może okaże się, że z tą rzetelnością ekspertyz nie jest tak źle... wpłynęłoby to na zaufanie społeczeństwa do poczynań władz...

El

Amen.
Byleby tylko nie wchodziły w ten proces żony prezydentów, matki ministrów, czy inne ciocie ...
El

Abcd

Cała prawda. http://i13.tinypic.com/4i5sk7n.jpg =]
Zielone [wymoderowano- bez obrazliwych słow -vc] Precz od budowy!

vanillacat

Prawda p Gniedziejko, kultury brakuje.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk