• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Suwalski klub Krytyki Politycznej

Zaczęty przez tajnapolska, 13 Sie 2009, 19:05:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

tajnapolska

Mam do Was takie pytanie. Czy przyszlibyście do klubu KP na spotkanie ze Sławkiem Sierakowskim czy na spotkanie o jakieś książce wydanej przez KP? W Polsce kluby KP działają bardzo prężnie, więc nie wiem w czym jest problem, że u nas nic się nie dzieje. Czy problem leży w suwalskim (nie)działaczu KP czy w rzeczywistym braku zainteresowania takimi spotkaniami? Uważam, że nikt nie ogarnia całego rynku książki, więc dopóki spotkania się nie odbędą, pewne książki wydawane przez Krytykę Polityczną nie będą po prostu znane. Nie każdy jest erudytą.

tajna

Jacek Koniaszewski z suwalskiego klubu KP powiedział mi, że Jasia Kapeli na pewno nie zaprosi, bo nikt go w Suwałkach nie zna. No oczywiście ja to jestem nikt, ale nieważne. Dopóki Kapela nie przyjedzie i nie zaprezentuje się i swojej książki, to nie będzie kojarzony w szerokim kręgu. Taki przyjazd to promocja osoby i książki. Bo co do tego, że są tacy, co go kojarzą, to wiem. Koniaszewski po prostu nie zna takich ludzi i tu jest cały problem. Do Suwałk zgłosił chęć przyjazdu Romek Kurkiewicz, na spotkanie o jakiejś książce wydanej przez Krytykę, ale to nie ode mnie zależy, czy zostanie oficjalnie zaproszony do Suwałk. A być może przyjechałby również Piotrek Marecki ze swoją książką o kinie niezależnym. W tamtym tygodniu w parku były wyświetlane suwalskie filmy niezależne w ramach Filmowe Podlasie Atakuje. Czyli, że mogłoby to się spotkać z zainteresowanie. No ale czy coś takiego się odbędzie?
To jest dobre pytanie, ale nie do mnie. Jeśli dodam, że Sławek Sierakowski również nie został do tej pory zaproszony ( klub istnieje pół roku), to sami możecie wyrobić sobie zdanie o naszym klubie KP. Pisałem w tej sprawie do centrali, może coś się zmieni. Oby.  

kulturalne suwałki

Celek

zaroowka

[cytat]Uważam, że nikt nie ogarnia całego rynku książki, więc dopóki spotkania się nie odbędą, pewne książki wydawane przez Krytykę Polityczną nie będą po prostu znane[/cytat][cytat]Nie każdy jest erudytą. [/cytat]

Znajomość tej, czy innej pozycji czyni ze mnie erudytę? Bycie na tym. czy innym spotkaniu? Tajna, proszę, nie śmiesz mnie.

[cytat]No oczywiście ja to jestem nikt, ale nieważne.[/cytat]
To może jesteś "kimś\"? Jakim to jesteś autorytetem? I dla kogo?

[cytat]Dopóki Kapela nie przyjedzie i nie zaprezentuje się i swojej książki, to nie będzie kojarzony w szerokim kręgu.[/cytat]
Tak, występowanie w Suwałkach oznacza "zabłyśniecie" w szerokich kręgach.
...jakich? Suwalskich?

[cytat]( klub istnieje pół roku)[/cytat]
Jak to się dzieje, że o nim nie słychać?

[cytat]Jeśli dodam, że Sławek Sierakowski również nie został do tej pory zaproszony ( klub istnieje pół roku), to sami możecie wyrobić sobie zdanie o naszym klubie KP[/cytat]
Dla mnie jest ważne, że nie słuchać o tym klubie. Jakaś tajna wojenna? Tylko dla wtajemniczonych?

Tajna... Zrób coś konkretnego, mniej pieprzenia, więcej działania.
Tak, jestem wredny.
Tak, tnę i cenzuruję.
Debian, Pentax, Habanero!

tajna

sęk w tym, że ludzie z warszawskiego klubu KP- centrali,  w ogóle nie interesowali się tym, że u nas w klubie nic się nie dzieje. Powiadomiłem wszystkich włącznie z człowiekiem odpowiedzialnym za kluby w Polsce - Przemka Wiśniewskiego, może więc coś się zmieni. W Suwałkach za klub jest odpowiedzialny Jacek Koniaszewski, tylko że jak pisałem jest sceptycznie nastawiony do spotkań na temat książek, więc musiałem udać się po pomoc do ludzi z centrali, żeby go przekonali, że takie spotkania mają sens. Mówiąc o szerszym kręgu ludzi miałem na myśli mieszkańców naszego miasta, w innych klubach w innych miastach spotkania odbywają się często i ludzie mają możność zapoznania się z wieloma książkami i ich autorami. Namawiałem Jacka Koniaszewskiego, żeby również zaprosił Sławka Sierakowskiego, mimo że uważa, że Sławek gada zbyt inteligencko(!). Uważa więc, że w Suwałkach nie ma ludzi wykształconych:)

Ja nie należę oficjalnie do klubu KP, to nie ode mnie zależy co będzie się w nim działo. O wszystkim w Suwałkach decydował Jacek Koniaszewski i Przemek Wiśniewski z Warszawy. Jak po wakacjach nic nie ruszy, to pogadam osobiście ze Sławkiem Sierakowskim w wawie w kawiarni na Nowym Świecie, nowej siedzibie KP. No i nie uważam, żebym coś źle robił - tyle ile mogę, ale jeśli nikt nie zwraca na to uwagi, to chyba jest jasne, że to nie wporządku. Od dawna interesuję się działaniamu Krytyki, czytam ich książki, znam kilka osób, które są z nimi związne, np. Piotrka Mareckiego. Znam więc temat, wiem co się dzieje. Ale widocznie w Warszawie uważali, że wszystko jest ok. Dlaczego, nie mam pojęcia.  
kulturalne suwałki

administrator

Nowa odsłona forum.

Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk