• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Internet Suwałki

Zaczęty przez nick, 16 Gru 2005, 13:02:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bithunter

Polecam Fonet, jest to jedna z niewielu firm, w której transfer na uzytkownika jest zawsze wiekszy niż zapisany w umowie (jeśli znacie inne takie, to napiszcie które, bo chyba żadna z radiówek). Poza tym używałem też NEO, ale relacja cena/transfer jest tam kiepska.

vanillacat

Ja miałam radiowke i nie polecam, były ciągłe awarie. Teraz mam fonet i jestem zadowolona w 100% <aktualnie>. Nie ma przerw, wszystko działa sprawnie.
Jestem za opublikowaniem przez serwis info rankingu operatorów, moze niech beda dwa jeden wg serwisu czyli szybkość przesyłania danych, cena, dostępność, a drugi przez uzytkowników.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

zaroowka

No i znowu: \"miałam radiówkę i były awarie\"... Sorry, ale awarie nie zależą od technologi budowy sieci - zależą od tego kto się tą siecią opiekuje i administruje, więc jeśli piszesz \"że radiówka\" to napisz jaka to firma.

Ja ze swojej strony mogę polecić:

- DeltaNet (30 PLN za 200 kbps)
- M2M (40 PLN za 256 kbps)
- Matrix (nie mam pojęcia jaka jest obecnie cena)

...bo wiem, że te sieci działają sprawnie. Aczkolwiek nie wszędzie docierają. Vectrę miałem też - działało bezproblemowo, ale jednak za bardzo się cenią. Fakt, że Vectra ma chyba największe wyjście na świat w Suwałkach (nie licząc tepsy, oczywiście), ale mimo wszystko - jak dla mnie za drogo.
Tak, jestem wredny.
Tak, tnę i cenzuruję.
Debian, Pentax, Habanero!

ktos tam

Cennik MatrixNet:

128/64     kb/s - 30 PLN
256/128   kb/s - 55 PLN
512/256   kb/s - 100 PLN
1024/512 kb/s - 200 PLN

Transfer i cenny okazyjne i wądpie że jakaś radiówka w Suwałkach daje takie cenny za takie transfery ( wyjście na świat !!! )

Pozdrawiam

LanNet

Cenny LanNet :

512 kb/s    -  42zł
768 kb/s    -  62zł
1024 kb/s  - 100 zł

podane ceny sa już z podakiem Vat
Z pozdrowieniami Bartosz Bagan.

zaroowka

A ja zapytam, tak z ciekawości - jakie LanNet ma wyjście na świat?
Tak, jestem wredny.
Tak, tnę i cenzuruję.

ArteQ

@ktos tam

rozumiem ze down/upload

Wg. mnie ceny to lekkie przegięcie. Za łacze 512 płacic 100 zł!! Paranoja. To wole LanNet, a reszte przeznaczyc na browar :) Troche tego by tego było :P

Kilka postów temu zbeształem Hnet, ale teraz widac znaczna poprawe. Moze przeczytali tego posta, hehe.
Płace 50 zł od roku!! Mimo VAT na te usługi nie dostałem podwyzki, hehe o 11 zł:) (jest na browar;) Mam łącze 256/512 down dzien/noc, upload jest duzy 512. Wiec ceny MatrixNet to przegicie wg mnie. Mówie cały czas o wyjscu na swiat!!

punisher

Bithunter:
Oferta neo nie jest taka beznadziejna jak piszesz. Jeżeli zależy komuś na szybkim łączu to cena neo 512 jest całkiem niezła, bo około 80 zł.

vanillacat

A czy ja napisałam cos o technologii? Czytaj uwaznie. A na forum nie będę wymieniać nazwy firmy bo i po co? Zawsze znajadą się tacy ktorym bedzie odpowiadał dany operator lub nie.
Natomiast jezeli bedzie mozliwość wytypowania poszczegolnych dostawców w rankingu wystawię ocenę.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

Bithunter

Punisher:
Ja nie pisałem że NEO jest beznadziejna. Wręcz przeciwnie -tam gdzie nie ma nic innego to nie jest zła opcja. Chodziło mi tylko o to, że w NEO za 80 zł masz MIR=512 kb/s (ale tylko w jedną stronę-download, upload ograniczony), a w Fonecie za te same 80 zł (albo coś koło tego) masz transfery na poziomie 700 kb/s w obydwie. Jeżeli masz wybór to wybierasz co lubisz. Najbardziej jednak mnie smieszą oferty providerów, którzy wszystkim użytkownikom oferują w umowach transfery na poziomie 256 lub 512 kb/s mając  łącze 2Mb/s DSL lub Polpak. A ludziska czytają i kupują ten szajs :).

zaroowka

Nie do końca rozumiem...
Bo na dsl\'u 2Mb można spokojnie postawić łącza klienckie 256 i to sobie spokojnie chodzi - kwestia tylko ile takich łącz dostawca stawia.

Nie rozumiem natomiast całkowicie przyczepiania się do Polpaka. O ile wiem to Polpak jest właśnie najlepszym wyjściem w takiej sytuacji. Zalety?

- najbardziej pilnowana usługa kliencka w TPSA (jak coś się krzaczy to sami dzwonią, usuwają problemy w rekordowym czasie)
- jest symetryczny (1/1 download/upload)
- korzysta z równoważenia przepustowości w sieci TPSA i jest wpięty bezpośrednio w sieć szkieletową
- spora wydajność za ceny oferowane przez TPSA
- duży wybór prędkości łącz w ofercie i możliwość wykupienia CI (niestety za spore pieniądze)

...nie rozumiem więc dlaczego nie Polpak? Co w nim takiego złego? Sam bym kupił 30Mbps z Exatela, ale... nie stać mnie. ;) Zresztą kogo stać?

Moim skromnym zdaniem - wykorzystanie czy DSL czy Polpaka do sprzedawania usług dostępowych to w największej mierze kwestia prawidłowego zbudowania i konfiguracji sieci, a nie łącza. Ot co.
Tak, jestem wredny.
Tak, tnę i cenzuruję.

punisher

Bithunter:
Nie znam dokładnych danych na temat transferu w fonecie. Z tego co czytałem w ich reklamie to największy transfer to 384k i to w cenie około 100 zł, ja sie to ma do oferty neo za 80 zł przy 512?? Być może fonet mimo umowy daje większy transfer, ale kumpel mimo, że ma wykupione 512 ma prędkośc około 600k.

ads

Odpowiadam na pytania:

1. NEO a ściąganie wirusów- mówiłem o łatwiejszym
\"przenikaniu\" wirusów do komputera (wydaje mi się, że TP nie ma w sieci dobrego firewalla, ale moge sie mylic).

2. NEO za 100 zł.- znajomi u ktorych mieszkam w weekendy podpisali umowe w cenie promocyjnej (a dodatkowo płacą bodaj 20% za połączenie do drugiego komputera). Inna sprawa, ze było to w Lublinie, a nie w Suwałkach, więc być może mają tam inne promocje (W Lublinie działa mnóstwo dostawców internetu, ale wiadomo- duze miasto= większa konkurencja :) )

3. TP nie płaci mi chociaż bym bardzo chciał bo ja biedny student jestem ;)

4. Czatlan- drażni mnie, ze ktoś w kółko wrzuca mi do jednego jedynego katalogu dzielonego ustawianego automatycznie przez WIN XP pliki instalacyjne i słynne \'Dolacz do nas na zcatlanie\' (Nie ma tu błędu- tak jest ta zapisane). Chyba kiedyś wrzuce tam plik zatytułowany \'Nie wrzucac czatlana bo jak złapie to wpier***e\'.

PS- Nie jestem informatykiem, ale z drugiej strony nie \'gadam od rzeczy\'. Piszę tylko o tych sieciach, których działania doświadczyłem na własnej skórze. Od rzeczy mówiłbym zapewne gdyby informacje przekazywał mi wnuczek babci dziadka wujka :P Pozdrawiam

Shark2

Powiem wam cos... Na neo latwo wchodza wiry bo macie dizurawe kompy a dokaldniej systemy ! po pierwsz ejak jzu okozystasz z systemu microsofta to wszystkie aktualizacje sa konieczne ! po drugie nie rzywaj IE (internet explorer) bo to jest syyf ! ma dzir tyle ze sie niemiesci w niczyjej p.... Po trzecie dogrego firewalla zaisntaluje nie jakeis pandy i avasty bo to sa syfy ! ktore tylko zamulaja kompa norton tez dobry ale zamula ! polecam pc-cilling dorby program malo zzera zasobow i aktualizacje niemal codziennie ! albo jeszcze niezly jest jeszcze zone alarm.

Pozatym najepiej urzywac linuxas i tez nie jakeigos syfiastego mandrake czy aurrox czy pochodne tylko pozadnej dystrybucji linuxa np: PLD albo slackware.
Problemy sie skacza ;-)

Pozdrawiam i sorry za blendy itp tid.

zaroowka

...nie sorry, tylko zainstaluj sobie słownik języka polskiego...

Jesteś pewien tego co piszesz?
Z jednym się zgodzę - używanie IE to dobrowolne wystawianie się na atak... Firefox, Opera, Safari - alternatywne przeglądarki są lepsze, szybsze i na dodatek nowocześniejsze. :) ...i zyskują coraz większą popularność. Dla zainteresowanych tematem polecam: www.browsehappy.pl :)

No i się przyczepię znowu (ktoś pewnie powie, że upierdliwy jestem, ale co mi tam :P )...

Po pierwsze: Shark2 - rozróżniasz w ogóle co to jest antywirus, a co firewall?!
Mam wrażenie, że nie...
Panda, Avast i PC-Cillin na pewno firewall\'ami nie są... To są programy antywirusowe - fakt, że niektóre z nich mają opcję monitorowania połączeń sieciowych, ale firewall\'i to z nich nie czyni.

Po drugie: Powiedz mi... na jakiej podstawie polecasz, lub też odrzucasz pewne programy?
Co do Pandy - zgadzam się, jest kiepska, powolna i na dodatek płatna.
Co do Avasta się nie zgodzę - w miarę szybki, nieźle potrafi chronić (kilka modułów ochrony - P2P, WWW, komunikatory itd.), szybkie aktualizacje, na dodatek jest darmowy.
Norton - ok to jest pakiet z antywirusem, firewallem, IDS i paroma jeszcze zabawkami. Tylko, że: jest makabrycznie powolny, jest makabrycznie nieskuteczny, kosztuje sporo...
PC-Cillin nie znam więc komentował nie będę.
Zone Alarm - no, ogólnie może być... Tylko, że trzeba za niego zapłacić.

Skąd mam takie zdanie? Wszystkich tych programów używałem przez pewien czas i zdążyłem wyrobić sobie o nich opinię.
Tak, jestem wredny.
Tak, tnę i cenzuruję.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk