• Witamy na Suwałki Forum informacyjne - Forum Suwałki.info.

Wynagrodzenie za pracę w Suwałkach!

Zaczęty przez darioz, 22 Sie 2009, 07:48:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

tajna

clod napisał: \"Ale zależności między wynagrodzeniem szefa , a pracownika nie ma, więc nad tą różnicą nie ma się co zastanawiać!\"

To się możesz zdziwić, jak zaczną się mnożyć napady rabunkowe na bogatych. Wcześniej czy później dojdzie do tego, bo to niesprawiedliwe jest właśnie, żeby przesiębiorstwo przynosiło dochód tylko właścicielowi. I wielu ludzi myśli tak samo jak ja, jeszcze nawet o tym nie wiesz.
kulturalne suwałki

tajna

Na zachodzie są cywilizowane warunki, bo są związki zawodowe, które wymuszają u pracodawców odpowiednio wysokie zarobki pracowników, a u nas może dochodzić do samowolki, ale taki już to kraj. Polecam do obejrzenia nową wersję "Janosika":)
kulturalne suwałki

clod

Napady rabunkowe jak były tak i będą jak świat światem, tego się nie wypleni w żaden sposób.
Wedle twojego rozumowania to biedny napadnie bogatego i w ten sposób zostanie bogaty, więc za chwilę inny biedny napadnie na niego ?

A związki zawodowe to najgorsza plaga jakie może być. Tak naprawdę to związki są tylko i wyłącznie po to żeby zapewnić pracę i przywileje darmozjadom (działaczom). W naszym szpitalu na przykład jest zarejestrowanych 14 związków zawodowych! Przez związki jest właśnie tyle protestów, demonstracji, problemów z prywatyzacją itp.

Wszystkie nierentowne przedsiębiorstwa należy zlikwidować, albo sprzedać. Jak to jest, że nasze (czyt. państwowe) przedsiębiorstwa są nierentowne i należy w nie pompować kupę szmalu z naszych podatków, a gdy znajdą się w prywatnych rękach to raptem zaczynają przynosić zysk ?

Po co nam kopalnie skoro o wiele taniej i bez ryzyka można kupić węgiel z Australii, RPA czy Argentyny (tam w przeliczeniu na 100 tys ton wydobycia węgla wystarcza 15 osób, gdy u nas zatrudnionych jest około 500) Kilkanaście lat temu na śląsku w kopalniach pracowało 400 tysięcy ludzi, w tej chwili zatrudnionych jest około 100 tysięcy, a bezrobocie tam jakoś nie wzrosło.

Anglicy tak walczą o własnego funta, a gdy doszło co do czego to żeby płacić mniej za prąd nie mieli żadnych obiekcji przed sprzedażą swoich elektrowni Francji.

Jeżeli mam płacić taniej to mi jest wszystko jedno komu będę płacił.
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

abra_ka_dabra

przedsiębiorczy piszesz: [cytat]...\"Teraz mam firmę i takich nierobów i obiboków jak wy zatrudniam i nie mam zamiaru płacić więcej niż najniższa krajowa no chyba że pracownik pokaże, że potrafi i chce pracować to może więcej zarobić ale niestety takich ludzi prawie się nie spotyka.\"[/cytat].... smutne jest to co piszesz - widzę, że spełniło się na Tobie powiedzenie: \'zmienia się punkt widzenia od punktu siedzenia\'. Kiedyś byłeś pracownikiem i zapominasz jak \'wół cielęciem był\'. Możesz być pewny że Twoja firma będzie się wolno rozwijać z pracownikami, którym nie dajesz szansy więcej zarabiać, i nie tłumacz sobie brak podwyżek dla pracowników tym, iż już nie ma takich ludzi którym chce się pracować - niestety doświadczasz prawdziwości kolejnego przysłowia: \'z niewolnika nie ma pracownika\' lub \'jaka płaca taka praca\'. Pewnie już jako szef chcesz nabijać tylko swój portfel i nie sądzę, że jesteś skłonny więcej płacić. Nie opłaca Ci się zatrudnić ludzi zdolnych, no bo trzeba będzie więcej zapłacić. Mam nadzieję, iż wkrótce zmienisz swoje zdanie i będziesz miał to szczęście zatrudniać fajnych, oddanych firmie ludzi - ale daj im szansę. Przecież nie wszyscy których zatrudniasz to obiboki. Pamiętaj: zadowolony pracownik to wydajny i oddany pracownik!
Życzę Ci takich ludzi z którymi w czasie istniejącego/nadchodzącego kryzysu pozwolą Ci na stały rozwój firmy - tacy ludzie mieszkają także w Suwałkach. Ja miałem to szczęście ich poznać i z nimi pracować.
pozdrawiam wszystkich Suwalskich Szefów i pracowników /nie niewolników ;)

tajna

clod, obejrzyj najpierw Janosika. Chodzi o  jakieś wyrównanie różnic, biedny ma za mało, bogaty wówczas ma za dużo. Ale ani Janosik nie chciał ani związki zawodowe nie chcą zamiany ról, a raczej chcą, by nie było biednych w dosłownym sensie. Dzisiaj te różnice nie są już takie duże jak za czasów Janosika, ale nadal są jeszcze zbyt duże. Na zachodzie Unii lepiej się zarabia, mówi się o państwach dobrobytu, bo bogatsi nie zdzierają z biedniejszych. Jeśli zwykły pracownik ma wystarczająco dużo na konsumpcję, to nie będzie wyciągał ręki po kasę szefa. W sumie to nie takie trudne, ale z Twoim podejściem, że szef ma wszystko bo tak musi być, a pracownik marne grosze, może się stać dużo złego w przyszłości, ludzie sami zaczną brać, co im się należy.
kulturalne suwałki

clod

Ja nigdzie nie napisałem, że pracownik ma zarabiać marne grosze. Ja uważam, że zwykły pracownik powinien zarabiać gdzieś w połowie między najniższą, a średnia krajową czyli w tej chwili około 2000 zł Oczywiście pracownik powinien mieć możliwość dorobienia sobie wydajną pracą i zaangażowaniem premii uznaniowej, zależnej od niego właśnie.

A szef czyli właściciel firmy ma spijać resztę zysków czyli śmietankę. Nie widzę w tym nic zdrożnego.

Chora jest sytuacja (w wielu suwalskich firmach) gdy pracownik zarabia najniższą krajową plus \"co łaska\" na czarno. Też to kiedyś przerabiałem.
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

mary__kate

Piszecie tak, jakby Suwalki to byl jeden, wielki oboz pracy... Wyjedzcie do wielkiego miasta i zobaczcie jak sie tam wspaniale zarabia i jak sie tak ekstra zyje za te zarobki... Moze i malo zarabiamy, ale malo nas zycie kosztuje.

kabul

Życie kosztuje tyla samo co w Polsce - jeśli nie drożej z powodu Litwinów którzy i tak kupią, więc sklepy podnoszą ceny. Samo paliwo w Białymstoku jest 30-40 gr taniej na litrze. Żyjemy jak w skansenie i obozie pracy i dostatku u nas nie widać. Powstają nowe zakłady, istniejące się rozbudowują, bo w Suwałkach jest najtańsza siła robocza. Tu firmy produkują tanio i oszczędnie - więc nie liczmy na jakieś wielkie stawki. Cieszmy się że pracujemy - \"Praca czyni wolnym\".

mary__kate

To kup mieszkanie w centrum w warszawie i w suwalkach... naprawde tyle samo Cie to bedzie kosztowalo?

Konsultant

A ja pracuje w jednej z najwiekszej firmie w Polsce w Telekomunikacji Polskiej. Mam 3/4 etatu wymagaja Bog wie co wiedzy trzeba miec ogromnie duzo, a zarobki na poziomie 700 zl. Premie ze sprzedazy jak sie wyrobisz jeszcze i nie uwala za monitoring to gora 150 zl na 3 miesiace. Parodia, no ale wyzysk to podstawa we wspolczesnej gospodarce

a

Ja myślę, że Twoim pracodawcą jest \"work serwis\", a nie TP SA, która swoim płaci dobrze.
a

subiektywnie

\"Bo darmo nikt ci nie da, i zostaną marzenia
Zamiast narzekać zrób coś i zacznij świat swój zmieniać...\"

szatanek

i subiektywnie nie swoim tekstem ale cytatem pewnego kawałka cały temat podsumował

ram

biurowe 2 stanowiska w 1 , obowiązków tyle co na 3 stanowiskach, funkcja odpowiedzialna niecałe 1800/ na rękę. 31 lat

czeslaw

Podobno w cymesie dobrze płacą ok. 4zł za godz.i to na czarno
czesław

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Nazwa:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć

SMF spam blocked by CleanTalk