• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Szanse posłów suwalszczyzny!

Zaczęty przez leon, 07 Sty 2005, 20:49:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Leon

Jakie szanse maja posłowie suwalszczyzny na następną kadencję sejmową ? Przypuszczam że te szanse są raczej marne.
Zaworski przepadł i wogóle nic o nim nie słychać ani go nie widać. Specjalnych zasług dla regionu brak.
Laskowski swego czasu głośny  z powodu sypania góry w pobliżu Wiżajn i wojny na sery na suwalskim bazarze oraz sprzeciwów w kolczykowaniu krów i w sprawie radaru k. Szypliszk jako inwestycji nieekologicznej a wręcz zabójczej dla miejscowych mieszkańców teraz też milczy. Poseł bez entuzjazmu dla samego siebie,
Zieliński poseł tylnych drzwi albo inaczej indywiduum patriotyczne z powodu uporczywego organizowania sobie, rodzinie i kilku zwolennikom świąt państwowych 3.05 i 11.11. Zasług dla regionu brak z wyjątkiem totalnego krytykanctwa pod adresem suwalskich władz miejskich. Powiatowych nie krytykował, pewnie się boi.
 Mimo że liczba posłów /3/ nigdy się już pewnie nie powtórzy  nic dobrego ta trójca nie zdziałała. A szkoda była taka okazja.

Alina

Większość posłów Suwalszczyzny chyba wsiadła na stołki, aby w nie sobie, przepraszam za wyrażenie, \"popierdzieć\" i nic więcej. Czemu Ci ludzie są tak mało kreatywni? Nie widzą jaką mają szansę,aby coś zmienić, aby zyskać przychylność ludzi, aby utrzymać się na stołku przez następną kadencję. Może niech dadzą szansę młodym ludziom, tym którzy naprawdę chcą coś fajnego zrobić, którzy mają jakąś siłę przebicia... przecież takie życie w nijakości w jakiej żyjemy to nie jest dobre życie. Może w Parlamencie powinni przeforsować ustawę, że Pan Poseł, powinien dostrawac 10-krotnie mniejsze pieniadze za pełnienie swojej obywatelskiej posługi? Za czasów Rzeczypospolitej Szlacheckiej posłowanie było honorem, a szlachta nie dosyć, że nie dostawała pięniędzy za zwoływane Sejmy, to jeszcze musiała z własnej kieszeni płacić za drogę i tym podobne sprawy. Poprawcie jeżeli się mylę. A dzisiaj panowie posłowie, nie dosyć, że nie pojawiają się na mównicy to jeszcze gdzieś na boku mają swoje, dobrze prosperujące firmy lub po prostu jakoś dorabiają. Ewentualnei ich wielki sukces życiowy zaczyna się od posłowania. Szkoda, że tak się dzieje.

laffi

gloryfikujac alinko to \"szlacheckie poslowanie\" nie zapominaj do czego to doprowadzilo... - anarchii,upadku rzeczypospolitej i rozbiorów a w konsekwencji utraty niepodleglosci na ponad 150 lat... ps. placili za siebie bo mieli z czego - obce dwory byly bardzo hojne szukajac wsród \"elity narodu\" narzedzi do wtracania sie w nasze wewnetrzne sprawy...(a chetnych nie brakowalo ;)) ps. doprawdy - \"przyklad godny nasladowania\" gratuluje pomyslu!

Alina

Ha!Chodzi o przykład...wtedy mieli się z czego utrzymywać, a teraz panie dj\'u myśli pan, że posłowie nie mają środków na utzrymywanie siebie? Warto podkreślić, że jeszcze borą kasę z naszych podatków. Poza tym jakby tego było mało wielu z nich umoczonych jest w jakieś śmieszne afery korupcyjne. Wielu Polaków uważa, że teraz w Polsce również panuje anarchia, a III RP podobno chyli się ku upadkowi, przynajmniej na poziomie parlamentaryzmu.

laffi

no ale do \"burdelu czasów saskich\" na szczęście nam jeszcze daleko... ps. a na temat naszych obecnych parlamentarzystów nie będę się wypowiadać bo szkoda słów... chodziło mi tylko o ten twój \"przykład\" ;) ps2.podejrzewam że III rp jednak jeszcze trochę pociągnie... ;)

Alina

Niestety...tez mi sie wydaje,ze nasza nieszczesna III RP jeszcze troche pociagnie...

Leon

Nie wypowiadam się na temat ile jeszcze pociągnie III RP i nie zabawiam się w snucie proroczych wizji przyszłości tego kraju. Problematyka o wiele bardziej ciekawą są nasi ojcowie- przedstawiciele parlamentarni zgodnie z tytułem postu.
Jak byśmy nie patrzyli i jakie wizje snuli i tak wiele a może bardzo wiele zależy od ludzi a więc wyborców i wybranych o ile jeszcze wierzymy że te wybory są wyborami na które mamy wpływ oddając głos.
Wyborcami daje się sterować i manipulować, wybranymi też ale ta druga grupa czyli wybrani raczej starają się sterować, trzymać za stery .
Nie wszyscy wiedzą na czym to polega a niektórzy widzą to tylko w możliwościach tzw. środków masowego rażenia. Nikt nie wierzy ani TV ani radiu , ani gazetom, a przynajmniej ci bardziej rozsądni i myślący. Doszedł jeszcze jeden środek masowego rażenia kler. Razi masowo ale też z niedowierzaniem ludzie patrzą że zajmuje się wyłącznie sobą. Czyli w pierwszej kolejności dba o swoją egzystencję na coraz wyższym poziomie /pałace, plebanie/ dotacje , etaty składki dobrowolne itp. Dba o wpływy na polityków, posiadaczy i właścicieli majątkowych a zupełnie zapomina o tych co grzebią w śmietnikach. Czasami zorganizuje jakąś cienką zupkę i wyrko dla takiego biedaka i na tym koniec. Mamy więc my wyborcy dylematów wiele i musimy podejmować jakieś decyzje. Jakie ? Każdy niech przemyśli sprawę bo jeśli będzie tak jak jest to Ľle a może być gorzej. podobno lepiej już było.

Dowspudziak

A ja mysle ze trzeba na Mariana Sadowskiego! To czlowiek inteligentny na poziomie z zainteresowaniami. On by wiedział jak podkrecic suwalszczyne na maxa!
...

michael

Dowspudziak vel Marian Sadowski a jaki masz program? ;)
michael

Wincenty

teraz należołoby zadać pytanie - co zobi nasz poseł jak sądzicie.

Normalny


clod

Całe g...
Napsuł i naknocił, podszywał się pod czyjeś zasługi przypisywał sobie czyjeś sukcesy.
Krótko mówiąc konfident i bumelant.
Szkoda, że nie udało się go od koryta odsunąć.
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

jeno

jeno

administrator

Nowa odsłona forum.


Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk