• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Plaza Suwałki!

Zaczęty przez pazlotnik, 25 Wrz 2006, 13:34:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tam Hipopo

taa. jak ktoś zaczyna dyskusję od "badziew" to można liczyć na rzeczowość...

px

no niestety nie kazdy budynek zasluguje na miano pieknego..

maciejan

hipermarket jak hipermarket... wszystkie takie same, trudno liczyć na więcej...
człowiek z klawiaturą przed sobą

px

plaza to nie hipermarket (hipermarket to np carrefour czy geant), tylko mall. i o ile hipermarkety faktycznie sa budowane wg jednego "szablonu", to malle juz sie miedzy soba roznia, i to sporo; jedne sa lepsze, inne gorsze. stad tez wlasnie moja ciekawosc, jak zostanie rozwiazana kwestia ochrony konserwatorskiej budynku aresztu (bo jest to zabytek takiej ochronie podlegajacy) i ewentualnego polaczenia wspolczesnej architektury z tymze "zabytkiem".

freeq

a co powiecie na to zeby go zburzyc? :]

maciejan

wydaje się że w przypadku ubogich zasobów finansowych nie ma tu co wybierać, moznaby z pewnościa lepiej, ciekawiej z zachowaniem zasad architektonicznych i konserwatorskich, ale... czy suwałki moga pozwolić sobie na wybredność? oczywiscie miasto mogłoby odmówić firmie na budowę "nieładnego" (?!? któż to w magistracie oceni?) budynku, ale co z tego...
człowiek z klawiaturą przed sobą

px

freeq, problem z budynkami podlegajacymi ochronie konserwatora jest taki, ze nie mozna ich tak po prostu sobie wyburzyc :]

na gust ludzi w suwalskim magistracie rzeczywiscie chyba nie ma co liczyc. pozostaje chyba tylko ufac w dobre intencje szefostwa plazy (lol) i czekac na wizualizacje na ich stronie (z obecnie budowanych najbardziej podoba mi sie ta w lublinie). nawiasem mowiac, tak sobie mysle, ze paradoksalnie "zabytkowosc" aresztu moze troche pomoc..

lena

uważam, że jak dobrze odremontuja byłe więzienie, to może byc bardzo ciekawe. Widział może ktoś Stary BrowaR w Poznaniu? oczywiście władowane są tam niesamowite pieniądze, ale jaka rudera to była prędzej!!! Poza tym ludzie chcą nawet mieszkać teraz w takich miejscach tzn. stare fabryki, jakieś  nieczynne elektrociepłownie...mieszkania te nazywaja sie lufty. Pozdrawiam :)
Lena

szczerbatazocha

Ucieszyłam się jak usłyszałam o planach odnośnie Suwałk.
Mieszkałam kilka lat w Warszawie, mnóstwo sklepów, knajp, dyskotek, miejsc gdzie można pójść o każdej porze.
Kręgielnie, galerie centrum- poprostu miasto prowadzące życie nocne!
W Suwałkach tego niestety nie ma...
Gdy wróciłam do Suwałk miałam doła, zero życia, znajomych.
Skończyły się wyjścia na niezaplanowane zakupy w galeriach, filmy, wieczorne spacery między sklepowymi pólkami itd.
Zdałam sobie sprawę ,że z małego miasta pochodzę i też tu wróciłam. do tej pory najczęściej zakupy (odzież, obuwie) robię w Augustowie czy Białymstoku (rzadziej w Wawie bo daleko) i powiem wam szczerze ,że tęsknię do tego "szybkiego- nocnego życia"...
Przydałoby nam się w Suwałkach więcej sklepów z odzieżą(markową) gdyby był większy wybór odzieży u nas w mieście napewno nie musielibyśmy jeździć do innych miast by nie mieć takich samych rzeczy jak inni ludzie na ulicy.
Każdy chciałby być oryginalny na swój sposób...
Pozdrawiam!

yes_yes

Z tego co słyszałem to ta działka na której znejduje się areszt ma około 2h więc jak dojdzie do wybudowania plazy to będzie to najmniejszy obiekt z dotychczasowych plaz.... chyba że firma wykupi budynek na skrzyzowaniu ulic dwernickiego i noniewicza i może parking ten obok mcdonaldu wtedy coś może większego powstanie... ;)

adam

Ten parking już został sprzedany razem z aresztem. Co do budynku przy skrzyzowaniu dwernickiego i noniewicza to plaza też jest zainteresowana

px

lena - mieszkania w starych fabrykach, mlynach itp to LOFTY, nie lufty :]

layby

layby

guzik

nie wiem dlaczego ale w tą całą Plaze w Suwalkach to ja jakoś nie wierzę, napewno znowu coś nie wyjdzie jak to zwykle w tym mieście
guzik

layby

udzielaj się wiecej zocha, chętnie cię poczytam
layby

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk