• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Suwałki...Warto o nich pisać??

Zaczęty przez Logan, 22 Paź 2005, 21:53:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Logan

Ciekaw jestem czy istnieje jakieś opowiadanie lub cokolwiek innego dotyczące Suwałk... Sam czytałem "W leju po bombie" Andrzeja Sapkowskiego, może nie ma tam realnych Suwałk, ale chociaż...Może jest jeszcze coś innego?(Odstawmy na bok twórczość Tajnejpolski).
How do I feel, What do I say, In The End It All Goes Away

realista

jest gra komputerowa \"suwalszczyzna 1939\", jakas taktyka chyba, o \"leju po bombie\" też słyszałem
realista

SBE 21 EA

misza

Witam!!!

No chyba zapominacie ze jest wiele przewodnikow po suwalszczyznie. I masa ksiazek chocby pana Stefana Maciejewskiego. Poza tym oprocz wymienionych tytulow suwalki byly wymieniane takze w filmach.
Ogolnie to moglbym podac mase tytulow ksiazek o suwalkach - sa to glownie przewodniki turystyczne ale zeby nie bylo ze nikt nie pisze o naszym miescie.
Pojawiaja sie czesto roznego rodzaju publikacje prezentowane na roznego rodzaju targach.
We wrzesniu w Palacu Kultury i Nauki byla wystawa poswiecona Wigierskiemu Parku Narodowemu, oczywiscie przewodnik wystawy wspominal o miescie Suwalki, opowiadal jaki wplyw ma miasto na Park i jaki mialo na powstanie tego parku.
Poza tym chyba lepiej czytac pozytywne rzeczy o naszym miescie niz same nieciekawe artykuly pokazujce nasze miasto w czarnej poswiacie

Pozdrawiam
Put your hands in the air and give me all your money ;)

piotr

w latach 70-tych czy 80-tych Wydawnictwo Łódzkie wydało zbiór opowiadań \"Spotkania z Suwalszczyzną\". pierwsze opowiadanie z tej ksiązki to \"Industrializacja za miedzą, czyli świt suwalskiego jutra\", bardzo zabawny opis początków naszej \"wojewódzkości\". polecam je Panu SBE 21 EA.
piotrek

Zagranica

Znam tą książkę - jest niewiarygodnie śmieszna. Trudno dziś uwierzyć, że można wypisywać takie głupstwa
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Logan

Sapkowski otrzymał za nią nagrodę Zajdla... To nie byle co    ;)

tajna

A czytaliście książki suwalskiego pisarza aleksandra omiljanowicza?
kulturalne suwałki

misiek

czy Omiljanowicz to ten skazany prawomocnym wyrokiem pie... ubek? odpisz!

post zedytowany przez admina [31.10.2005]

Wincenty

Wbrew pozorom dużo pisze sie o Suwalszczyżnie i o suwałkach, tylko trzba zadać pytanie jak?
Na pewno sa miastem o którym się mówi ;)

Logan

Czy się mówi? hmmm... Myślę że jeśli zapytałbyś się kogoś o Suwałki, kogoś kto nie jest z Podlasia lub go nie odwiedza, usłyszałbyś coś takiego...
-Co możesz powiedzieć o Suwałkach?
-Suwałkach?...aaaa to tam gdzie zimno jest. Nie widziałem nigdy Suwałek(czy ci z innych województw nie nauczą się że mówi się Suwałk?)

Emka13

...::Emka::...

tajnapolska

Krzysztof M.

Ja raczej  nie, ale na barda snującego opowieść przy kuflu złocistego trunku, o moich podróżach po Suwalszczyźnie okiem  ekologa, biologa, fotografa, historyka, a takżę Jaćwinga bym się chyba nadawał;) ...
We are only what we are...

administrator

Nowa odsłona forum.

Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk