• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Nowa strona urzędu miasta

Zaczęty przez Krzysztof M., 24 Paź 2008, 22:29:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rooryk

rozgoryczenie też coś: nie jestem z kanetu... ale cenię ich robotę, widać, że to profeska...

wciąż nie rozumiem, co to znaczy wg ciebie: \"jak na dzisiejsze możliwości\" - czego: webtechnologii czy twórców strony ?

raz zarzucasz bałagan, a raz mówisz, że rozkład bardzo dobry - więc może ściślej... ?

jeśli już umieszczasz linki do swoich produkcji, to po nich zostaniesz oceniony, to zrozumiałe, tym bardziej, że sam decydujesz się ocenić innych...

a tak poza tym to pozdro dla wszystkich, których pasjonuje temat :)

Karis_

Rooryk, właśnie doszłam jak to można lepiej wytłumaczyć:)
Jeśli UM chce mieć stronę, to wiadomo, wchodzą na nią mieszkańcy, turyści i w ogóle. Wtedy owszem, UM mówi jaką chce stronę, co ma na niej być i w ogóle i widocznie tak sobie zażyczyli. Wiadomo, strona reprezentuje całe miasto i tutaj można postawić dość wysokie wymagania. Robiąc taką stronę popiszesz się nie tyle tym co umiesz a tym, że rozumiesz, czego się od Ciebie wymaga. Ja robiąc stronę jednej z suwalskich kapel byłam wręcz zaskoczona decyzją perkusisty (mojego męża), że na tej stronie ma nie być nic, co nie jest potrzebne, czyli żadnych kolorowych obrazków (no oprócz zdjęć), żadnych gifów, niczego co się rusza i żeby nie była ona taka reprezentatywna. Ona ma spełniać rolę informatora dla fanów i być miejscem do pobrania plików mp3. Ot co. I teraz nie zostało mi nic innego jak po prostu się dostosować i nie mogłam tam wcale pokazać co naprawdę umiem;] tak więc dyskusja na temat wykonania i użytych bajerów wydaje się być niepotrzebną, bo to wszystko zależy od potrzeb osoby zlecającej Wam zrobienie strony.

Rooryk

Do htmla raczej nie warto juz powracać, lepiej przyswoić sobie żelazne zasady xhtml, to nic nie kosztuje...

sam html jest jednak za \"słaby\" nie daje panowania nad całością strony i nie ma takich mozliwości formatowania jak arkusze, poza tym przejrzystość i zrozumiałość i ciężkość stron rośnie --> także tylko xhtml+css, to żelazny zestaw

właściwe powoli należy sie już przyzwyczajać do javascripta, zwłaszcza po wprowadzeniu chroma (choć jest ona jeszcze, jak to w przypadku googla typowe: w wersji beta):ilość stron i aplikacji webowych z wykorzystaniem ajaxa będzie rosła i będą coraz bardziej niezawodne wraz z postępująca standaryzacją specyfikacji poszczególnych technologii i ujednolicaniem ich obsługi przez przeglądarki...

Rooryk

[cytat]poza tym przejrzystość i zrozumiałość i ciężkość stron rośnie[/cytat]

miało być raczej: poza tym przejrzystość i zrozumiałość kodu zaczyna kuleć, a strona zaczyna nabierać zbędnego ciężaru (jeśli strona jest wyłącznie 100% html, choć nie mogę sobie wyobrazić by ktoś dziś jeszcze takie strony robił)

Karis_

oczywiście, sam (X)HTML jakoś \"spłaszcza\" stronę, ale trzeba szukać złotego środka robiąc strony. Nie przesadzić z upiększaczami i skupić się bardziej na funkcjonalności strony.

Rooryk

no więc o tym myślałem, gdy napisałem:

[cytat]poza tym webmastering to nie webdesign, najczęściej jest tak, że webmaster jest słabym projektantem, chociaż niekoniecznie odwrotnie...[/cytat]

danek33

[cytat]wciąż nie rozumiem, co to znaczy wg ciebie: \"jak na dzisiejsze możliwości\" - czego: webtechnologii czy twórców strony ?[/cytat]
chodziło mi głównie o styl, brakuje nowoczesnej grafiki

Jeśli  chodzi o kanet... to serio ... jak na możliwości webmasterów w naszym regionie są nieźli, ale patrząc po portfolio nie podoba mi się ich desing. Wrażenie jakby wszystkie zostały zrobione z tego samego szablonu.

[cytat]raz zarzucasz bałagan, a raz mówisz, że rozkład bardzo dobry - więc może ściślej... ?[/cytat]
nie rozumiem... nie czytasz dokładnie
rozkład strony to nie to samo co bałagan w banerach

[cytat]jeśli już umieszczasz linki do swoich produkcji, to po nich zostaniesz oceniony, to zrozumiałe, tym bardziej, że sam decydujesz się ocenić innych...[/cytat]
jakbym chciał być oceniany to bym założył do tego konkretny temat... z resztą byłem ale na specjalistycznych stronach.
FOTOGRAFIA REPORTAŻOWA - www.danek33.pl

Rooryk

To że nie podoba się projekt, no cóż... de gustibus non est disputandum...

profesjonalizm polega na pewności i przewidywalności i o to tu chodzi, zresztą wypracowanego i działającego silnika się nie zmienia... zapewne wiele można zarzucić i mówić, że ich projekty graficznie czy jakoś inaczej \"nie zdanżają\", ale swój poziom trzymają i okej...

darkoor

Moja opinia....

Na plus:
1. Decyzja o zmianie strony to ruch w dobrą stronę.
2. Główny baner - zamysł podoba mi się.
3. Więcej treści, widać chęć uporządkowania zasobów.

Na minus:
1. Generalnie strona jak z darmowej templaty (pomieszanie styli, grafiki).
2. Pierwsza strona przeładowana treścią (w tym banery).
3. Gdzieniegdzie brak polskich znaków (data na topie).
4. Wyszukiwarka = Masakra (wpiszcie Suwałki). Brak zaawansowanych mozliwości wyszukiwania. Brak opisu wyników (dat) itd. szkoda pisać.
5. Ikony na topie (email, home...) z innej bajki niż reszta.
6. Na banerze leci biała krecha do godła nie wiadomo po co..jakaś strzała. Godło = Masakra (tragiczna jakość, złe wklejenie !!).
7. Brak stałego układu stron. Kliknij na Kontakt -> parę informacji, brak mozliwości wysłania emaila z forma i ...kupa innych informacji z innej bajki; a kliknij na mapę -> co innego.
8. Generalnie chaos z czcionkami -> kto co wymyśli...
9. Złe proporcje banerów do tekstu..np. Turystycznych Wrót nie można nie zauważyć. A dolny baner Cyfrowego urzędu w wersji dla słabo widzących.
10. Uwaga Księga Gości podlega CENZURZE ! Nie mozna było się oprzeć :-)
11. \"Kultura Sport\" piszę się \"Kultura i Sport\". To nie po polsku.
12. Zastanawiam się, dlaczego BIP-u się wstydzimy (malutka ikonka + lik).
13. Kultura Turystyka jest do rozbicia. Po jakimś czasie wydaje mi się, że menu główne zbyt krótkie.
14. Jakoś wogóle nie czuć tej Suwalszczyzny ze strony. Czyżby twórcy zbyt zapatrzyli się na kiepskie moim zdaniem Wrota.. ?
15. Nie wiem, czemu dalej w większości newsów brak zdjęc, jedynie jakieś miniaturki.

To tyle po oglśdnięciu pierwszej i kilku innych stron. Można byłoby to dalej ciągnąć.

Nie rozumiem sposobu wdrożenia tego pomysłu.
Uważam, że wizytówka miasta powinna zostać wyłoniona np. w ramach konkursu na stronę. Strona powinna być profesjonalnie wykonana od podstaw, przez firmę z dużym doświadczeniem webmasterskim, mających dobrych grafików, z jakimś zamysłem na projekt, w oparciu o porządnego cms-a. Nie można oszczędzać na tej formie promocji, kiedy od zawsze słyszymy o promocji naszych stron.

noka

Do Twojego 15 punktu (minusy) dopisałbym brak daty publikacji newsa. Nie przeszkadza to przy przeglądaniu bieżących newsów, ale sięgając do archiwum (np.  z wyszukiwarki) nie widomo jakiego okresu dotyczy dana informacja.
Dla równowagi (+) za stworzenie czegoś w rodzju katalogu firm z wyszukiwarką wg kategorii, do którego każdy może zgłosić firmę poprzez formularz na stronie.

Jaćwing

Żeby trochę ponarzekać ;)
Co stego że nowa strona skoro te same tyłki zajmują stołki od lat, tylko zamieniają się czasem w swym gronie dla urozmaicenia.
And it greets me with gates open wide : all around me bloodbrothers by my side
and they show me the seat that bears my name :
my place at the table of Oden I do claim. - Bathory

Jaćwing

Z tego oczywiście  ;)  
Pozdrawiam polonistkę panią Żykowską  :]
And it greets me with gates open wide : all around me bloodbrothers by my side
and they show me the seat that bears my name :
my place at the table of Oden I do claim. - Bathory

administrator

Nowa odsłona forum.

Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk