• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

PKS - uwagi i propozycje tras

Zaczęty przez DiAbOlO, 08 Lis 2005, 10:21:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

DiAbOlO

Witam wszystkich.

Na stronach serwisu suwalki.info i R5 pojawiła się informacja o tym, że suwalski PKS pyta pasażerów o zmiany, jakie powinny nastąpić.
Warto było wypowiedzieć się także i na tym forum.
Serdecznie zapraszam do wysuwania propozycji.
Moja propozycja: - Suwałki - Gdańsk - Suwałki w porze popołudniowej. Mam tu na myśli przekształcenie tzw. linii wakacyjnej na cały rok.
PozdRo...

DiAbOlO

DiAbOlO

Poprawka ostatniego zdania...: przekształcenie linii wakacyjnej w całoroczną... Teraz chyba będzie lepiej brzmiało  :P  :]  :) .
PozdRo...

DiAbOlO

emivo

Jakie jest twoje marzenie ,które pragniesz najbardziej :)
emivo

DiAbOlO

Hmm... Raczej nie jest to komentarz odnośnie tematu... No cóż... Bywa i tak...
PozdRo...

DiAbOlO

Zagranica

Ja bym chciała autobusy do tych małych miejscowości wieczorami, przynajmniej latem i przynajmniej w weekend np do Wigier czy Jeleniewa. Człowiek by nad jeziorko pojechał piwka się \"Pod jelonkiem napił\" - a tu figa z piwka, bo trzeba własnym autkiem jechać, albo nigdzie nie jechać i siedzieć w domu przy piwku. Nie mówiąc już o Wigrach, gdzie wszystko co najfajniejsze dzieje się o 18.00 a ostatni autobus jedzie do Suwałk o 17.00.
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

oskar89

Pod Jelonkiem fajna restauracja,dobre kartacze mają mniam mniam. :lol:

ads

Pisałem to pod artykułem- bezpośredni autobus do Lublina i do większych miejscowości akademickich. Najlepiej w piątkowe południe (lub np. ok. 13-14).

DiAbOlO

Odbiegając od tematu --> Kartacze i nie tylko... Także catering na bardzo dobrym poziomie... Polecam jak najbardziej.

Zagranica - to jest dobra opcja... Jechać nad jezioro i brola nie wypić... Toż to dosłownie \"rozbój w biały dzień\" ;-) A tak byłby autobusik, w który człowiek wgramoliłby się...  i spokojnie dojechał...
PozdRo...

DiAbOlO

DiAbOlO

Kursy dalekobieżne w godzinach popołudniowych byłby dobrym wyjściem szczególnie studentom... Po zajęciach plecaczek i jazda do domku... Jednak taką możliwość mają narazie Ci, co studiują w Wawie, Białym bądź w Olsztynie... Pozostali jak narazie mogą tylko pomarzyć... Ewentualnie powalczyć o to, by takie kursy w przyszłości zaistniały...
PozdRo...

DiAbOlO

ads

PKS Lublin ma w miare niezłe połączenie w niedziele (o 14.00), ale do Białegostoku. Tak czy inaczej i tak musze wracac w poniedzialek o 6.00 bo niestety zajęcia mam przeważnie do 19-20. Co się z tym wiązę musze spędzić trzecią dobę w Lublinie i płacić za kolejną noc, kupic coś do jedzenia itp. czyli koszty znacznie rosną. Ale gdyby PKS Suwałki zapewnił przejazdy w kierunku Lublina, a nawet Rzeszowa, to zapewne byłby tez jakiś w miare niezły autobus powrotny. Przynajmniej tak mi sie wydaje, bo za każdym razem jak wracam do domu to autobusem PKS Białystok. Poza tym wydaje mi się, że zapłaciłbym mniej za 400 km razem niż osobno za 289 i 120.

DiAbOlO

U la la... To do Lublina jest ładnych \"parę\" kilometrów dalej niż np. do Gdańska (wg. biletu ok. 360 km). Jednak z utworzeniem takiego kursu może być problem. Bo mogą nie zgodzić się na takie posunięcie PKS Białystok i PKS Lublin. Znam podobną sytuację... Właśnie na trasie Suwałki - Gdańsk - Suwałki. Otóż normalnie w ciągu roku jeździ jeden autobus, który z Suwałk wyjeżdża o 8.00, natomiast z Gdańska o 6.40(!). Jednak w czasie wakacji jest jeszcze dodatkowy kurs (o 12.40 z Suwałk, a z Gdańsk o 14.00). Już nie raz próbowano dojść do porozumienia i przekształcenia ów kursu wakacyjnego w normalny. Jednak na drodze stanął PKS Olsztyn, który nie wyraził zgody. Nadmienię w tym miejscu, że trasa wiedzie nie jak w przypadku kursu normalnego przez Giżycko, Bartoszyce, Lidzbark itd, ale przez Ostródę i owy Olsztyn. PKS Olsztyn nie chce takiego kursu, bo klienci wówczas będą jeździć autobusami suwalskimi bądź gdańskimi. Czyli to jest po prostu kwestia utraty jednego kursu i zysków z tym związanych.
PozdRo...

DiAbOlO

pawel

I tu się właśnie kryje problem z połączeniami dalekobieżnymi. PKS Suwałki nie ma na tych trasach monopolu i musi dogadywać się z właścicielami dworców w innych miastach. Tak jak wyżej napisał DiAbOlO.

Inny przykład tego typu podany mi przez jednego z kierowców. Jakiś czas temu jeden z kursów z Suwałk do Warszawy (chyba któryś z poźniejszych, może ktoś potrafi dokładniej przypomnieć) jechał przez Łomżę, ale się w niej nie zatrzymywał. Zgody na taki postój nie wydało PKS Łomża. Dlaczego? Otóż, gdyby autobus PKS S-ki w tym kursie miał przystanek w Łożmy to odjeżdżałby z Łomży jakies 10-15 minut przed autobusem łomżyńskim, który jechał w tym samym kierunku. Zysk zdecydował, proste i logiczne.

Z takich samych względów PKS Gdańsk nie zgodzi się, aby trasę do Gdańska obsługiwał wyłącznie PKS Suwałki (w tej chwili jest obsługiwana wymiennie przez obie firmy).

Także popołudniowy kurs do Gdańska może być całoroczny, ale z pominięciem Olsztyna (a np. znów przez Bartoszyce). Czy to dobry pomysł?

DiAbOlO

Pawle ... Jeśli chodzi o Twoją propozycję kursu z pominięciem Olsztyna, to jest jak najbardziej dobra. Jednak o tej porze ciężko byłoby znaleźć - jakby nie patrzeć - na przystankach tego kursu jakichkolwiek pasażerów... Dane mi było jechać linią wakacyjną z Gdańska i muszę przyznać, że sporo osób dosiadało się właśnie w Olsztynie. Tak więc raczej marne szanse na to, by ten kurs (po trasie standardowego kursu porannego) pojawił się w \"ofercie\" naszego PKS.
A co do wspólnej obsługi ów trasy wspólnie przez PKS Suwałki i PKS Gdańsk... A niech razem obsługują... \"Wilk syty i owca cała\" :)... Jednak jeśli chodzi o autobusy na tym kursie... To do suwalskich nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń... w przeciwieństwie do tych z Gdańska...
Powiem to tylko tak... Jak się wsiada do gdańskiego (widząc jego wygląd), to człowiek zastanawia się czy dojedzie na miejsce tego samego dnia... :P
PozdRo...

DiAbOlO

oskar89

Diabolo ty studiujesz w Gdańsku tak?Dlatego byś chciał taką linię,tylko czy ona będzie się naszemu PKS-owi opłacać,ile osób będzie z tej trasy korzystać,myślę że to nie głupi pomysł z tą trasą szczególnie w wakacje,ludzie by wtedy jechali nad morze na wakacje czyż nie. ;)

DiAbOlO

oskar89... można powiedzieć, że zakończyłem kształcenie. Pozostały jeszcze \"ostatnie szlify\" :). Tutaj myślę nie tyle o sobie co o moich znajomych i ogólnie wszystkich, którzy studiują w Trójmieście... Ów linia na pewno będzie opłacalna. JAk już coś to może być przynajmniej od piątku do niedzieli. Wystarczyłoby w zupełności. Mogę się założyć, że autobus w jedną i drugą stronę nie jeździłby pusty... W tym sęk, że ta linia popołudniowa jest w wakacje, natomiast znika z tablic z końcem sierpnia... A szkoda... Naprawdę szkoda...
PozdRo...

DiAbOlO

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk