• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Brak

Zaczęty przez eseczka3, 24 Lut 2009, 20:52:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

totofoto

Miastowy: wylew żalu mocno widoczny :D po co tak się unosić...chociaż - jakoś czytając taki post, uśmiech mi się na twarzy maluje :D

keczelo80

taaaaa-nbajlepiej jeszcze ze dwadzieści kauflandów ,biedronek ,tesco -a kto bedzie kupował i \"wybierał\" jak jedna dewota ma problem to niech okulary bierze ze soba na zakupy.Ludzie masowo traca prace a jedni tylko o kupczeniu!Leczcie sie  co może szpital wspomozecie
a.c.

vanillacat

Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

totofoto

nadmiar? jest! podnóżkowych bJedronek i pluSSuFF. f***** shit...brakuje mi porządnego miejsca do robienia \"normalnych\" zakupów. pzdr

Wadim

vanilla wypowiada się w tematach, które jej właściwe nie dotyczą: przecież w Suwałkach nie mieszkasz chiba? zresztą, takie rzeczy weryfikuje życie, a nie dyskutando na forumie :)

wolfgang87

A co wy z tymi wielkimi sklepami ?
Pomieszkajcie trochę w Warszawie to zobaczycie jakie te sklepy są super... Nagle się okazuje, że w Wielkim Sklepie jest wybór porównywalny ze Stokrotką, a ceny - takoż. Owszem są promocje - ale są odbijane na innych artykułach.
Najlepiej to prześledzić w Carfurach. Masowo wciskają tam swoją własną markę, pośledniej jakości (nie mówię o tej najtańszej linii, lecz o tej "średniej" linii) wypierając markowe produkty. Tak więc w poszukiwaniu ulubionego jogurtu, serka, ciastka, czasem trzeba udać się gdzie indziej. Naprawdę nie doceniacie potęgi małych zapyziałych skleów - w nich mozna kupić różne ciekawe rzeczy, których nie uświadczysz w hipermarketach. Co z tego, że półka ze srajtaśmami ma zgoła 30 metrów długości, skoro jest tam wybór może 10 różnych rodzajów. - praktycznie identycznie jak np w Stokrotce (do niej porównuję, bo to jedyny rasowy sieciowy ale dyć porządny supermarket w centum).
To samo tyczy się też hiperków budowlnaych, elektronicznych, a także Empiku, żebyście nie mieli złudzeń. Akurat do Empiku nie ma niestety nawet namiastki porządnej konkurencji w Suwałkach :/

A gdy sklepiki popadają ( a popadają, Suwałki są małe = mała siła nabywcza = ludzie pójdą tam gdzie taniej i większy wybór), to z pięknych hiperków stanie się to co powyżej...
Dacie radę tam kupić tylko to, co uda się przedsiębiorcom wcisnąć, a sami chyba wiecie jakie panują zasady wprowadzania towarów do hipermarketów.
Osobiście w Wawie jestem klientem hiperka max 1-2 w miesiącu, bo mierzi mnie ten nędzny (sic!) wybór.
pozdro i czekamy na Plaze :)

roman

wolfgang87

W ogole to sorki za taki mentorski ton w poprzednim poscie, ale bylem pod wplywem i nie mentorowanie to bylo, tylko raczej gorycz, ze tyle dobrych produktow nie mozna kupic w tych wielkich sklepach.
Podam przyklad: serki homogenizowane Rolmlecz (radomskie, wiec pewnie w Suwalkach nieobecne). W kazdym sklepiku wokol mnie dostepne w wersji 200gram. W hiperkach zawsze (o ile) 150 gram. Dla faceta to za malo :) No ale lepiej wyglada serek za mniej niz 2 PLN niz taki powyzej 2PLN....
I tak offtopic, ale tez z goryczka: Robili rewelacyjne serki truskawkowe. Miodzio. Juz nie do kupienia - nigdzie. Wypadly z rynku :/
pozdro

XXXX

Wadim,lecz się sam z tych kompleksów i twojej głupoty...

vanillacat

Wadim ale bywam czesto, czy ja Ciebie rozliczam gdzie Ty mieszkasz? Poza tym Suwalki zawsze pozostana moim rodzinnym miastem, a to ze kariere robie w stolicy to moja zasluga :):) A wracajac do tematu to chcialabym by Suwalki wlasnie pozostaly takim miastem w pewnym % jakim byly kiedys, czyli z nienaruszalna przyroda, a teraz wszedzie powstaja sklepy, coraz wiekszy ruch i zostane przeciwniczka wielkich sklepow w S, bo uwazam ze nie ma co robic z naszego miasta zbierowiska wszelkiej masci bierdonek, kauflandow itd.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

clod

Vanilko Ty bywasz w Suwałkach i twoje zdanie pasuje do tych suwalczan bywających w domu na święta, którzy chcieliby aby Suwałki pozostały w takim stanie w jakim pamiętają je z dzieciństwa. I masz pełne prawo tak uważać.
Ja tutaj mieszkam i mam inne zdanie, stanowczo brakuje mi może nie biedronek, bo tych faktycznie jest aż nadto, ale jakiegoś porządnego supermarketu z prawdziwego zdarzenia, oraz galerii handlowej otwartej w dogodnych dla mnie dniach i godzinach.
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

Wadim

bo 4x nie będzie stać na robienie zakupów w hipermarkecie, to ich nie chce w suwałkach, woli uskuteczniać codzienny slalom między osiedlowymi sklepikami rodzinnymi z kapitałem polskim...

ja nie przyjeżdżam na święta do Suwałk i chcę mieć mozliwość wyboru, gdzie zrobię większe zakupy, a gdzie mniejsze... to czy to się będzie opłacało wielkim hipermarketom i czy Suwalczan będzie stać (to głupie przypuszczenie) ma małe znaczenie, co najwyżej zwiną interes, tyle... ktoś kto nie chce płacić w \"niepolskim\" sklepie niech do niego nie zagląda, podobnie jak nie powinien zaglądać na wystawy sztuki, gdzie mogą zostać obrażone ich wartości...

XXXX

Wadim, ciebie g...o obchodzi na co mnie stać.Prawda jest taka,ze zakupy w takich sklepach będą robic tylko przyjezdni litwini. A Wadim będziesz te zakupy robił pewnie za 100 zł.

Wadim

Litwini i Wadim, to pewne jak 4x=xxxx, nie wiem jeszcze czy za 100 zł, może już niedługo w ojro, któż to wie... :p

barcafan

A ja uważam, że im większa konkurencja pomiędzy marketami tym lepiej dla konsumenta. Sprawdziłem to już kilkakrotnie będąc np. w Olsztynie i nikt mnie nie przekona. Kto nie będzie chciał nie będzie chodził. Proste. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ja będę robił zakupy w sieciówkach, bo jest zdecydowanie taniej. Na pewno trzeba zwracać uwagę na pewne podchwytliwe rzeczy ale generalnie żaden prywaciarz nie przebije sieciówki jeśli chodzi o ceny.
barcafan

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk