• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Czy Kino Bałtyk (i krajowi dystrybutorzy) zmusza nas do oglądania pirackich filmów?

Zaczęty przez ilcattivo13, 07 Wrz 2008, 20:17:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

ilcattivo13

Cześć.
Byłem wczoraj na \"Batmanie\" (17:15) i po raz kolejny miałem wątpliwą przyjemność oglądania filmu z mocno zniszczonej taśmy. Po raz kolejny, bo poprzednio było to samo na \"Wanted\" i kilku innych filmach. Bogiem a prawdą, to tylko na \"Kung Fu Panda\" taśma nie była zniszczona.
Jeśli dodać do tego fakt, że filmy w \"Bałtyku\" pojawiają się z 1-2 miesięcznym opóźnieniem - albo, jak to było w przypadku \"Doomsday\" w ogóle się nie pojawiają - to zaczynam odnosić wrażenie, że coś jest nie tak. Chociaż nie, kilkutygodniowe opóźnienie mógłbym zrozumieć (ograniczona ilość kopii, które najpierw są wyświetlane w dużych miastach, itp.). Ale nie mogę kompletnie zrozumieć, dlaczego krajowi dystrybutorzy fundują nam inną niespodziankę, którą jest odraczanie terminu krajowej premiery filmu o kilkanaście miesięcy od premiery światowej. Przykłady. \"Droga\", na podstawie książki McCarthy\'ego ma się pojawić na jesieni 2009 (rok po premierze światowej). \"Porachunki\" Guy\'a Ritchie\'go pojawiły się w Suwałkach prawie trzy (!!!) lata po premierze światowej. Żenada.
A skutki takiej polityki? Na wczorajszym seansie (drugi dzień wyświetlania) \"Batmana\" było góra 20 osób. Nic tylko gratulować.

Na bezpiczu i żopa sołowiej...

wrobela

dlatego lepiej oglądac w domu i kasę trzymac przy sobie, a do kina chodzic od święta, co właśnie zamierzałam zrobic, chciałam iśc na batmana i mam pytanie, napisy czy dubbing?

gocha

a może przeczkać aż będzie coś w Plazie z prawdziwego zdarzenia..czyli multiplex...

HolyShit

gocha i właśnie dobrze mówisz, bo zapewne reszta ludzi też tak myśli, że pokażemy że mamy gdzieś ten bałtyk ;) To nie jest kino, tylko jakaś kpina! W Plazie chociaż będzie porządne kino i na pewno wiele osób na to czeka. A bałtyk i tak nic nie dokona i nie pójdzie w lepszą stronę, żeby przeciągnąc klientów na swoją stronę, bo z takim kinem to jest niemożliwe :) pozdrawiam

rrr

Dawno nie bylem w Bałtyku  ale wrażenia mam podobne, często obraz traci ostrość i nikt tego nie koryguje na bieżaco, jeżeli wlasciciel nie doinwestuje w sprzęt i wyposażenie to padnie te kino.....

mart

A ja uwazam ze multiplexy i inne \"super\" kina tego typu wcale nie sa takie idealne, no chyba ze ktos lubi 40 minut przed filmem reklamy ogladac, takze wybieram Baltyk:)

HolyShit

40 minut reklamy? No jakoś byłem w multikinie itp. to nie trwało tyle ;] fakt 20minut tak rozumiem, ale to mozna zawsze przeczekac  na świeżym powietrzu te reklamy (zapalić jak ktoś pali) a potem na film ;]

ilcattivo13

[cytat=\"wrobela\"]chciałam iśc na batmana i mam pytanie, napisy czy dubbing?[/cytat]

mocno nieczytelne napisy. Niestety, w dodatku kopia którą puszczano w sobotę miała tak zrypany dźwięk, że przynajmniej 15% kwestii było niezrozumiałych.
A jeśli koniecznie chcesz obejrzeć Batmana, to najpierw zadzwoń do kina i się spytaj, czy kopia którą zamierzają wyświetlać to ta sama co była puszczana w sobotę. Jeśli tak, to sobie odpuść kino.

[cytat=\"mart\"] ...no chyba ze ktos lubi 40 minut przed filmem reklamy ogladac...[/cytat]

sorki, ale chyba ździebko przesadziłeś  :o  . Przez kilka lat dojeżdżania na zaoczne do W(sz)awy, co sobotę chodziłem tam do kina. Najczęściej właśnie albo do różnych multiplexów albo do Kinoteki. Nigdy reklamy nie leciały dłużej niż 5-8 minut (2-3 trailery). Poza tym reklamy zaczynały się zawsze kilka minut przed oficjalnym czasem rozpoczęcia wyświetlania filmu.

Na bezpiczu i żopa sołowiej...

Arens

Byłem wczoraj na Gacku, kopia - poza kilkoma momentami - była w porządku.
Irytuje mnie w Bałtyku fakt, że operator nie zawsze umie płynnie przejść z jednego projektora na drugi tzn. kiedy kończy się pierwsza taśma 3a włączyć następną na drugim projektorze - efekt był taki że w jednej chwili widać scenę rozmowy kilku osób ,a ułamek sec później jesteśmy w środku rozróby z Batkiem.
Tylko że nie wiadomo jak się zaczął tenże dym.

Poza tym film - jak dla mnie - był wart obejrzenia TYLKO ze względu na rolę Jokera. Cała reszta głębią przekazu nie poraża za to przeszkadza wymuszony dramatyzm w niektórych chwilach.
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem że na świecie żyje tylu idiotów " - S.Lem.

vanillacat

Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

tajna

no ja nowego batmana obejrzałem sobie w super warunkach na wielkim ekranie, a nie w amatorskim kinie bałtyk:)
kulturalne suwałki

Wadim

Czy propozycje kina Bałtyk zmuszają Suwalczan do oglądania pirackich kopii ściągniętych z neta?

administrator

Nowa odsłona forum.

Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk